Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca, sa dea Domnul ca asta cu concursul sa fie cel mai mare necaz din viata voastra...
Da-l incolo, nu te mai agita atita, agiti bebelina si nu-i frumos !

La ce clase predai? Sint curioasa ce parere au elevii de burtica ta...Eu lucrez in invatamintul superior, si nu ma asteptam ca studentii (mai ales baietii) sa fie asa de...atenti

if you can't say something nice, then don't say it at all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

georgyiuly si mie mi rece fundul si burta chiar daca sunt imbracata bine

cris_tinaus mi-ai facut o pofta cu lapte si banane facute la blender

Gaza bine ai venit si felicitari pt printesa


24Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, eu predau la IX-XII, dar cum pana acum n-am avut burta evidentiata, n-a zis nimeni nimic, eventual se gandeau ca m-am mai ingrasat. Sunt diriginta la clasa a XII si asta mi-a fost una din cele mai mari groaze, cum sa le spun ca plec de la ei!!! Eu sunt a treia lor diriginta, i-am preluat din sem. II al clasei a X a (diriginta de atunci a intrat pe maternitate) dar de mine chiar s-au atasat, am sondat un pic terenul mai demult sa le zic ca ar fi o posibilitate sa plec si Doamne feri ce vehement au reactionat, ca nu ma lasa:))
Ieri le-am zis ca plec din sem. II si au inceput sa vocifereze, unul mai patimas a inceput sa se crizeze, ca atunci se lasa si el de scoala, ca de ce nu pot sa-i mai suport pana la sfarsit...:))) Atunci le-am zis motivul si s-au bucurat, au inceput fiecare sa-si propuna prenumele lor pentru copil:))) Of, mi-e mila de ei ca-i las asa, pe final, dar ce sa fac?!

19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

multumesc pt urari si va invit la .

eu nu am timp sa intru pt ca din momentul in care ajung acasa si pana culc zmeul sunt tinuta in priza. are grija de silueta mea. pana acum m-am ingrasat doar 3 kg.
inca nu stiu ce e colocatarul. poate la inceput de decembrie vom afla, asta daca va binevoi sa ne arate ce ascunde. in rest se face remarcat zilnic.

noi ne-am mutat in casa noua de 2 saptamani, iar maine montam mobila din camera lui andrei, ca doar asta a mai ramas de facut. dupa ce pregatim camera vom incerca sa-l culcam acolo. speram sa reusim.

21+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Gaza, bine ai venit! Iti asteptam povestile, grijile, intrebarile

Ilinca, bine ca a trecut ziua si ai scapat de ghinioane. Si in privinta concursurlui, ti-am zis, nu e cazul sa iti faci griji.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADYN

Dodo-pui felicitari pt. bb! Nu ti-a spus daca va fi surior sau fratioara?

Doctorul a spus ca nu se pronunta inca,dar important e sa fie sanatos/oasa

Gaza bine ai venit!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Gaza bun venit! Mult curaj si sa fii linistita (cat se poate )....o bebita sanatoasa si frumoasa!
23+Albert

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Gaza, si din partea noastra bine ai venit !

Ilinca, inseamna ca esti o diriginta de nota 10 daca adolescenti de clasa a XIIa nu vor sa te lase sa pleci...Oricum banuiesc ca ii vei vizita la ceremonia de absolvire, sa le faci o bucurie

Pisik, imi pare rau ca esti consemnata la domiciliu; eu mi-as dori sa stau acasa, dar pentru ca asa vreau eu, nu pentru ca trebuie :D. Oricum, important e "colocatarul" acum, stii si tu asta, si, ca si travaliul :D, si aceasta este o perioada limitata de timp, la finalul careia va aparea un pui mic si scump; asadar, capul sus ! stii cum se spune, "pofta vine mincind", si poti profita de timpul asta facind chestii pentru care nu ai vreme niciodata, de la decoratiuni de Craciun, ordine in ginduri, citit carti, inventat povesti pentru copii, "jocul cu telecomanda", filme, orice lucru manual, vorbit la telefon, desenat....sint o multime de chestii de facut, nu exista oameni care sa nu aiba o maaare pasiune cu care sa isi umple timpul . Muuuult optimism, zimbeste si viata va fi mai usoara si mai frumoasa.

Ma duc la nani de-acum, ca-mi cad ochii-n gura de somn; ma uita la sora-mea, cu 7 ani mai mica, acum un ceas pleca la nu stiu ce petrecere; ce vremuri , cind aveam si eu 20 de ani......acuma ma rostogolesc gratios dintr-o camera in alta, cascind jumatate de zi...

AAA....am uitat sa ma laud...azi am fost si eu prin magazine sa caut mobila pt camera bebe... Am gasit un patut de-ala cu 3 nivele (de adincime) si transformabil in pat de o persoana pt copii pina la 7 ani, din lemn alb, la incredibila suma de 325 lei de nu mi-a venita crede...cred ca miine ma duc sa il comand...
Si in completare vreau sa iau niste module dintr-o garnitura de mobila pentru tineret, deschisa la culoare...
Sincer, nu imi permit (si cred ca nici nu e cazul) sa dau sume fabuloase pe seturi de mobila pe care sa le schimb la 3 ani, sau pt care sa ma biziie asta mica la 5 ani ca "e mare' si vrea mobila de "copii mari"... vom inveseli camera cu desene pe pereti, lenjerie colorata, mocheta vesela, draperii...si in conditiile astea cred ca mobila deschisa la culoare va fi ok

if you can't say something nice, then don't say it at all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna fetele raportez bb inbait, masat, schimbat, papat...acum doarme la mami in brate...mami tasteaza cu o mana......eu moarta de somn ..usor anemica si cu tzitze franjuri...bah bucurati.va acuma cu burtika ca apoi intrati in priza...vedeti voi
va pupaces
poze cu bb balacila GICU RELOADED
http://community.webshots.com/album/568923675QjVKKI?start=12

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Fetelor, fetelor, fetelor!!! Asa ma bucur ca sunteti asa harnice si seara cand ajung de la munca am lectura suplimentara

Gaza, bine ai venit printre noi! Te asiguram de suport, prietenie si interes pentru intrebarile tale!

Ilinca, bine ca s-a dus ziua asta rea si maine vine una buna si apoi week-edn`il!!!

M-am laudat ca maine plec la Viena pana luni?! O sa iau toate lucrurile frumoase pentru printesa meaa

Va pe toate si sa abia astept sa va citesc luni!

20+ Brisees

gia

Mergi la inceput