durerile de sarcina

durerile de sarcina | Autor: anna2814

Link direct la acest mesaj

fetelor sunt noua pe forum,dar va urmaresc de mult,as vrea sa va spun pe scurt povestea mea.Dupa multe dorinte si tratamente am ramas insarcinataacum implinesc 6 saptamani dar am dureri mari de burta ,precum cele de la c.m dar parca mai mari ca si cum mi-ar veni c.m.Va rog sa-mi spune-ti cate ceva despre aceste dureri,astept orice pareri,mai ales celor care au trecut prin asa ceva.As vrea sa gasesc o mamica care a dus sarcina la capat cu aceste dureri....va pup dulce si bebei cat mai frumosii....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna..si eu am avut dureri asemanatoare cu cele de la c.m ...dar nu stiam ca sunt insarcinata ( probabil avem 2-3 sapatamani de sarcina). tot asteptam sa-mi vina ciclul..si nimic. adevarul e ca nu erau asa de mari cum zici tu.
as vrea sa zic ceva sa te linisteasca dar poate ar fi mai bine sa ma vezi si un alt doctor. poate nu e asa grav si e nevoie doar de odihna la pat....mai vezi un doctor ca sa stai linistita. stresul il supara pe bebe.
mult succes. sarcina usoara.
mami si edi

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze Eduard 0-3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj" target="_blank"> poze Eduard la 3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.3re2sve7&x=0&y=sh43dl&localeid=en_US" target="_blank">poze Eduard la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

scuze..am uitat sa spun ca la mine durerile au incetat destul de repede ( maxim o saptamana)si doar apoi mi-am facut test de sarcina si am aflat ca voi avea bebe.
pa

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze Eduard 0-3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj" target="_blank"> poze Eduard la 3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.3re2sve7&x=0&y=sh43dl&localeid=en_US" target="_blank">poze Eduard la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2814 spune:

Mersi pt un raspuns asa rapid,tot atunci au inceput si durerile mele dar ale mele nu inceteaza,,,,ai un bebe foarte frumos poate o sa ti-l arat si eu peste vreo 7-8 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna anna
Sa stii ca si eu am avut dureri mari ca de CM pana in sapt a 6-a cand m-au lasat brusc...si eu am facut tratamente si am reusit prin FIV intr-un final. Acum e totul ok, nu mai am dureri decat disconfort din cand in cand si iau nospa si atat. Utrogestanul e bun pt fixarea sarcinii mai bine.Acum avem 7 sapt si abia astept urmatoarea echo sa vad ca e bine bebe.
Te pup si te rog sa stai mai mult intinsa in pat, cel mai bine i-ati un concediu medical o sapt pana te lasa durerile.
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dureri surde ca de cm e normal sa mai ai si o sa te cam tzina, dupa care incep durerile de ligamente. la mine au fost totushi mai ushoare decat cele de la cm. 200 de utro nu e putzin totushi? mai ales ca te-ai chinuit ceva pt sarcina asta? poate ar fi bine sa te mai vada cineva, nu e normal sa te doara rau, doar asa...un disconfort.
sarcina ushoara si nahstere la termen

23+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Eu stiu ca se mai da, pe langa utrogestan si nospa si magne b6 pt relaxarea musculaturii uterine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra1212 spune:

Buna, fetelor! E prima oara cand scriu pe forum (cu toate ca va urmaresc de foarte multe luni). De cateva luni ne chinuim sa facem un bb, sotul meu si-a facut spermograma care a iesit foarte bine, eu mi-am facut pe 10 nov (cand ar fi fost ziua 13- eu avand CM la 26 zile ceas) analizele hormonale care nu au iesit foarte bune: LH 19,65 (vn 24-105), progesteron 0.25 (vn 4-25).
Astazi este a 29-a zi si mie tot nu mi-a venit, temperatura bazala se mentine ridicata, peste 37, dar am niste dureri de burta si de sani de nu va pot spune...nu mai stiu ce sa fac....Credeti ca e cazul sa ma bucur? Tot am impresia ca imi vine, dar cand ma duc la baie am surpiza placuta ca inca nu :)
Mi-am luat un test de sarcina pe care il voi face maine dimineata, dar mi-e tare frica sa nu iasa doar o liniuta :((
Astept parerea voastra, multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

uite aici un subiect asemanator :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128946

Mami de fetita si de baietel 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2814 spune:

va multumesc pentru incurajari fetelor....chiar incep sa ma simt mai bine cand vad ca nu sunt chiar unik cu dureri....chiar ma bucur ca pot impartasi cu voi nelamuririle mele...mai vroiam sa intreb ceva...cum se calculeaza varsta sarcini?eu am 6 saptamani de la u.m dar am inteles ca se scad 2 saptamani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2814 spune:

andra asteptam sa ne zici rezultatul testului ....ai incredere si sparanta e ultima care moare...stiu ca si eu am trecut prin asa ceva...la mai multi

Mergi la inceput