Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

alinuta 23, iti dau dreptate 100 %. Chiar azi am fost si eu si am avut exact aceleasi pareri. Chiar ma uitam cum se chinuie saracele mamicutze cu carucioarele in brate pe scari. Halal organizare !

In alta ordine de idei...fetelor voi cum stati cu..sex-ul ? Mai faceti utza-utza ?

burticile cu BB-i si nu numai

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mama se dadea cu unt sau cu ulei, bunica isi facea singura ulei de migdale dulci si samburi de strugure. Se zice ca pielea este elastica sau nu, predispusa la vergeturi sau nu, adica poti sa nu-ti dai cu nimic si sa nu ai, poti sa-ti dai cu toate si...

Multumesc tuturor celor care mi-au vazut si admirat fetita . Sunteti foarte dragute toate, tot ce-mi doresc eu este sa fim sanatosi.

Ganesha, si pe mine ma emotioneaza pozele de la nastere, dar o sa avem toate si o sa fie superb. Daca nu cumperi lucruri inainte ce iei cu tine la spital? Apoi cum te organizezi in cateva zile sa iei tot ce trebuie? Ai incredere ca cei pe care-i trimiti la cumparaturi o sa ia exact ce ti-ar fi placut tie? Asta inseamna ca eu sunt pro cumparaturi facute anticipat .
Oana_MVT, antigripalul nu il fac din principiu, oricum parerea mea despre vaccinuri e destul de radicala si nu e "pro". Parca am mai zis, antigripalul asta mi se pare frectie cu Diana la piciorul mesei, pentru ca este facut pe tuplinile virale de anul trecut, si numai pana acum au gasit 3 tulpini noi, plus ca e cu virus viu. Adica m-ar proteja de gripa de anul trecut dar nu de asta de acum .

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ertina

alinuta 23, iti dau dreptate 100 %. Chiar azi am fost si eu si am avut exact aceleasi pareri. Chiar ma uitam cum se chinuie saracele mamicutze cu carucioarele in brate pe scari. Halal organizare !

In alta ordine de idei...fetelor voi cum stati cu..sex-ul ? Mai faceti utza-utza ?

burticile cu BB-i si nu numai

12


si pe mine ma manca sa pun intrebarea asta, da' mi-era rusine Acuma saru'mana ca ai deschis subiectul si ma confesez: nu prea si cand se intampla, am un disconfort. Nu neg ca s-ar putea sa fie si de la faptul ca nu as vrea sa-i fac rau lui bebe, desi sunt constienta ca pana acum nu s-a pus problema ca ar fi o sarcina cu risc. In concluzie cred ca eu sunt problema si cam regret ca am astfel de pitici pe creier si ca practic imi cam fac singura rau.

10+
In asteptarea unui inger
A piece of our life


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Offfff, in sfarsit, am reusit si eu sa ma loghez, dupa ce va urmaresc de ceva vreme si muream de nerabdare sa va scriu si eu. Noi suntem la primul bebe, asa ca avem si noi o gramada de nelamuriri si sunt sigura ca de acum imi va fi mai usor...
Dar de ajuns cu atata si sa va dau datele mele:DN 13.07.1977; UM: 28.07.2008; DPN: 04.05.2009.
Vape toate si sa avem o sarcina usoara...

Cris, s.16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dragi mamici de albinute, eu sunt o mamica de ghiocel (ghiocica) dar va citesc cu drag si pe voi, ca-mi place sa-mi amintesc cum eram cu o luna in urma si ce framantari aveam...
Ei, dar eu va scriu cu un scop anume, sper sa nu va suparati, dar cutzu meu ("fratiorul" si viitorul cel mai bun prieten al fetitei mele ) e inscris intr-un concurs si are nevoie de cat mai multe voturi sa ajunga in top 10. E roshcovanul capatzanos si cu mutra blanda iar Laura din Baia Mare sunt eu
Puteti sa-l vedeti&votati aici:
http://concurs.infopro.ro/ferma_animalelor/toate-6267/pagina-168.html
Sper ca nu v-am deranjat si nu m-ati simtit ca pe o "intrusa" fiindca suntem de la odisee diferite

[18+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Intrebati de vitamine si acid folic, eu n-am luat nimic nici prima data si nu iau nici acum. Daca analizele ulterioare vor necesita supliment de vitamine, o sa vad cum fac.

Ramona.P, de ce crezi ca o sa faci cezariana? O prietena a avut poze chiar si asa, facute de echipa de medici (nu e in Romanica).

Ecografie mi-as face si eu des, bine ca nu am atatia bani . Exista ecografe portabile, va puteti cumpara unul si vedeti mereu pe bebe. Din cate am inteles, fatul este deranjat de ultrasunete prin saptamanile 12-16 cand se formeaza urechea interna, apoi cand e mai mare aude ultrasunetele ca si cum ar veni trenul si devine agitat. Dupa ce vor misca, o sa va dati seama singure ca e bine bebe, o sa-l simtiti in fiecare zi. Incertitudinea este mai mare acum, la inceput.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

oana, eu am facut vaccinul antigripal acum cateva saptamani si uite ca nu m-am gripat sau mai stiu eu ce.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

fetelor vorbiti de huta-huta?.... trebuie sa acopar monitorul sa nu vada sotul meu ca isi aduce aminte si i se face pofta.Mie sincer mi-e cam frica , sunt panicoasa de felul meu si am invocat pana acum N motive numai ca nu stiu cat sa-l mai duc cu zaharelul si cat o sa mai ma suporte.Faza e ca , la fel cum zice si Alinuta, imi creeaza o stare de discomfort si am impresia ca il deranjez si pe BB.Totusi cred ca dupa ce trec de primul trimestru ma "risc" nu de alta dar locuiesc pe o str din Dr Taberei pe care te impiedici tot timpul de "racoritoare cu plata".Atentie Alinuta...Nu ca nu am avea incredere in sotii nostri da pe bune ...sunt barbati si asa sunt facuti de DD....fara piedica


11+

http://bd.lilypie.com/Ujqop2.png

http://community.webshots.com/album/568660826szWCkK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

oana, eu am facut vaccinul antigripal acum cateva saptamani si uite ca nu m-am gripat sau mai stiu eu ce.

philip&andreea



philip hai sa nu amestecam Romania cu USA in ceea ce priveste calitatea (din orice punct de vedere)...si eu am facut un vaccin antigripal acum 2 ani si crede-ma ca dupa 2 saptamani mi-am luat si primul concediu medical din viata mea...tu ai noroc

11+

http://bd.lilypie.com/Ujqop2.png

http://community.webshots.com/album/568660826szWCkK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am comis-o urat de tot in seara asta . Toata ziua m-am luptat cu greturile cat casa, dar m-am obosit mult ca a trebuit sa rezolv diverse, desi sotul ma ajuta mult. In seara asta am vomat tot ce am mancat dimineata. A fost atat de rau incat am crezut ca lesin in baie. Bine ca incuiasem usa, ca Saby vine de obicei dupa mine. Asa, s-a postat la usa si urmarea "exprimarea sonora" cu mare nedumerire.
A fost ingrozitor, am iesit din baie de-a buselea, ca sa ma adune cineva de pe jos, si m-am prabusit in bratele sotului plangand continuu. Nu m-am putut opri din plans vreo jumatate de ora, timp in care fetita mea dulce se uita la noi si nu intelegea ce se intampla, mi-era teama ca o sperii dar nu puteam face nimic. A stat, m-a studiat, n-a plans, i-a zis taica-su' ca mama e bine, doar ii e putin rau ca face bebe... Ea saraca imi aducea crema cu care o dau pe ea cand se loveste, apoi a inceput sa-mi dea toate jucariile ei de prin casa, numai sa-mi fie bine.
Ma simt ingrozitor ca am ajuns asa in fata ei, sper numai sa nu o fi marcat prea tare, eu am cateva amintiri foarte clare de cand eram de varsta ei.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput