Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Leeelo iti stric familia,aaaa???
Vreau sa va zic ca ieri, cel putin, bebelina lui Bravegirl era singura fetitza intre 5-6 baietei.....si ce furori faceaaa ......
Ma bucur ca v-a placut povvestea mea...speer ca nu v-am speriat......cert e ca indiferent de frica si griji lucrurile se intampla foarte natural chiar daca noi dardaim, ne opunem, ne razgandim ....iar cu cezariana programata...probabil asa a fost soarta sa vina pe 17 oricum...ca altfel se puteau intampla altele intre timp si destinul se putea schimba....asa ca eu consider ca a fost "decizia" mea in oarece masura.....In niciun caz nici cezariana (mea) nici nasterea naturala a lui Bravegirl nu sunt distractive sau "mai de preferat" ( desi ea papa mai mult)...NU ZIC ASTA CA MA VAD CU SACII IN CARUTA...dar acum scapata am prins ceva grai...



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Alexa, te misti mai bine decat ieri?Mai doare?De Bravegirl ce mai stii, ca n-a intrat sa ne povesteasca... multi la amandoua si la puiutii vostri...

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Madutz NU am avut nevoie de nimic din bagaj decat rimel, deodorant, periuta dinti....tampoane mari, scutece de pat, chiloti de uncica folosinta si orice altceva am "procurat" de aici....Imi aduci aminte de mine si de coitzele mele stafidite de pe 17



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Ramo daca nu era ziua de ieri...eram printesa....ma misc talentuoasa azi...e mai greutz cu indreptatul spatelui, respectiv burta cu operatie, dupa ridicarea din pat....dar fatza de ieri sunt ca o gazela (bine,nu chiar gazela...mai degraba bunica gazelei,dar e ok)...

Am fost eu pe la Bravegirl dim sa o salut...papa...era bine, cu ceva dureri...repet ca nu esti ca "noua" a doua zi...e o dulce si o vorbareata...iar aia mik ....si am fugit repede ca vroiau sa ma perfuzeze.....



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

Fetelor s-a rotit bebe in burtica!!!
pana acum era cu spatele in partea stanga si ma lovea cu talpitele in dreapta..acum este total invers; problema este ca se intinde foarte tare, iar unde sta acum cu spatele se vede un guguloi..burta e total asimetrica si il pot vedea cum isi agita piciorusele...oare mai sta cuminte in cutiuta pana vineri?????

39+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



Sa te sperii putin??? Asa a debutat si la mine.... Vineri seara (adik 7 nov) BB a fost extrem de agitat, nu gaseam nici o pozitie in care sa ma simt si eu bine. Intr-un final, pe la ora 12 s-a potolit.... eram 3 sferturi adormita... si nu au trecut mai mult de 5 min cand am simtit lichidul pe picioare. La 1 si 10 deja juniorul a fost afara... Poate ca totusi bebele tau o sa mai stea nitel...

Simona, cea mai fericita mamica din lume,
de Mihai (8 nov 2008) si Radu (3 dec 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Alexa, am inteles...deci oricum am naste a II a zi tot naspa eAsta e...trece cand ne tinem minunile in brate.Apropos, il poti tine pe bebe in brate, alaptezi?Cred ca te cam stresez cu intrebarile,dar tre sa stiu cum e.Cred ca dr. meu n-o sa mai vrea sa nasc cu el al II lea bebe, dupa cat o sa-l stresez la nastere cu intrebarile la fiecare pasSunt cam dusa, nici n-am livrat-o pe bebelina si ma gandesc la al II lea

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Alexa, ma bucur ca te simti mai bine, maine vei fi ca o gazela deja Ti-a venit laptele?? Ce papa bebe?

Bertha, sa-ti traiasca papusica

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 37+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Simona cred nu am fost suficient de coerenta in mesajul anterior !!!!
deci bebe nu este deloc agitat..chiar misca mult mai putin ca ieri..dar si-a schimbat pozitia intr-una cum ai spus tu mai devreme adik foarte incomoda pentru mine.
sta efectiv cu fundul in partea dreapta adica in ficatul si coastele mele....si din cand in cand se mai intinde...sau nu stiu ce face dar se accentueaza guguloiul ala format de fundul si spatele lui.
contractii nu am avut deloc zilele astea ...si deocamdata nici o scurgere de lichid.
imi facusem planuri sa ma epilez in dupa-amiaza asta..dar nu cred ca voi fi in stare, pentru ca ar fi prea incomoda pozitia

39+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

CRISS felicitari, sa-ti traiasca papusica si sa va bucurati de ea! Multa sanatate, mamico, refacere rapida si mult laptic!

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Ramo Laura

Da am lapte...desi dupa cam 1 ora la san ii dau si completare biberon pana e satul...pot sa-l tin in brate...pot sa-l si ridic....il alaptez in pat stand in fund cu spatele sprijinit...deci e ok...azi i-am dat de 2 ori...ieri am fost isterica de durere si se contracta si uterul meu taiat cand vroiam sa-i dau tzatza si am cedat nervos....luni nuse punea problema....nu refuza papa de pe nicaieri....orice e bun...



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput