Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Incercare de a repara semnatura...

21+

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

HELP!!!

Cum fac sa-mi apara la semnatura, in loc de link-ul asta lung ceea ce vreau eu??
Adica un ticker?



21+

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Inca o incercare.

Scuze. Promit ca e ultima, pina ma ajutati voi



21+



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mititica, nu cred ca trebuie sa te alarmezi. Mie inca nu mi s-au inchis la culoare. Cred ca depinde de fiecare organism in parte.

21+

[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]http://tickers.baby-gaga.com/p/car095pb_.png[/image][/link]

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetelor...
A fost un we luung si am dormit aproape tot timpul.
Singura iesire a fost la baby expo de unde am adunat o groaza de pliante.
Am decis ca nu o sa iau carucior initial pentru ca nu are rosts a ocup spatiu cu el inutil. O sa folosesc un port bebe pana la 4-5 luni
Legatd e carucioare:
- trebuie sa fie in primul rand usor de strans. Am vazut un model care se strangea intr-o secunda cu o singura mana. Mi s-a parut interesant
- trebuie sa aiba roti de tanc. Cele cu rotile mari sunt cele mai practice
- Trebuie sa fie cat mai usor
Astea sunt cele 3 conditii ideale pentru mine pentru un carucior
Ah da: si sa fie neaparat verde. Am decis cu puiu 1(fetita mea) ca nu-l imbracam in albastru ci in verde. Asa ca si caruciorul va fi verde. In plus in we viitor pictam copaci, iarba si ciupercute pe pereti

Am descoperit ceva interesant in ultimul timp: puiutzul 2 este foarte foarte activ si neastamparat. Oricat de linishtita as sta tot nu se potoleste. Sambata noaptea m-am trezit si era undeva foarte foarte jos in burtica si aveam senzatia ca il scap In schimb toata treaba asta are o rezolvare: cum pune tati manuta peste el mai da 2-3 suturi si apoi tace malc. Cred ca o sa fie jobul lui tati dupa nastere sa-l adoarma pe puiu no 2

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimineata fetelor
sa nu ma dati disparuta va rog, sunt aici doar ca nu apuc sa intru in fiecare zi- fiind la lucru, si cu naveta si cu toate cele
sper sa nu va suparati pe mine
nu am apucat inca sa citesc din urma- va salut si apoi ma duc la citit
eu iara am reusit sa racesc- ma ustura gatul ingrozitor si stranut intruna- a 3 a oara in sarcina asta
dar asta e rezist eu cumva
am o rugaminte mare la fetele care actualizeaza lista de la inceput- va rog sa-mi puneti si mie un carucior roz in listuta si numele de IULIA PETRA
va pup- ma duc sa citesc si revin

22+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

varsta bb2
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Neatza fetelor. Eu am stat acasa vineri pentru ca am decis ca de acum incolo sa ma odihnesc mai mult. Si am stat mai mult in pat. A fost atat de bineeee...
1) Apropos de ciudatzenii in sarcina... eu sunt cu zapada de cand am ramas gravida. Drept pentru care, tot week-endul, am "salivat" ca vreau si eu la zapada. Eu care dupa prima ninsoare vroiam sa vina vara. Uram frigul si tot ce tine de iarna.
2) Vroiam sa va zic ca mai e o expozitie pana la sfarsitului anului, kiddex, la romexpo, care e mai mare decat asta de la polivalenta. Si am impresia ca babyexpo e si in februarie. Stiu ca sunt de 2 ori pe an, ambele. Una primavara, una toamna-iarna.
3) Ma sperie putin chestiilea astea legate de eco. Vorba lui LYSBETH - mie sa nu imi ia nimeni baietelul. Desi inainte imi doream fetita... acum, CALIN al meu mi se pare nepretuit. Eu ma duc peste 2 saptamani la eco si a inceput sa-mi fie frica deja... Daca imi zice ca am fetita?
4) SI ULTIMA... vroiam sa va intreb... voi mai aveti dureri ca la menstruatie? Eu am avut in primele saptamani de sarcina, dar de cateva zile si culmea, acum cand am stat mai mult in pat, am avut niste crampe exact ca la ciclu...



Gina 24+ mami de CALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Buna dimi!Andreea felicitari pt baietei!Zuzu felicitari pt fetita! sa fiti sanatoase la fel si bebici vostri,pupam burticile!Mititica nu te ingrijora si la mine sa mai deschis culoarea ,nu cred ca o fi mare bai.Gina eu aceste dureri ca la ciclu le am de la inceputul sarcini

monica 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

millie am vrut sa-i trimit Pm, dar nu ai activat.

Maria 26+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Maria cred ca nu ma pricep sa-l activez

monica 26+

Mergi la inceput