Piticodromul de Sept - Oct 2005 (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Neata, ia sa va vad pe prima pagina!

Si noi suntem la biberon si chiar ma gandeam zilele trecute ca bea cam mult lapte, adica seara 270 la prima strigare si pana la culcare inca 200-250. Dimineata insa nu mai bea ca ne trezim si plecam direct la gradi unde isi mananca ceaiul .

In rest m-a mancat undeva sa ajut pe mess o persoana care obisnuia sa scrie la topicul nostru si care era in cautare de costum pentru serbare, i-am dat linkul si m-a luat pe sus ca nu stie cine sunt si ca in genere nu vorbeste cu strainii . Asta in loc de multumesc dar asta e valabil cand vorbesti neintrebat. Bun asa, deci inca mai e valabila vorba cu "facerea de bine... ". O sa ma limitez a le scrie persoanelor "cunoscute". Indiferent, mi-am luat-o in barba dar acum mi-a trecut si ma bufneste rasul de situatia creeata!

Deci simtiti spiritul Craciunului? Vine peste noiiiiiiiii!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Cu ocazia asta mi-am aduc aminte ca ma intreba Alina de la Galati de costumul de Craciun pentru Vlad. L-am primit, este made in China, dintr-un material din ala tip catifea super sintetica, cu scai in loc de nasturi si in genere este destul de oribil pentru cei 89 de lei pe care i-am dat. Este luat de la magazinuldecadouri . ro , va scriu adresa ca sa nu luati de acolo .

Si cred ca ma intreba si Oanaa de mirosul gurii la copii, nu stiu daca are vreo relevanta lui Vlad ii mirosea gura destul de tare inainte de operatia de polipi si vad ca acum dupa vreo 2 raceli mai mucoase a inceput sa se sesizeze din nou mirosul. Dar nu stiu daca e de la polipi sau de la altceva.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Jadi, cine zici ca esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Tonnia, chiar nu stiu cine credea ca sunt, probabil ca renul cel rau a lui Mos Craciun si care raspandeste linkuri trucate pe mess!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi

Tonnia, chiar nu stiu cine credea ca sunt, probabil ca renul cel rau a lui Mos Craciun si care raspandeste linkuri trucate pe mess!

Deni & Vlad & Tudor



Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Jadi, da' costum de ren rau ai?
Tonnia, ma bucur ca Dinu mananca, ai scapat de-un stres.
Andreea, si eu am votat, bafta!
Kid, ! Poate venim si noi la Kidexpo, stiu ca acolo e un loc de joaca pentru copii mai aerisit. Haideti mai multe, sa se mai vada si piticii!
Noi de 3 zile suntem la operatiunea "fara pampers" la pranz. Deocamdata fara accidente, face pipi in olita inainte de somn. Nu stiu daca s-ar scula din somn daca-i vine, nu prea cred...ai vostri se scoala din somnul cel profund si cer sau fac in general inainte?
Si o intrebare pentru Diana si toti cunoscatorii de Thomasi. Vrem si noi tren cu sine, cu gara si ceva acareturi dar vrem tren care sa mearga singur, nu impins de noi. Exista? Multumim!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Casiana, nu fac sport la gradinita. Anul trecut au avut profa de dans, acum nu mai au, seara fac engleza in fiecare zi (sint parinti care nu vor sa renunte la engleza zilnic, si nu mai incape si sportul in program).
Andreea, mult succes la morfofetala, te asteptam cu rezultatele.
Marinela, nici bunica nu mai are poze noi cu copiii.
Mihaela, eu n-am rochite de iarna, Miruna vrea sa le poarte tot pe alea de vara (desi i-am explicat ca nu mai e vara).
kid, mie mi se par nashpa laptopurile astea, speram sa nu ceara; dar daca a cerut... i-am luat. Mult succes cu planul cincinal cu 2-3 baietei dintr-o "lovitura".
Antonia, ma bucur ca Dinu maninca mai bine.
Oana, ma bucur ca iosua a acceptat alt biberon, si multumim de resuscitare.

Eu am reusit sa cumpar toate cadourile pentru copii. De fapt toate sint pentru Miruna - pentru ca Smaranda deja are cam toate jucariile disponibile pentru virsta ei de la sor'sa. Miruna mai nou e fan 'Hello Kitty', asa ca am cumparat mini-casuta cu bucatarie, mini-scoala, mini-spital cu aceste pisici; plus laptop-ul cu Karaoke Turtle si lego duplo cu circul (am fost la BE special pentru el).

Sa va mai povestesc de copii. Sma e de vreo 2 saptamini cu 'separation anxiety'. Asa ca tot timpul cind sint acasa si nu sint la 1 metru de ea, ma striga 'mama, mama, mama' si ma cauta sa ma ia de mina si sa ma tiriie dupa ea prin casa. Miruna a rabdat ce a rabdat, si azi dimineata i-a zis sora'sii: 'asta e mama mea, nu ti-o dau'. I-am explicat Mirunei ca eu am 2 copii, dar ea o tine una si buna ca nu, am unul singur (evident, Miruna).

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mifloricico, sunt seturi cu sine si cateva chestii (o gara, un tunel) si cu un tren si maxim 2 vagoane. Locomotiva merge cu o baterie din cea 3A cred.
Atentie mare insa, sunt 2 tipuri de sine si anume unele albastre (Trackmaster) pe care merg un gen de locomotive mai maricele si unele gri (Take A Long vad ca se numesc) cu locomotive mai mici. Nu poti combina piesele de la cele 2 tipuri de sine, fiecare cu dimensiunile si locomotivele lor. Noi avem multe Trackmaster dar sotul le-a cumparat si jocuri separate, cum ar fi cel cu oficiul postal de www.crazytoys.ro/jucarii/Trenulete-simple-1110/Thomas-Friends-131/Tomy-94/829/Set-trenulet-Thomas-oficiu-postal.html" target="_blank">aici. Asta e de sine statator si are un motoras si 2 carcase de locomotiva si muta niste bilute pe tot circuitul, e super interesant doar ca un moment dat te plictisesti sa il vezi ca se invarte pe acelasi traseu. Pe cel cu sine (noi avem pungi intregi de sine, si curbate si poduri si alte minuni) le mai poti face in fel si chip, anul trecut facusem un traseu prin toata sufrageria mamei. Banuiesc insa ca nu e asa fana asa ca ori ii ei un set cu cateva piese si apoi vedeti cum merge. Eu din Trackmaster il recomand pe www.crazytoys.ro/jucarii/Accesorii-trenulete-1108/Thomas-Friends-131/Tomy-94/7288/Thomas-Friends-Trackmaster-Locomotiva-Thomas-cu-aburi.html" target="_blank">asta ca pui apa in locomotiva si scoate aburi si pufaie exact ca o locomotiva!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Merci Jadi, m-ai luminat!
Eu inclin sa cred c-o sa-i placa, are un trenulet Thomas cu care se joaca frecvent. Cred ca e genul ei, Ana mea e mai baietoasa.
Acum problema mea e urmatoarea: Trackmaster sau Take a long? Ce parere ai? Mi-a placut si mie ala cu apa in locomotiva! Si inca ceva, trackmaster versus take a long, care e mai vitezist?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu nu am decat Trackmaster si acum m-am uitat si pe Take A Long si astea se pare ca nu sunt cu baterii ci doar cu sistem magnetic si se prind intre ele. Deci "mai rapide, mai rapide" sunt Trackmaster (daca stiti melodia cu trenurile diesel ). Trenul ala cu abur vad ca nu are sine incluse, ce golani, eu am luat cu set cu trenul respectiv dar acum nu il mai gaseasc pe site. Deci atentie la detalii, sa aiba si sine si ceva nebunii incluse sau le cumperi separat... si preturile sunt enervant de mari! Ei, gata, ziceam si eu, oricum am cheltuit ceva bani pe trenurile astea dar am strans de la toata familia .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput