Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Pai Fianna pune-ne si noua niste poze sa te laudam sa pleci cu moralul ridicat la arabi

Carla, i-ai dat cumva lui Sabi apa din clopotel de vorbeste atatea? Bravo ei. Sa inteleg ca-l zice si pe r ?
DAria e tot in stadiul de chineza.

M-am mai gandit si cred ca socrilor o sa le zic sa-i cumpere de Craciun sanie.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Daria mea doarme si Adi e in gara cu socru-miu care ieri ne-a lasat masina cu farurile aprinse de dimineatza pana seara la 9 cand a venit Adi de la servici. Bineinteles ca bateria era moarta . Tocmai cand planuiam sa ajung prin metro ca cica sunt anumite jucarii la juma de pret.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

danna, buna ideea cu canile personalizate!!!! cred ca ii fac una sora-mii!
fianna, tocmai acolo??? vreti sa plecati de tot??????am o prietena in Cairo, si vara se topeste de cald.........

ce vreme nashpa.......

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

carla felicitari pentru sabi cea vorbareata...

oana/ghinetz ..eu nu pot sa ies cu plodu normal afara..Il pot lasa pe jos doar daca suntem in parc sau intr-un loc sigur.Altfel alerg dupa el in toate directiile.Este foarte foarte rapid si fuge imedat in strada...la lume se tavaleshte pe jos etc.In carut nu a stat niciodata niciodata...deci daca trebuie sa merg undeva ma car cu el in brate Este groaznic si cred k am si ceva probleme la coloana din cauza asta caci simt o anumita presiune la noada..

Etc...etc..etc..







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumesc frumos pt gandurile voastre bune si urari, sper sa vi e intoarca inzecit!
Alina.a felicitari pt examen, iti tinem pumnii sa reusest sa-ti gasesti post mai aproape, chiar in Arad daca se poate. Pupam Printesa Eli de Arad, sper sa se faca bine cat mai repede. Of saracutii copilasi ce-i mai chinuie bolile atea.
Ghinetz la voi o sa fie totul ok cu intarcatul, Victor e barbat de cuvant. Stii cum e cu doamnele si domnisoarele si privilegiul lor de-a se razgandi
Mychy super fain cadoul ce-l planuiesti pt sot, l-am intrebat si io pe al meu daca s-ar bucura de-asa o surpriza. N-a comentat nimic ca doar iari inca ma sarbatorea pe mine.

mmmm ieri si-a luat liber si-a sta cu fata in timp ce eu am mers la spa la rasfatz (unul din cadourile de ziua mea) Am avut tratament facial, manichiura si pedichiura....nici nu mai stiu de cand nu m-am mai bucurat de asa un rasfatz.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Fianna multa bafta in Dubai, sper sa va mearga bine si sa fiti fericiti E super ca oricum aveti cel putin 3 tari in Europa unde sa va mutati fara probleme daca Dubai nu va fi tocmai pe gustul vostru.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Dana, Mamii, multumesc . Da, il zice pe r si h initial, le tot exerseaza de o vreme, zice bine ecran, parc, porc... dar e o haioasa cand incearca sa-l strige Cip pe taica-su', zice Tziptzip.
Nu i-am dat chestii deosebite de baut, doar tzatza . Chiar nu stiu cand o sa se intarce, la cum o vad e in stare sa stea la san si fara sa curga o picatura de lapte.

Carla, s.11 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Multumesc mult fetelor. Asteptam eu de mult sa emigrez dar nu stiam unde. Si cum in europa nu prea mai merg constructiile avem noroc ca sotul meu a luat un job in Dubai. Am ceva emotii, dar m-a asigurat Simo ca e super ok pentru copii. In ce priveste vremea, da, e cam cald. Acum sunt vreo 30 de grade, deci cand voi ajuge eu acolo, in ianuarie va fi numai bine. Iar in vara o sa vin in Romania si ma duc sa stau la sinaia

In privinta cadourilor pt ai mei o sa le dau niste poze inramate cu Matei. Sunt in format A2, deci destul de mari si facute pentru o expozitie foto. Astea sunt pozele deja printate. Si o sa mai fac si calendare, si anul trecut le-am dat si au fost super incantati.

Cumnata mea ii ia lui Matei un www.elc.co.uk/toy/motorbike/" target="_blank">cadou frumos si l-a programat la nu stiu ce magazin in anglia sa-l vada pe Mos Craciun. Probabil sa-l ia in brate si sa-i spuna o poezie! Sa ma apuc sa-l invat Luceafarul ca pana la Craciun sa-l prinda.

Sotului insa nu stiu ce sa-i fac cadou, niciodata nu stiu. De ziua lui i-am luat elicopter teleghidat si acum vrea jeep cu telecomanda . dar eu m-am gandit sa-i cumpar un suport de spate sa-l ajute sa stea drept , probabil o sa mi-l tranteasca-n cap.

Carla esti o scumpa, merci mult, dar nu arat bine deloc. Sunt slaba dar plina de sunculite. Mi-am propus insa ca pana plec sa merg la sala de cateva ori pe saptamana si sper sa ma mai modelez putin. Ma gandeam sa mai fac si niste impachetari dar m-am cam saturat sa dau bani pe la saloane.

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

fianna...oauuu,credeam ca numai al meu sot are o problema cu chestiile teleghidate,acum cand a venit din voiaj si-a luat din aeroport un elicopter si s-a jucat cateva ore pana i-a venit legatura.acum e suparat ca i s-a stricat elicea din spate si tot cauta un aparat de lipit...la noi nu se mai pune problema ce sa-i iau de craciun,pleaca marti,pentru 4 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Georgiana, cred ca e a guy's thing. baietii mici inca se multumesc cu masinute cu butoane dar cei mari voi antene si elice!

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput