e colli

e colli | Autor: impatience

Link direct la acest mesaj

stie cineva vreun tratament eficient impotriva e colli? stiu ca e in functie de antibiograma, dar deja am facut 2 tratamente si nu a trecut.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:


Citat:
citat din mesajul lui impatience

stie cineva vreun tratament eficient impotriva e colli? stiu ca e in functie de antibiograma, dar deja am facut 2 tratamente si nu a trecut.



Si eu sunt "prietena" cu domana Colli ......
mie la antibiograma mi-a iesit la 6 antibiotice k sunt sensibila,am incercat cu unul 10 zile....am facut o pauza de 10 zile si acum sunt la al 2 -lea antibiotic....fac pauza si dupa aia repet analiza.....sa vedem poate scap....e prima data cand fac asa ceva.
tu ce ai luat?
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

alaturi de antibioticul recomandat poti sa incerci urinal, ceai diuretic si in timpul crizei pliculete de uricol. asta doar daca nu esti gravida!

sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Mie mi-a trecut dupa Gentamicina injectabil dar mi-a reaparut.
Am inteles ca daca sunteti constipate e bine sa remediati asta. Eu iau Herbolax. Acum am trecut la naturiste & homeopate, pe mine antibioticele nu m-au rezolvat!
Daca gasiti reteta magica sa-mi ziceti si mie!
Eu sunt mandra posesoare si de Streptococ B , v-am luat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ella, am avut si d-ala . m-am chinuit multi ani cu moldamin si pana la urma a disparut singur

sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

ela, nu m-ai luat! si eu! Cu asta cum m am captusit?????
apropos, eu am e colli vaginal Cat despre constipatie, daca asta e cauza, atunci DA! Cu ce Dumnezeu se trataeaza si asta????

unboticutz, ce norocoasa!
Cat am e colli astia nu pot ramane insarcinata sau sa fac FIV? Stie cineva? Si tratamentul pentru e colii e nociv in sarcina? A facut cineva tratamentul autoimun?

Offffff

va pup si multumesc de raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

ela, ce tratament homeopat iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

In timpul sarcinii, din cauza constipatiei, m-am pricopsit si eu cu E-coli. Nu-mi mai amintesc medicatia care am avut-o, dar doctorita mi-a dat sa fac spalaturi cu apa oxigenata-cumparam sticlute de la farmacie. Nu-mi mai amintesc concentratia... in apa pentru spalaturile intravaginale puneam apa oxigenata. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

devoska, multumesc!
singurul tratament a fost cu apa oxigenata? si ti a trecut de la asta? si bebe ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Sincer, nu-mi mai amintesc multe... varsta . Iti scriu un pm

Mergi la inceput