Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (226)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Mah, pe voi va lasa puii sa va uitati in gura lor? Ca eu nu reusesc sa fac "inventarul" decat bagandu-i degetul in gura... timp in care ea strage cu putere... degetul meu saracul e si un pic vanat

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Si degetul meu era capsat rau intr-o vreme, acum il iau in brate si il gadil, el rade iar eu repede inspectezm, daca vad ceva repede pun degetul(ma capseaza), dar macar merg la sigur....nu este prea avantajos, am mai avut surprize cand am vazut maseluta ca iesise un colt si nu m-am mai utat si sus unde era iesita toata maseaua...acum e mai simplu caninii ii vad mai usor.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Intilnire frumoasa vineri.


Tu de ce nu te duci?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Imi este frica sa conduc in Bucuresti. E foarte departe de Militari.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Luy- superbe pozele...maria e gingasa si frumoasa, si ceilalti protagonisti sunt minunati....iti multumesc din suflet pt pozele pe care le-ai facut lui praslea al meu:))))) super! le-am salvat si m-am delectat cu ele!
prisi- multi dinti bravos!
Yaia.- deci ce cadou?????
eu i-am luat o camasa...si ma gandeam ca sunt si bluzele alea cu guler care merg la blugi..sunt sport, din bumbac, mai sunt vestele care sunt la mare moda....deci???!!!!
carpatina-nu stiu nimic de tudoran ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

cred ca o sa vin si eu....dar nu stiu sigur! ma refer la intalnirea de la baby expo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

cine imi poate recomanda pe cinave sa ma ajute la curatenie....tipa care ma ajuta si-a rupt piciorul.....
eu stau in vatra luminoasa, sect2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Intilnire frumoasa vineri.


Tu de ce nu te duci?



Imi este frica sa conduc in Bucuresti. E foarte departe de Militari.


E departe.. si cu taxiul? Ma gandesc ca daca ai socializa mai des nu ti-ar mai fi asa greu.. si nici n-ai mai avea atatea temeri visavis de starea de sanatate a Dariei..
Cand ziceai ca mergi la control?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Pina, cum mai e la gradinita? Tot cu ochii pe camere stai, sau te-ai mai obisnuit?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna si de la noi.
azi ofer un suc, o prajiturica...fiecare ce vrea.este ziua matzei mele....e sf elisabeta la catolici.noi suntem ortodocsi, dar avem in familie catolici...asa ca serbam....orice motiv de bucurie e binevenit.
cecilia - nastere usoara nasei tale si bebe sanatos.
a ramas pe vineri la 10 in fata intrarii?????
pupici dulci.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78

ziua buna si de la noi.
azi ofer un suc, o prajiturica...fiecare ce vrea.este ziua matzei mele....e sf elisabeta la catolici.noi suntem ortodocsi, dar avem in familie catolici...asa ca serbam....orice motiv de bucurie e binevenit.
cecilia - nastere usoara nasei tale si bebe sanatos.
a ramas pe vineri la 10 in fata intrarii?????
pupici dulci.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


La multi ani! micutei Eliza si distractie placuta...ai dreptate orice eveniment merita sarbatorit, mai ales cand e vorba de copilasii nostri.

Multumesc, deja i-au pus epidurala, asa ca sper sa fie ok.

Da, ne vedem la 10 in fata intrarii....scuze ca te-am sarit in listuta....o sa o refac dupa ce vin de afara.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Intilnire frumoasa vineri.


Tu de ce nu te duci?



Imi este frica sa conduc in Bucuresti. E foarte departe de Militari.


E departe.. si cu taxiul? Ma gandesc ca daca ai socializa mai des nu ti-ar mai fi asa greu.. si nici n-ai mai avea atatea temeri visavis de starea de sanatate a Dariei..
Cand ziceai ca mergi la control?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Cred ca e destul de departe cu taxiul. Oricit mi-as dori sa le vad pe fete nopi cred ca vom merge simbata cu tati.

La control am fost luni, o usoar inflamare a timpanului sting si viroza pe sfirsite.Intre timp am primit recomandare de la un prieten chirurg pentru un pediatru foarte bun. Am fost in vizita de "introducere". Daria e super OK. O usoara anemie cum stiam, in rest in git trebuie sa dam numai Tantum verde spary.
Credca vom ramine sub urmarire la acest dr.

Ca se vorbea de ROR zilele acestea...Avem si noi recomandare sa il facem. Deasemeni si Prevenarul am inteles ca e foarte bun. Dr. il recomanda in doua doze.


E soare!!! Fugim afara la o joaca in frunze! (daca om gasi un petev mai curat...

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput