Mamici si gravidute de Italia (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Petro, distractie placuta...asteptam sa vedem fetita in zapada

Mamii, eram si eu tare sociabila..dar aici m-am salbaticit de tot...noroc cu Eduard ca mai mergem la cate o aniversare. Deseara am fost invitati la o cina organizata de mami a unei fetite, a invitat parintii ai caror copii vor merge impreuna la gradinta, scoala. Deci ies la socializat , nu vreau sa ma gandesc ce-o sa ma alerge Eduard prin restaurant

www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Uauuuuuuuuuuuuu chè nevicata!!!! noi nu putem iesi suntem bolnaviori ,tusim ,ne curge nasucul.Am fost la consulat si erau si copii raciti pe-acolo si-am prins-o si noi.Pe mine ma doare gatul de mor...am facut gargara si cu palinca si nimic...
Pupam fetele si pruncii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor la voi in satuce cat costa cresha?stat/privat??

georgyiuli si eu sunt de parere ca Romania este o tara in curs de dezvoltare...va fi afectata de criza..dar nu la fel de rau ca alte tari deja supradezvoltate cum ar fi anglia.

Plus ca eu nu ma intorc in tara pentru prieteni.Dar da sunt sigura ca imi va fi mai ushor sa imi gasesc de munca, o casa de bine de rau exista nu mai platim afito,am 3 parcuri langa bloc, 3 creshe relativ aproape de mine..shcoala in spatele blocului..prietene care au copii de varsta lui alx... si lista poate continua.Nu shtiu ce sa pun in balanta.. aici o casa nu ne permitem momentan caci eu nu lucrez iar mutuo si aici se accorda greu.Ca sa ne putem lua o casa aici ar trebui ca eu sa m angajez si sa mai ashtept 1 an 2...pai intr-un an doi eu innebunesc de TOT..

Plus faptu ca nu pot cumpara nimic pentru casa..caci nu e a mea...nu pot colora camera copilului..ca nu e a mea....nu pot sa imi cumpar o canapea klumea ca...oricum nu am bani si chiar daca as avea ce fac cu ea dupa aia caci paote in ro nu incape...si iarashi lista poate continua.Platim 7 ore de caldura pe 2 luni cat as plati in tara la apartamentu meu pe 4-5 luni.Asigurarea la mashina de aici o platim pe an aproape cat valoarea mashinii... etc..

hai ca m-am mai descarcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Neatza,feteleeeeee!

Ninge si aici,de data asta cu fulgi adevaratiPrin urmare,abia am asteptat s-o duc pe piti la zapada! Mai,dar greu se impinge caruciorul,ma simt de parca am dat 2 ceasuri la sapa...O vecina a oprit masina in dreptul meu,crezand ca ma chinui sa ajung undevaEram unica pe strada,e drept

Am adaugat pozici:

http://www.flickr.com/photos/16885827@N02/

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

La noi ploua si e un vant dati_mi si mie putina zapada zgarcitelor ca aveti de unde

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Raluka ai o papasa de fatadaca fac baiat ce zici daca-i combinam?

Cum au reactionat prichindeii cd au vazut zapada?


Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Bionda,vrei sa invete si ruseste?Biata copila...
Cum e cu numele pana la urma,ai lista?
Pe a mea am scos-o mai intai in balcon..se uita surprinsa in toate partile,atata tot

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Nu,nu am inca lista astept....sunt crioasa ce nume o sa-mi dea,sper sa am de unde alege

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetele eu sunt varza de racitaaaaa

tre sa ii gac lui alex cva sa manance pun de o supa de legume cu pui revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Raluca, frumosa Anais la zapada

Mamii, Ginger sanatate! Pt gat am descoperit un spray "LeniGola" , pe baza de propolis, are gust nasol dar e eficient (pentru adulti).

Mamii, noi platim cresa privata can 200 euro pe luna, progam pana la 13.30 incluse gustarica (fructe) si pranzul. Avem din partea primariei 20% reducere. Cresa de stat nu este aici.

www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput