Cumnata mea are nevoie de suport si incurajari!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna!

N-am idee cum e sa fii imobilizat la pat ca sa pastrezi sarcina. Imi inchipui ca e greu. Insa cred ca trebuie sa privesti partea plina a paharului si anume ca acum ai ocazia sa te odihnesti ceea ce mai tarziu nu prea vei mai putea. Pe mine ma apuca frustrarea uneori caci nu am timp sa stau macar juma' de ora si sa nu fac nimic, sa stau in pat si sa citesc sau sa dorm pe saturate. Asa ca incearca, desi stiu ca nu prea se poate, sa inmagazinezi odihna pentru perioada ce va veni dupa nasterea puiutului tau. Multa sanatate si bebe sanatos!

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Cumplit moment trebuie sa fie, eu am stat la pat doar cateva zile dupa cezariana, si a fost singura data in viata nea cand am fost practic imobilizata si nu puteam sa fac nimic singura, abia atunci am inteles cat de important este sa faci pana si cele mai simple lucruri, cum ar fi sa te speli pe maini, pe dinti, etc. Sfaturi deci nu prea pot sa dau, insa ma gandesc ca daca as fi in situatia ta, dupa cum au mai spus fetele inaintea mea, as incerca sa citesc cat mai mult (imi lipseste mult acum cititul, dar nu mai am timp) si bineinteles as petrece mult timp pe DC, e un foarte bun prieten si o companie mai mult decat placuta Multa rabdare si incredere ca totul se va termina cu bine si in curand iti vei tine puiul in brate!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Si eu am stat in pat 2 luni casa pot pastra sarcina. La inceput este greu, dar fiecare zide stat cumintica in pat era o batalie castigata pentru fiul meu.
Daca are laptop este super, poate cauta pe net articole despre cresterea copiilor, foate vorbi cu noi sau poate sa inceapa sa scrie un mic jurnal pentru puiul din burtica.

Mergi la inceput