Gravidute prin FIV (26)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Micky, transmitei pupici lui Marush din partea mea, tin pumnii in continuare. Sa aiba rabdare, 6 decembrie chiar ca e departe.

Julia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

ana P - felicitari pentru cele 2 inimioare. Sa stai cumintica si sa nu mergi la scoala .Ai grija de puiutii tai. In legatura cu concediul de odihna despre care am vorbit ,inca nu am rezolvat nici eu nimic, dar cum aflu ceva te anunt. Oricum tu nu ai de ce sa te grabesti pt ca mai ai... pana la 90 zile de medical legal.

manumanu - felicitari pentru aducerea pe lume a celor 2 bebei. Sa -ti traiasca si sa fie sanatosi

Fetelor...Ce mai stiti de Valeria ?

ralu 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Manumanu FELICITARI MAMICO SA-TI TRAIASCA BEBICII SA FITI SANATOSI !!!

Kittyke mamica lui Fanni si Mark

http://family.webshots.com/photo/2693424360103867285lxvoMU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Pe 4 dec mi-am facut programare la morfofetala. Voi avea atunci cam 20 sapt. Ce ziceti, e prea devreme pt asa ceva?
Sa mai fac oare inca o programare si la sapt 23-25? un 4d ceva?


Bq 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Fete dragi, multumesc tuturor pentru felicitari si ganduri bune!. Inca nu am reusit sa retin povestea fiecareia dintre voi, dar promit sa intru mai des si sa fiu la curent cu totul.
Ralucutza, da, sunt inca in concediu, saptamana viitoare trebuie sa ma duc vreo cateva zile, dar, in rest, incerc sa imi prelungesc medicalul...sa vedem ce o sa se intample dupa cele 90 de zile, deocamdata voi face 38.
Micky , datele mele sunt urmatoarele:
ET 31 octombrie, FIV Gynera, d-na dr. Dracea.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc fetelor, deci cartofi sau spirt. Sper sa nu mai fie cazul dar pentru orice eventualitate voi stii pe ce sa pun mana.
Dr. din Austria mi-a raspuns ca nu mai e cazul sa repet hcg-ul ca rezultatul la cel facut in ziua 10 e evident. Si zice sa ma duc la eco peste 3 saptamani ca atunci se vede activitatea cardiala la bb sau bb-i .
Ieri mi-a fost bine, dar azi nu prea. Oricum fara voma. M-am prins ca trebuie sa mananc cate ceva, chiar daca nu-mi trebuie si sa dorm un pic dupa masa.
Liana, daca si tu stii asa, inseamna ca eu fata o sa am.
Bq, ramane sa bem dupa ce fac eco. Am inteles ca 4d e doar sa-i vezi mutruca sau eventualele anomalii la fata. Mai multe nu-ti indica. Am tras cu uregea la niste dicutii de-a dr.

Julia, tot la Capalna? Tot asa aglomerat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katykaty spune:

Manumanu FELICITARIIIII!!! Sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi !!! Sa ai bebelusi dormiciosi si papaciosi !!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Manumanu, FELICITARI MAMICO draga! Sa-ti traiasca puii dragi si sa ai parte numai de bucurii din partea lor.

Kittyke, multumim! Asa este, seamana putin bebeii nostri!

Va multumesc tuturor pentru mesajele despre puiul meu drag!

Julia, multumesc pentru mesaje, laptic are mami chiar mai mult decat vrea puiul drag. Laptele a venit de la sine, nici nu-mi vine sa cred. Secretul este ca bebe sa fie tinut la san. In spital, avand in vedere ca am stat separati, bebe a fost alaptat si artificial, dar cum am ajuns acasa si am descoperit lapticul de la mami nu ne-a mai trebuit altceva.

Micky2007, am uitat sa-ti scriu pentru datele lui bebe: scor APGAR - 9, cezariana cu Parvu I - Elias

Va pup,






Miki mamica de Andrei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELOR ,am si eu o problema,daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema va rog sa ma sfatuiti si pe mine.Saptamana trecuta m-am trezit noaptea din senin fara sa fiu racita cu frison urmat de transpiratii,m-am gandit sa nu am vre-o infectie urinara,mi-am facut o urocultura si alte analize uzuale,si am asteptat rezultatul.AZI noapte episodul cu frisonul s-a repetat,am sunat in laboratorul Sanadorului,sa aflu rezultatul,evident cum am banuit infectie urinara cu E.Coli,partea proasta a fost ca microbul este rezistent la marea maj a antibioticelor,decat intermediare au iesit AMPICILINA si DOXICICLINA.(oricum bine si asa). AM sunat la Giulesti sa nu fac de capul meu,cu toate ca din cate stiu Ampicilina se poate lua si in primul trimestru,dar evident ca nu mi-a raspuns nimeni,dupa ce am insistat vre-o 2 ore.EU Joi aveam programare la Marinescu ,pt eco,dar parca m-as duce maine,sa imi incerc norocul,adica sa mi faca eco,si sa imi dea tratamentul adecvat pt infectie.AM uitat sa mai spun ca mi-au iesit si 11.700 de leucocite,lucru clar ca este o infectie mai serioasa,pt ca de la inf urinara netratata,este un pas la pielonefrita.DECI in concluzie:s-a mai confruntat cineva cu problema mea,ati mai luat antibiotice in primul trimestru(eu Miercuri fac 10 sapt),sa merg maine la spital,ca ma vor lua in suturi ca am aparut si eu brusc si ca nu am respectat programarea,voi vedea maine....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Kineta - ai ales bine Sanador - si eu la ei am E coli si enterococ etc. Dar cand refac urocultura la Medlife sau Giulesti sau Bios n-am nimic. Sfatul meu este sa refaci Urocultura in alta parte, astia de la Sanador nu fac analiza imediat si daca trec mai mult de 2 ore de la recoltare este normal ca incepe sa dezvolte tot felul de chestii.

Cami 25+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput