Gravidute & Mamici de IASI (73)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

VAI !!!!! ce linistei pe aici
Pe unde umblati pe vremea asta?
noi am fost la vaccin ... sper sa nu aiba febra ... acum doarme... a fost un baiat cuminte, fara bocete ...
ma duc la tv ca pe aici e pustiu

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Cu intarziere... LA MULTI ANI GABI! Multi si buni!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si la voi e urata vremea?Si la noi asa ca stam in casa si ne uitam la tv.Numai copilasi bolnaviori pe aici(inclusiv al meu)speram sa scapam de bolile astea cate de repede.
Anilansa sa stai cu ochii pe el ,vaccinul de la 4 luni e mai uracios multi copilasi au facut febra de la el.Ai gasit ursulet?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Gabi, multa sanatate!

Alina si mie imi place Matei.

Anilansa, vrei sa ii fie urat copilului... tu l-ai invatat asa, mami.... E la una din fete un moto "Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat."..... Da-i peventiv un pic de NUrofen, sa nu faca febra la noapte. De obicei de la vaccinul de 4 luni e mai.... altfel.

Kriss, multa sanatate Alessiei.

byu, batista bebelusului ai incercat? Sanatate multa lui Casian.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

batista bb o folosesc mereu in astfel de cazuri, problema e ca nu au vrut sa plece sub nici o forma timp de 10 zile....mucii

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Salutare!
AM facut si noi ROR-ul. Acum sa vedem cu efectele adverse....sa dea Domnul sa scapam cu bine.

Ai vostri copii musca cand nu le convine ceva? AL meu e jale. Imi da si sangele cand ma apuca daca nu-i dau ceva sau uneori cadn ne jucam si..asa...din dragoste imi trage cate-o muscatura de ma ia cu plans. Ce sa-i fac?

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
va invit la o fierbinte


Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

mai dar ce linistei pe aici ...
am trecut seara cu bine i-am dat preventiv nurofen ... iam pus compresa cu apa rece la vaccin ... aseara avea temperatura 37.4 si dimineata tot la fel.... e vioi cu pofta de mancare.
pina dimineata la 5 a dormit in patutul lui cu don martin (nu am cumparat inca unul nou... ca nu am avut timp , opoate azi), dar sa trezit ca avea nasucul infundat ... iam scos mucusorii si dupa care Darius avea chef de joaca ... eu si sotul nu mai puteam de somn ... sa jucat la noi in pat pina a adormit singurel ... sotul sa speriat ca nu il mai auzea gangurind si a crezut ca a strivit strunful , de nu e obisnuit sa doarma cu el in pat.

sper sa trecem cele 48 de ore cu bine



Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Salut!

Anilansa, Emma sper sa treceti cu bine de vaccin.

Moldoveanca sanatate lui Vladut.

Byu noi am facut intai rinofaringita si dupa o sapt a facut febra. Acum s-a stricat la burtica de la atatea siropuri si o tin la regim. Si Amalia a ramas cu nasucul infundat dar fara muci. Chiar vroiam sa te intreb de Casi; cand am sunat ieri la Siminiceanu, cred ca tu sunasei la celalalt telefon ca o auzeam pe doctorita ca vorbea cu mamica lui Casian si m-am gandit ca esti tu. Sanatate lui Casi

Kriss numai in spitalele din Romania sa nu ajungi; Cum e Alessia?


Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Emma nu stiu ce sa-ti spun, Amalia nu prea musca, la ea e din joaca si nici nu musca tare. Ce-i drept noi avem abia 4 dintisori

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput