Redoutistele fidele La Redoute France (152)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui buxa

In primul rand va salut pe toti. Sunt nou pe acest forum, dar se pare ca avem ceva in comun - problema laredoute.fr. Desi subiectul este pentru redudiste, eu sunt un redutist, probabil singurul intre redustite.
Am intrat la solicitarea Claudiei, care a postat la comentariile blogului meu (http://bucsaradu.blogspot.com) unde am prezentat problema cu laredoute.ro. Sper sa va placa articolul, mai ales ca este documentat cu informatii preluate de pe site-uri oficiale.
Consider ca problema aceasta nu are ca rezolvare incercarea de a comanda pe o adresa din Franta si ulterior coletul sa fie trimis in Romania.
Solutiile pe care le vad eu sunt doua:
1. Reintroducerea tarii noastre in lista destinatiilor de pe laredoute.fr prin sesizari la organele statului roman si a comunitatii europene, precum si printr-o campanie care sa se extinda in afara internetului, pana in massmedia.
2. Boicotarea site-ului laredoute.ro prin neaccesarea lui si prin neplasarea de comenzi. Cred ca aceasta varianta va conduce la unul din urmatoarele scenarii: inchiderea afacerii laredout.ro sau scaderea preturilor pe laredoute.ro intr-atat incat sa fie competitive cu cele din franta.



Buxa


eu sper ca LR.ro nu va gasi suficienti fraieri care sa cumpere la preturile alea si nu isi va realiza targetul de vanzari.
Site-ul mama LR.fr va vedea in ce hal i-au scazut vanzarile in RO,franciza lui Diaconu va da faliment si LR.fr va relua livrarile catre RO.
Visez frumos,nu?

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Jasmine, si eu la fel.

Daca mai multe persoane viseaza acelasi lucru eu zic ca exista o probabilitate

Clau -poate ai scris si n-am fost pe faza. Cum sunt hainutele de la boohoo-fac banii?



April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Helau evribadi! (si scuze ca am postat mai devreme fara sa salut, dar, deh, eram under presure la birou)
Buxa, relax! Mai avem un "baiet" intre noi. Pe pomicultoru care, btw, ar trebui sa ne mai dea un semn de viata, nu?

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

am facut reclamatie la OPC bucuresti

Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


zic si eu pt buxa si meddana

primele 10 mesaje pe acest forum sunt moderate, noi le vedem dupa cateva ore de la postarea efectiva. asa ca scrieti repede 10 mesaje, orice, cat de scurte, de la al 11-lea va "vedem" si citim in timp real.

welcome! cu cat mai multi si mai hotarati la actiune, cu atat mai probabile rezultatele.


Semneaza www.petitiononline.com/laredout/petition.html" target="_blank">Petitia LA REDOUTE !!!



Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

stiam de moderare,tot de la voi,dar mi s-a trezit printesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mateivn spune:

salut , i-am contactat si eu pe cei de la ubidoca:

5kg is 27.95 euros.
Postage weight with proof of deposit, delivery against signing Monitoring.
Integrated compensation following the weight of the shipment and rules international.
Possibility of optional insurance Ad Valorem up to 1 500 €.

Do you have something cheaper?

Yes, 5 euros cheaper but no tracking / monitoring / insurance !

Daca mai e cineva din Focsani pe aici si ar vrea sa comande de pe laredoute.fr poate ne grupam sa mai scadem din costuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

diotima ai atasat ceva la reclamatia OPC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

ce sa va mai spun...v-am descoperit abia acum 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

am facut doar 2 comenzi

Mergi la inceput