Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap40

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Ioana, cred ca acum esti in focuri.
Bafta!
Fetelor, eu sunt exasperata.
Dr buni sunt ultra-asaltati, pana faci o programare ...mori, innebunesti, o lasi balta !
Am incercat sa ma programez la Dracea , rezultat ... 20 febr 2009 , la dr endocrinolog Simona Fica ... ian 2009. Si programarile le-am facut la mijlocul lui noiembrie. Acum stau pe tusa si ma innebuneste trecerea timpului in van , parca simt cum viata fuge pe langa mine.
Sunt plina de ...invidie fata de fetele care fac FIV, ISA , nu mai am rabdare deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Un Mos Niculae darnic pentru toata lumea va doresc!
Pentru noi a venit cu 3 puiuti la purtator si ma rog sa ramana cu noi. Unul era de 8 celule cat. A1 si doi mai micuti de 6 si 5 celule, ambii cu mici fragmentatii. Acum ne rugam ca macar un luptator va gasi drumul spre noi! Eu ma voi odihni vreo doua zile si voi sta pe acasa. Oricum mi-e somn de la Diazepamul ala de la spital, de as dormi si 15 zile, pina la test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ionicule..Doamne ajuta!atat mai zic, fie ca aceasta zi sfanta sa-ti aduca minunile mici acasa peste noua luni, mii de
Magditzule.. LA MULTI ANI, sa ne traiesti iubita, Bunul Dumnezeu sa-ti fie alaturi


poopici la toate fetele dragi, Doamne ajuta tuturor si la multi ani sarbatoritilor!

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
cadou de Craciun , pentru fete cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana sa ai grija de voi de acum in sensul sa fii cumintica,fara dansuri pan'la rasarit de soare prin cublurifara skiat pe munte, fara parapanta,fara concursuri la formula1fara K1 si alte lupte periculoase...MA BUCUR!!! lasa ca va fi bine,zambeste in continuu si papa bine si leneveste cat poti pana ti s-apleaca!si o iei de la-nceput cu lenevealascoate nasul la aer curat(cat se poate in Bucuresti)si fa-ti de cap ca o adevarata gravi
Fetelor s-ar putea sa fi gasit ceva frumi pt mine...eu imi doream de mult timp sa fac acupunctura si alte fizioterapii si am dat peste o clinica aproape de mine,cu medic de fam, colaboreaza cu un lab bun de analize din oras si au inclusiv marmacie naturista.Medicul face masaj,acupunctu,chinetoteropie,tot ce trebe la o gaina ramolita si plina de boli ca mine(si e tanarpacat ca are barba si l-a vazut si sosul ).Sa-mi tineti pumnii ca miercuri aflu detalii si daca e de bine imi schimb medicul de familiedaca tot platim asigurari apai sa beneficez de gratuitatiClinica e noua si pare moderna si aici sper sa nu-mi fie frica sa fac pupuntura ca cred ca se respecta destul incat sa sterilizeze tot.
Momentan:ma doare umarul stang de mooooor(ghiciti cine sunt de vina in artroze?limfociteleeeeeee T! ),am luat picaturi suedeze si intern si cataplazme si din seara asta ma dau cu o crema naturista,azi mi-a fost rau si am crezut ca imi vars sufletul-plecasem la cumparaturi si era sa lesin intre parcare si magazin si ma inteapa undeva in uter dar asa ca o pulsatie intermitenta...Legat de umar reactionez nasol la frig,curent si vreme si paraie si nu prea pot misca mana.Si s-a extins la cot si la incheietura mainii...In afara de factor reumatoid,aslo ce anlize se mai fac pentru reume-artroze?Ca alea au iesit bune...Urmeaza sa ver. si tiroida...am niste banuieli de hipotiroidie...
Pentru ce va spun toate astea?Pentru ca va fac o propunere indecenta...in afara de ce s-a spus despre endo pana acum va propun sa facem o listuta cu analize imunologice(faza cu av spontane pt multe fete de aici ori sarcini oprite in ev),alte sorpreze autoimune ce ar fi bine sa le excludem sau macar sa le stim daca ele ne stiu deja cumva-in hipotiroidie daca nu luam tratament riscam sa nastem bb cu prob fff grave.Plus hormonalele obisnuite,etc etc...Asa toate am avea o vedere mai clara asupra a ceea ce tine de puterile noastre sa facem.Spuneti fiecare ce stiti ca poate fi facut(unde,cam cat costa daca este/nu este suportat de stat...)Si punem listuta pe prima pagina.Ce spuneti?
Va pup si vreau sa va spun ca la noi in oras s-au facut gateli de sarbatori ca in povesti.Ieri ne-am plimbat un pic si e feeric!
Probabil ca mai tiu un ochi pe voi sa vaz care vine cu burtica la condicuta de pe prima paginaCand mai am ceva se zis,zic
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ioana,de data asta o sa fie,ai sa vezi!Bebe va sta la tine in burtica 9 luni!!!Iar eu astept nerabdatoare mesajul tau care sa spuna "am reusit!!!'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu multumesc de sfaturi iubita, chiar ma pregateam de un skiat pe munte, dar daca zici ca nu e indicat, o las mai moale!Esti o dulce!
Aerlilian multumesc draga mea! Sa dea Domnul sa ai gura aurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ioana, Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun si cu foarte mult noroc .

Pup toate fetele mele dragi sunt cu ochiul pe voi , nu prea am timp sa scriu, dar de citit imi fac timp neaparat .


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Ioana,
Lucialu, f. buna idee cu lista de analize imunologice, multumim!
acum o saptamana am fost la control, la 2 sapt. dupa ce am pierdut sarcina, mi-a zis dr. sa fac citomegalovirus si toxoplasma.

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

fetelor m-am intors de la tutunaru mandra posesoare de anexita nu de endometrioza de la asta erau durerile...
deci deocamdata stam bine. tutunaru se speriase ca sunt din nou gravida, citez: "ce cauti aici, doar nu esti iar gravida ca vreau o pauza macar de una an" si a zis ca nu mai face fata dar l-am linistit ca doar in visele mele...nu am voie ACO, ceea ce ma bucura peste masura, ma saturasem de hormoni, iar oricum in vara, ne apucam iar de monitorizari, diete alea alea....ca timpu trece, endometrioza se intoarce, si io vreau norma la bebei, ca nu se stie niciodata, nici in cat timp raman , nici daca...
mi-a bagat un cui, cica daca mi-am facut vreodata testul HPV. cred ca nu mai avea vesti proaste sa-mi dea si a incercat sa-mi ridice adrenalina...si na, c-a reusit! io n-am facut niciodata analiza asta, deci ma voi conforma...
ioana, esti bine? te uiti la filmul ala? eu zic sa-l inveti pe de rost ce face finutza?
magda la multi ani iubita, cu intarziere...tot ce-ti doresti-stim noi ce adica!!
aerlilian, lucia, mada,alina, goldi,alexia
p.s- i-am zis lu tutu ca am auzit de succesul lui la fiv si mi-a zis ca nu e prima reusita-nici nu insinuasem c-ar fi
anyway...sa-i ajute DD sa se specializeze, ca e medic dedicat in ce face si ar fi pacat sa nu reuseasca. clinica arata ...BETON!!!


ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t

fetelor m-am intors de la tutunaru mandra posesoare de anexita nu de endometrioza de la asta erau durerile...
deci deocamdata stam bine. tutunaru se speriase ca sunt din nou gravida, citez: "ce cauti aici, doar nu esti iar gravida ca vreau o pauza macar de una an" si a zis ca nu mai face fata dar l-am linistit ca doar in visele mele...nu am voie ACO, ceea ce ma bucura peste masura, ma saturasem de hormoni, iar oricum in vara, ne apucam iar de monitorizari, diete alea alea....ca timpu trece, endometrioza se intoarce, si io vreau norma la bebei, ca nu se stie niciodata, nici in cat timp raman , nici daca...
mi-a bagat un cui, cica daca mi-am facut vreodata testul HPV. cred ca nu mai avea vesti proaste sa-mi dea si a incercat sa-mi ridice adrenalina...si na, c-a reusit! io n-am facut niciodata analiza asta, deci ma voi conforma...
ioana, esti bine? te uiti la filmul ala? eu zic sa-l inveti pe de rost ce face finutza?
magda la multi ani iubita, cu intarziere...tot ce-ti doresti-stim noi ce adica!!
aerlilian, lucia, mada,alina, goldi,alexia
p.s- i-am zis lu tutu ca am auzit de succesul lui la fiv si mi-a zis ca nu e prima reusita-nici nu insinuasem c-ar fi
anyway...sa-i ajute DD sa se specializeze, ca e medic dedicat in ce face si ar fi pacat sa nu reuseasca. clinica arata ...BETON!!!


ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra


Adica nu sunt singura truli nebuna cu HPV ul nu? Ca de asta caut o clinica pentru toata nebunia asta cu HPV sa fac papanicolau, colposcopii, test de hpv adn...sa ma vaccinez.
Te pup si ma 'bucur' ca ai scapat doar cu o anexita. Polidinu te scapa de anexite si poate si la Pup si Tudorelu. Si unde zici ca-i noua clinica a lui Tutu?

Ioana tin pumnii stransi stransi

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

prietene DC .

Mergi la inceput