Bile de spalat ecologice,le folositi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Ati mai cumparat/folosit bilele astea?

Am vazut ca in Rom. sunt la set cate 3 diferite culori si costa 130 roni, in Italia am vazut ca-s unele verzi, tota asa cate 3 la set, aici am vazut in schimb numai una (alba) si costa 15 euro, pana la urma sunt mai multe tipuri dar au aceeasi functionalitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo cred ca sint bazaconii bilele astea ....nu imi pot explica cum de pot sa reduca pina si consumul de apa. Parca masina stie ca yo am pus bile sau mai stiu yo ce. Va fraieresc aia...20 euro pt 3 bile.

1 spalare zilnica ...pai daca yo fac 3000 de spalari una dupa alta nu merg bilele sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Cred ca se reduce consumul de apa din cauza ca nu mai e nevoie de extra clatire ca atunci cand folosesti detergent si balsam si vrei sa reduci actiunea nociva a substantelor daca esti alergic sau sensibil sau pur si simplu pt hainutele bebelusilor ( pediatrii recomanda extra clatire). Eu folosesc ocazional nucile de spalat indiene dar ma intereseaza si acestea.

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
Poze cu raza mea de soare
Noi 3 si restul lumii (b l o g)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Eu deocamdata folosesc o bila anti-calcar, dar cand ma voi muta la casa cu fosa septica o sa incerc si bilele de spalat. Va spun atunci impresii daca mai gasesc topicul

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anys_69 spune:

NU CUMPARATI bila ecologica de la cleaningromania! Aruncati banii pe o mare minciuna .Nu spala, nu curata,rufele nu sufera nici o transformare in bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns campeonea spune:

Eu am fost tentata sa le cumpar insa am aflat de la colegii de la lucru ca spala bine doar hainele care nu s chiar atat de murdare, de ex. hainele copiilor cum sunt f murdare ca se joaca in parc si se murdaresc rau nu le spala bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

carmennnn, sunt curioasa sa stiu de ce esti multumita de bilele de la Capra nera. Eu am modelul portocaliu si pana acum le-am folosit de 3 ori, desi sunt cumparate de cateva luni.
Am fost tentata sa folosesc bile ecologice pt ca stau la casa si vreau sa pastrez curata/eco zona din jurul casei. Din pacate bilele nu sunt practice pt ca NU CURATA chiar si in asociate cu detergentul lichid eco. Daca ai rufe doar transpirate, e ok, insa eu nu astept sa se adune exclusiv rufe transpirate, eventual impartite pe culori ca sa bag masina de spalat. Am si copii, ei se murdaresc si cu pamant, nisip etc, deci pt mine a fost o investitie proasta.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput