Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

maria_bunica, multumesc de incurajari, stam in 2 camere si se aude tot, n-am cum sa ma ascund de ea. Acum se joaca linistita, numai ca eu ma simt ingrozitor pentru ce a vazut.

Haideti ca am scris zilele astea cat pentru toata odiseea. Se vede ca nu sunt in stare sa fac altceva decat sa-mi plang de mila pe un scaun. In curand o sa scriu singura un capitol, dupa aceea ma puneti sa-l schimb .

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Daca se joaca linistita acum..eu zic ca e totul bine!!!Tu nu ai de ce sa te simti vinovata...ca doar e ceva ce nu poti controla!!!Mie mi se intampla sa ma apuce starea asta nasoala si sa nu mai ajung pana la baie!!!Asta e...ma descarcam unde apucam..(noroc ca avem gresie in toata casa)si apoi curatam...sau de multe ori curata sotul!!!Scuze pt detalii sper ca nu am provocat scarba!!!

Fiecare scriem ce ne framanta la un moment dat..asta nu inseamna ca ai acaparat tot capitolul!!!


Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


12+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla...imi sangereaza si la periaj,dar foarte putin!!!Eu am alta problema acum...De cateva zile mi s-a umflat gingia!!!Prima data in partea stanga jos..apoi s-a tras dupa 2 zile si acum am probleme sus,pe aceeasi parte!!!Dar inclin sa cred ca este o infectie...nu e de la hormoni!!!

Philip..uitasem sa iti zic!!!Eu am zis de geloasa in gluma!!!Daca as merge la privat as avea si eu poze si filme..dar deocamdata,cum totul decurge bine,merg doar la stat!!!Voi face sigur la privat,eco 4D,dar asta mai tarziu!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


12+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

carla, pai si din cauza ca te-ai agitat asa ti-a fost atat de rau. inteleg ca sunt multe de facut, dar incearca s-o iei mai incet, mai ales acum in primul trimestru.

philip&andreea



Ai dreptate, stiu, fir-ar sa fie el de deadline! Nu m-am agitat fizic, doar am condus vreo 2 ore prin Bucuresti, in rest am stat in fata calculatorului, dar dupa cele 4 ore dormite azi-noapte vad ca a fost prea mult.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Si eu am probleme cu sangerarea gingiilor dar am citit undeva ca este normal in timpul sarcinii...
acum va las, ma duc sa fac si cred ca e destul pentru prima zi...am uitat :eu am alta problema: arsurile. Mai are cineva aceasta problema? Va, somnic usor

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

maria_bunica,
Gingiile sunt oricum mai sensibile acum, poate te-ai zgariat cu o coaja de paine sau te-ai intepat cu ceva si nu ti-ai dat seama pe moment, e normal sa se inflameze mai usor.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Arsuri nu am acum dar am avut la prima sarcina, dormeam aproape in fund in primele 3 luni. Incearca sa nu mai mananci dulciuri seara, si in caz de nevoie poti lua Rennie, este permis in sarcina, un fel de dicarbocalm frantuzesc. Eu luam cate un sfert la mare nevoie si isi facea treaba.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carla, pai numai 4 ore de somn, mie inainte de sarcina si oboseala asta imi facea greata. acum n-ar trebuie sa dormi? fuga la nani.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Na, ca m-am trezit sa merg la baie si nu mai am somn

MARIA BUNICA, ce ai tu se numeste gingivita de sarcina. Eu am facut la Bogdan, noroc ca s-a manifestat doar in lunile 3-4, de-abia mancam de durere. De pe la sfarsitul lunii a patra n-am mai avut probleme. Oricum, suta la suta trece dupa ce nasti.

Huta-huta
Eu v-am scris mai de mult ca nu prea mai imi vine. Oricum, nu imi place sa-mi refuz sotul, dar initiativa din partea mea e 0 acum. Eu am un disconfort "acolo" dupa huta-huta, cam vreo ora cred ca se schimba ceva in timpul sarcinii.

IUBITA TIANA, tu n-ai mai scris de mult. Dai un semn de viata, sa stim ca esti bine?

Daca tot n-am somn, sa va povestesc ce-am facut astazi. Imi iau copilul de la gradinita si mergem sa cumparam ghete. Cat creeti ca am dat pe ele? 170 RON Si copilul dragut si le-a ales pe cele mai ieftine pe care le-a incercat.
M-am socat. Parca pana acum reuseam sa iau o pereche de ghete bune cu 100 RON, nu mi-a venit sa cred.

13+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Somn usor!
Incerc sa merg si eu la nani.

13+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna dimineata! Sa fie o zi frumoasa, cu vesti bune si cat mai putine greturi (daca se poate deloc)!
Bine ati venit fetelor noi. Sunteti pe listuta. 82uca, imi cer scuze ca indraznesc, dar poate ar trebui sa mai verifici inca o data DPN-ul. Daca data ultimului UM este aceea, DPN-ul ar trebui sa fie ceva mai curand.
O zi buna tuturor!


Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
15+

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput