al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Omul asta nu-i sanatos la cap!

Flexi, vezi de viata ta, scapa de el! Dupa ce ti-a reprosat ca nu ai luptat destul sa-l tii, sa salvezi casnicia, sa nu te mire ca iti va reprosa ca nu i-ai fost aproape cand a avut nevoie de sprijinul tau, cand el suferea din cauza accidentului iubitei.

Nu stiu cum e in Romania, dar aici femeia si copiii au dreptul sa ramana in casa, nu conteaza pe numele cui e! Femeia si copilul au prioritate; si ce bine!

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

Mi-a spus ca va ramane cu o infirmitate, ca nu va mai putea face nimic si NOI ce facem ?


flexi.. imi pare rau ca treci prin asa ceva. Totusi nu pot crede ca spune asa ceva. Sigur nu glumea ? Adica trebuie sa ai grija de ea, de bunica ei si de copilul ei pt ca ea va fi in imposibilitate. De "sotul" tau, de copilul tau, de copilul nenascut, deci de un bebein viitor si de tine. Poate totusi glumea... ca daca nu spunei ca ai si tu un amant, vaduv cu 3 copii si cu o sora cu handicap si ca se vor muta si ei la voi. Ar fi frumos sa vedem cu reactioneaza.

Iti doresc bafta in luarea deciziilor si putere sa le implinesti. Ai grija de tine si puiul cel mare!


14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT
Sigur nu glumea ?
Poate totusi glumea...


Mai Cristina, tu chiar glumesti? Ca el sigur nu glumea! Din cate am citit, omul vorbeste serios si are idei aberante...

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Omul ala abereaza deja. Nu glumi cu asa ceva. Fa cat mai repede ceva, ca dupa ce ti-o muta in casa va fi greu sa o dai afara cu copil cu tot. Mai bine le inchizi usa in nas decat sa-i scoti afara dupa ce si-a instalat amanta "handicapata" in casa.
Ca odata bagat ain casa poate, fiind apartament proprietate comuna, te trezesti ca nu o mai poti da afara daca el vrea s-o tina.
Pune piciorul in prag. Nu mai sta muta la tirada lui, spune-i clar ca nu accepti asa ceva si, ca daca iti apare amanta in fata o s-o arunci de la etaj direct in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Flexi, sigur nu e de o bunatate iesita din comun?
Eu te-as sfatui sa mai astepti cu divortul. Cu atat mai mult cu cat acum esti insarcinata. Eu cred ca omul isi va reveni..incet dar sigur!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Sa ma iertati daca nu am inteles ceva: daca esti insarcinata, inseamna ca ati mai facut dragoste dupa ce ti-a povestit de EA?
Cum a reusit sa te mai imbuneze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Flexi-draga mea
eu cred ca ai facut mai mult decit posibil
situatia deja ne depaseste deja pe noi din afara dar pe tine? cred ca vrea sa te imbolnavesti de tot cu nervii
si-a pierdut mintile de tot
se vede ca ai facut tot ce ai putut dar mai merita sa lupti?
adica tu insarcinata,mama,sotie fedela te ingrijesti de toti,iti lipsete numai bine amanta de ingrijit.........a luat-o razna rau dar rau de tot omul ala
ai grija de tine si de baiatul tau si de simburelul mic
te cred ca deja incepi sa crezi ca esti nauca dar cine n-ar face-o in locul tau? mare lucru ca esti inca echilibrata si mai poti gindi dupa cit ai inghitit si cum spui si tu inca cite ai mai auzit de la el.....dar nu mai stai sa scri
chiar ca povestea asta le depaseste pe toate



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Sa le luam pe rand. Casa in care locuim este pe numele parintilor mei. Cand am construit-o pe terenul parintilor mei in 2004 si nici acum nu am intabulat-o si n-am facut actle. Am zis tot timpul ca acum n-avem bani de intabulare si etc. E mai bine asa.Iar de glumit nu glumeste. Pare sa fie o gluma, si mi-as fi dorit sa fie asa, dar din pacate nu este asa. Va sriu mai tarziu , dupa ora 14 cand ma intalnesc cu avocata. Va pup si sa-mi tineti pumnii.Astazi o transfera dint-un spital in altul, ca cica Spitalul Judetean nu este bun " o omoara aia "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Flexi, te-am sfatuit mai demult, pune punct o data acestei casnicii. Nu ai ce sa mai astepti, vrei sa-i "cresti" si amanta cu tot cu copil ? E prea de tot la ce s-a ajuns. Ai inghitit prea multe, de acum e umilitor.

Bine ca e casa parintilor tai, inseamna ca tu vei ramane in casa cu copiii tai. El sa se mute la amanta, nu ne intereseaza.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

Sa le luam pe rand. Casa in care locuim este pe numele parintilor mei. Cand am construit-o pe terenul parintilor mei in 2004 si nici acum nu am intabulat-o si n-am facut actle. Am zis tot timpul ca acum n-avem bani de intabulare si etc. E mai bine asa.Iar de glumit nu glumeste. Pare sa fie o gluma, si mi-as fi dorit sa fie asa, dar din pacate nu este asa. Va sriu mai tarziu , dupa ora 14 cand ma intalnesc cu avocata. Va pup si sa-mi tineti pumnii.Astazi o transfera dint-un spital in altul, ca cica Spitalul Judetean nu este bun " o omoara aia "


Buna treaba cu casa. Nu merita sa ii dai ceva pentru ca nu cred ca el va reusi vreodata sa se ocupe de copii pe care ii lasa in urma asa cum ar trebui. Deci, de ce sa imparti cu el iar apoi sa te chinui singura sa le asiguri copiilor tot ce au nevoie. Sa ii pui pe tava celeilalte munca ta de o viata? Ca doar tu muncesti pentru copii tai, nu pentru amantele sotului. Cu toata taria pe care o ai, iti va fi foarte greu si meriti ca macar din punctul asta de vedere sa ai un pic de liniste.

Poate ar fi bine cand vi de la avocat sa schimbi yala la usa, sa nu te trezesti ca o muta de la celalalt spital acasa, ca nu au aia suficienta grija de ea.

Mergi la inceput