*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Gravi,

uite poze cu costumul de schi al lui ; din pacate n-a vrut sa stea la poza, asa ca nu stiu cat se vede; masura e 86, ii vine bine acum dar cred ca din februarie ii trebuie altceva.
http://picasaweb.google.com/cinca.clementina/PozeDavid2#5271559823509770354





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Gravi,

uite poze cu costumul de schi al lui Bob; din pacate n-a vrut sa stea la poza, asa ca nu stiu cat se vede; masura e 86, ii vine bine acum dar cred ca din februarie ii trebuie altceva.
http://picasaweb.google.com/cinca.clementina/PozeDavid2#5271559823509770354


Ella, mamica de David (24.04.2007)
BOB




Este o bombonica da' sa-l vedem si cu schiurile


Am vazut frumusete de MANU

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Hei, ce fain ca ninge la voi

ella sper sa te vindeci repede

poohy, e o dulceataaa Manu
si eu vreau geaca si salopeta de fas, daca gasesti spune-mi si mie te rog
bravo ca gandesti pozitiv

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:



Pepsica
Mary_lou

Sa fiti sanatoase si fericite alaturii de puii vostri!



Ella
Sper sa-ti treaca durerea! Incerc sa-ti dau PM, da' zilele astea Elias si-a programat sa nu adoarma decat dupa ce incepem noi sa sforaim langa el, de oboseala, si tot asteptand sa adoarma, ca nu mai vrea decat intre noi, ci amandoi si ne numara la nesfarsit: mama-titi-mama-titi...ca pe oi...pana adormim noi...


Poohy
Ce superba e domnisoara Tzu, aveti masina ca a noastra, doar ca noi am scos barele demuuuuult! Elias raspundea si el la intrebarile sotului tau, si o arata pe Manu, i-a zis nunu (atat ca el zice nunu si la unu, si la Noonoo ala din Teletubbies...si poate si lui Manu


Si la noi ninge, avem vreo -5 grade... am pus poze!

Mamica lui ELIAS ( 31.05.2007)

NINGEEE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ELTEKA ce dulce este ELIAS si ce frumos este la voi.........sper ca macar de creciun sa avem si noi peisaj de poveste asa cum aveti voi acum



Am mai pus cateva POZE CU STEFAN pentru cine vre sa-l vada

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Ce le dati frate sa manance de au iesit asa desteptuti?
Sunt asa dulci!!!!
Abia il astept si eu pe al meu.Vine cu personalul incet incet.

Pentru moment reuseste sa bage cercul in borcanul de la Fisher price.
Il mai are cineva ca sincer mie mi se pare prea greu de bagat formele alea.(Isi apara mama puiul!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Elteka,
vai ce frumos ninge la voi...si Elias mananca zapada cu atata pofta.
Imi pare rau ca va chinuie cu somnul; pe noi ne numara spre dimineata, se ridica in fund si intreaba:"mama?, tata?" .
Din fericire, acum doarme destul de bine, adica adoarme pe la 22 si pana la 6 dim de regula nu se trezeste; la 6 papa bibe si mai doarme pana la 7:30-8; dar are si nopti in care se trezeste de multe ori si dimineata nu-mi vine sa ies pe strada

Poohy,
si eu i-am aratat filmuletul cu "nanu" lui si la fel ca Elias, raspundea acolo unde stia bineinteles, ca nu stie sa zica mac-mac si altele; progresam insa pe alte cuvinte: saptamana asta a zis corect "barba" si il tot trage pe ta-su de ea, a mai cizelat la "colo" pe care acum il pronunta corect " acolo", zice "caii"; dar e confuzat cu "mama ta", pe care il zice "ta-ma-ta"

Carstea,
noi avem galetusa de la Fisher Price cu forme; e in topul jucariilor, am mai povestit eu de ea.
stai pe pace cu progresele, la carte scrie ca cei care sunt acum mai vorbitori au doar un start mai bun in cunoastere si explorare insa nu toti ajung sa valorifice acest plus asa ca la o anumita varsta, sa zicem 4 ani cand toti turuie de te doare capul, diferenta se atenueaza.

apropos de copii vorbitori si care isi inebunesc parintii de cap, imi povestea dentistul meu despre baietelul lui care are 3 ani si un pic si care e la capitolul " de ce?".
a cazut cu scaunul si il intreaba pe ta-su de ce a cazut; ca s-a rupt scaunul; de ce s-a rupt scaunul? ca e vechi; de ce e vechi? ca timpul trece; de ce trece timpul?
si uite asa esti nevoit finally sa raspunzi la intrebari filozofice unui copil de 3 ani

chiar si asa, eu astept cu interes perioada asta de efervescenta comunicare cu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

am vazut acum si poze cu mesterul Stefan de Ioana; pe masuta aia de la Ikea pe care sta,noi am pitit-o de frica sa nu ia vreun colt in crestet.

vroiam sa te intreb si tot uit: cum mai sunteti cu masa de pranz? ca-mi spuneai in parc ca Stef nu prea vrea sa manance.
Ca poate s-a indreptat si-mi spui si mi misterul.
refuza orice la masa de pranz, indiferent cat de pasat sau nepasat e; nici un fel de mancare, carne, legume gatite in fel si fel.
mananca ca saracii: un codru de paine, numai miezul, dupa care ii mai dau 2 biscuiti si cam asta e masa de pranz; pe la 17-18 ii dau 3 iaurturi Humana si la culcare lapte si asta e.
Iar masa de dimineata fie fructe la blender fie 2 borcanele nestle, ii plac exact alea care nu prea se gasesc, mere cu banane.
Eu nu-l fortez, nu stiu in schimb ce face soacra-mea cu el; atata i-a spus sotului, ca nu mananca la pranz.

ma gnadesc sa sun pediatra si sa cer ceva, gen vitamina C? poate ii face pofta de mancare; am incercat sa-i dau dupa 6-8 ore de nemancare si tot refuza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

ella,stii cum am reusit noi?cu masa de pranz?am lasat o sa manance singura;la inceput ii dadeam legume fierte f mult(aproape zobite); o puneam in scaunelul ei si i puneam mancarea pe masa ei; se juca mult cu ele,dar mai si manca;apoi i am pus bucatile din ciorba intr un castron ... i am lasat o data ciorba.... avea si n cap...
dimineata manaca singura acum(timp in care eu imi beau cafeaua); la pranz colaboram:avem amandoua cate o lingurita si mai mult ii dau eu;mentionez ca in timpul mesei obligatoriu avem haine de sacrificiu;

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

elteka,foarte frumoase pozele;asta i buna de pus in rama http://picasaweb.google.co.uk/Elteka75/LaJoaca?authkey=bVGSR6l8Hzg#5271483690484562882

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput