Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna dimineata la toate zmeuricile si la toti zmeureii!
blanca eu am vrut sa ma dau cu crema pe sani(s-au marit considerabil fata de cat erau inainte de sarcina), dar am citit pe majoritatea cremelor speciale pentru sarcina ca nu se dau decat din trimestrul 2.pe burtica e prea devreme, la mine la 9 saptamani nu se vede burtica deloc, uneori in partea a doua a zilei sunt putin balonata si eu sunt mandra ca se vede burtica, dar cred ca sunt numai gaze
bibuga bine ai venit!sarcina usoara si bebe sanatos!bataile inimii se pot detecta cu eco intrvaginala de la 6 saptamani, dar eu te sfatuiesc sa te duci dupa 7 ca eu sunt patita cu mersul prea devreme la eco.
adriana si eu sunt cu greata in gat cam toata ziua si parca stau sa vomit mereu, dar pana acum doar o banana a fost cea pe care chiar am si dat-o afarain rest as ca si pooh as dormi toata ziua.cu greu rezist pana la 10 cand trebuie sa iau utrogestanul, de fapt de pe la 9 deja sunt undeva intre somn si nesomn.plus ca dorm in fiecare dupa-amiaza cam 2 ore.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 8+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluecarm spune:

buna

va multumesc din suflet pentru incurajari...am ascultat sfatul vostru si i-am spus sotului de sarcna...esete deosebit de fericit...imi spune ca sigur va fi totul bine de data asta ..asa sper si eu..dar din pacate tot timpul imi trece prin minte acel mic gand negru,..si daca merg iar la eco si doctorul spune ca nu a evoluat? cum trec prin asta iar....dar dupa aceea incep si eu sa ma conving singura ca va fi bine...ma rog in fiecare zi sa fie cu noroc de data asta...dupa calcule cred ca am 4 sapatamani si 4 zile caci UM a fost pe 24 octombrie.....si calc de pe site asta imi arata....credeti ca e devreme sa merg la doctor?...eu ma gandeam sa mai astept macar 2 saptamani sa fiu sigura ca se vede ceva...am inteles ca la 4 sapatamani nu prea e vizibil...ma bucur din suflet ca sunt aici cu voi...sunteti un balsam pentru sufletul meu...sper sa vin cu vesti bune da le doctor...o zi buna tuturor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am fost de dimineata sa fac unele analize de sange si abia miercuri iau rezultatele. Ma dor mainile acum caci am uitat sa ii zic si RHul si a trebuit sa ma mai intepe odata. Uite asa am amandoua bratele gaurite....

O sa incerc sa ma dau cu crema normala de corp pe sani si burtica in fiecare seara (pana acum mai saream una-doua), si dupa o sa imi iau creme speciale. O fi ok?

In rest stau la birou si nu am chef de nimic, ma uit ce mai scrieti voi..

5+

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramycubebei spune:

ramasesem datoare cu un raspuns vis-a-vis de cremele pe baza de apa un ar fi cellu sculpt de la avon, iar in legatura cu utrogestanul eu iau de cand am aflat ca sunt gravi una seara(fara sfatul medicului) pentru ca am avut o pierdere de sarcina in urma cu ceva timp...asa preventiv iau.
mamici la cat se vede inimioara la eco, sau mai bine zis cand e ideal sa mergi prima data la doctor???
vreau si eu in lista DN 01.08.1980 UM 03.10.2008 DPN 10.07.2009 + Maria-Beatrice (26.10.2004)
pupici mamici!!!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

blanca de ce te dai deja pe burtica cu crema?ca burtica incepe sa creasca din luna a 4-a.mie mi-a zis o prietena farmacista sa nu ma dau inca pentru ca aceste creme (si alea speciale de sarcina si cele obisnuite) contin multe ingrediente care nu sunt ok pentru bebe si prin piele se absoarb si se duc la bebe.si sa fii atenta pe viitor cand va fi burtica mare si urmeaza sa faci eco sa nu te dai cu crema pe burtica cu o saptamana inate ca bruiaza ultra sunetele si nu se vede bine la eco.
bluecarm incearca sa te linistesti, de data asta trebuie sa fie bine.si eu am avut o sarcina oprita in evolutie la 15 saptamani, dar nici nu vreau sa ma gandesc la ce a fost.sunt convinsa ca a fost un accident si de data asta totul va fii bine

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 8+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nu stiam..ok, nu ma mai dau cu crema..ziceam doar sa inmoi pielicica chiar daca nu e cazul inca. Dar pe sani? Caci eu am sanii micuti si deja sunt umflati si durerosi..si desi sper sa se mareasca nu as vrea sa raman cu dungute...

Ma uit pe internet si gasesc tot felul de prostii, mai bine inchid tot si citesc doar ce imi scrieti voi...caci altfel cine stie ce ganduri imi intra in cap..Ok o sa stau linistita..desi acum imi e un somn si imi e frig la picioare....desi aici in birou e cald, dar nu mi-am pus decat sostete din dres....

5+

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fete, mi se tot infunda o ureche, cea stanga..si ma enerveaza. Stiu ca nu e nimic grav caci am facut un control la urechi acum vreo 3-4 saptamani si era totul ok. Dar ureche asta e mereu sensibila si azi mi sa infundat toata ziua...:(. ce nasol e..ma enerveaza..tocmai acum.

5+

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna seara zmeurici ,am citit toate mesajele voastre si pot sa spun ca eu am vreo saptamana ,de cand nu ma mai dor sanii deloc,si nici nu mai sunt asa de tare umflati,in rest continui cu aceaiasi stare de greata ,parca pe zi ce trece e mai greu de suportat, macar ma bucur macar ca nu vomit,dar ce sa facem mergem inainte.



Diana 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:


Ma primiti si pe mine ?
va citesc de mai bine de o saptamana, de cand am avut primul test de sarcina pozitiv ... dar am stat cumintica sa aud si ce spune dr.
Noi suntem la inceput, avem aprox. 5 saptamani, cu chiu cu vai s-a vazut ceva la eco.
Ne-am programat pe 15 dec. la un nou control, atunci probabil o sa vedem mai multe.

gashca de zmeurici

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza dragelor!

Nu am mai scris pentru ca am avut o stare ff proasta...la eco de saptamana trecuta mi-a zis ca bb a crescut..dar se mentine diferentza fatza de varsta cronologica...dar avand in vedere ca eu am CM ff neregulat...cand la 26 zile..cand la 38..e posibil ca si ovulatia sa fie la fel...deci... mi-a spus ca bobitza e cam de 6-7 saptamani...si inimiora inca nu se auzea (la eco abdominala)....

Mi-am propus sa fiu optimista...sa alung gandurile negre(cu toate ca e ff greu)si sa ma bucur de minunea din burtica...Dr a zis sa nu-mi fac griji..si m-a mai chemat in jur de 15 decembrie..cu rezultatele analizelor...

Bun venit noilor burtici

Sa aveti o zi frumosa



Ania & Inutza (23 oct 2004) si 7+
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput