elevit

elevit | Autor: andreea_1979

Link direct la acest mesaj

Buna fetele ! As vrea si eu sa stiu daca elevit este bun pentru ca sarcina sa se formeze bine? Eu sunt la a doua sarcina , intrucat prima mi s-a oprit in evolutie la 8 saptamani . si bebe din burtica 6+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am luat elevit si totul a fost ok cu sarcina

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

andreea, sigur ca e bine... eu nu am luat Elevit, am bagat centrum materna, dar stiu ca multe gravidute iau elevit... Nu are cum sa-ti faca rau, dimpotriva.... si ce nu faci pt ca sarcina sa mearga bine...
Chiar se recomanda sa se ia vitamine chiar inainte de sarcina...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Si eu iti recomand calduros sa iei elevit, 1 tb pe zi. Contine o multime de vitamine si, ce e f important si necesar in sarcina, acid folic, calciu si fier. Sarcina usoara si multa sanatate!

Maya 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Elevitul este foarte bun in sarcina, aportul de vitamine de cele mai multe ori nu e suficient doar din alimentatie. Eu am luat incepand cu luna a 5-a si pina am nascut

Speranta moare intotdeauna ultima!

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_1979

Buna fetele ! As vrea si eu sa stiu daca elevit este bun pentru ca sarcina sa se formeze bine? Eu sunt la a doua sarcina , intrucat prima mi s-a oprit in evolutie la 8 saptamani . Andreea si bebe din burtica 6+

Andreea

Elevitul este un complex de vitamine si minerale,conceput special pt gravide,adica are cantitatile de vitamine necesare pt o gravidutza.El nu te ajuta sa tii o sarcina,daca ai probleme si nu ajuta ca sarcina "sa se formeze bine".(aici n-am prea inteles eu bine,insa daca ai pierdut o alta sarcina la 8 sapt ma gandesc ca tu intrebi daca te ajuta ca produsul de conceptie sa fie bun si sa nu mai pierzi sarcina..raspunsul ar fi nu!)Este un medicament care se ia dupa ce ti se fac analize in prealabil si ti-l prescrie medicul.
Imi pare rau de sarcina pierduta,insa ma gandesc ca deja iei un tratament de sustinere acum(plus acid folic care este foarte important la inceputul sarcinii),ca ti s-au facut analize dupa acea sarcina pierduta si esti mai atent urmarita acum,da?
Multa sanatate iti doresc,sarcina usoara si numai bine.


POZE CU NOI
Minunea mea
36+ cu David Christian

AMR- 12zile.

Mergi la inceput