Puiuti de Randunici 2008! (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ai lav iu veri maci
ce dor mi-a fost de vooooooooooi
nu m-au papat musafirii - oricum nu ar reusi sa termine asa "cantitate" doar in 2 zile - dar se precipitara treburile prin casa, randunoi gripat si paragripat, duracell cu dinti chinuitori si mai nou de cateva seri, ea care dormea super bine dupa baia de seara, adica de pe la ora 21-22, nu mai vrea sa doarma pana pe la 12 - 1 noaptea , timp in care se catara, rade in hohote, vrea joaca din aia zgomotoasa, da ture cu teo- mobilu' de cred ca i-a surzit pe astia de sub noi , si totul culmineaza cu plansete si urlete pana adoarme
mimooooooo m-ai "termenat" cu dedicatia ta ...ete ca mi-am fiert o cana de vin sa simt mai bine atmosfera "din odaie" ...
mamaaaaaaa, da ati ciripit nu gluma frate! bag de seama ca daca lipsesc la ciripeala, paginile se umplu mai repede, ceea ce ma duce cu gandul la ideea ca daca ciripesc cu spor nu mai aveti loc de mine ......
si acum sa-mi "spal pacatele" "

LA MULTI ANI bebeilor nascuti intr-o zi de 16: MATEI (zis si SUPERMUFA ), SEAN, AMIRA si TZUPANICA! sa fiti sanatosi si voiosi!
LA MULTI ANI bebeilor nascuti intr-o zi de 17: SOFIA, SASH - vecinul meu cel mumos mumos , HONEY IOANA, ALEXANDRA IOANA siiiii VLDUT URSULETUL FRUMUSELLLL ! sa fiti sanatosi dragalasilor si plini de voie buna!
LA MULTI ANI bebeilor nascuti intr-o zi de 18: flumuseii de STEFANUTU si VLADUTU , ANDREEA GEORGIANA si DIANA! sa fiti sanatosi si voiosi puiuti draguti!

simoooooooo LA MULTI ANI!!![pup] sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata!

elara[/maroon] [maroon]LA MULTI ANI! sa fii sanatoasa si fericita!

asaaa, mai scriu doar uuun pic, ca iar s-a trezit copilu' plangand si acum doarme cuibarita la mine in brate manca-o-ar mama , asa ca scriu cu un deget.
tuchi sper ca sebica e mai bine! eeeee, mai tuchi, n-ai retinut? interfon 20 am ...eu primesc musafiri cu drag, cu sau fara sot , vorbaret sau nu, ca si al meu e cu toane , si la o adica nu ma "intere" ca eu cu tine am de discutat , ii gasim noi o activitate interesanta ...sangria nu am mereu da' gasim noi altceva la "rezerva"

aaaaa, sunt restanta la vazut poze, dar pe alea de la intalnire nu le-am ratat ....sunteti frumoase raaaaaaau ...si creste pipota-n mine ca am asa multe prietene frumoase si vesele (ca vreti "sa va jucati cu mine" si sa fim prietene, nu?)

gata, send ca e cam tarzior si maine, adica azi, e treaba multaaa

as mai ai avea eu de zis....dar recuperez

stai ca mai sa uit: clodet bine ai venit la ciripeala!

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

eeeeee, si nu stiu daca se pastreaza calda, dar uite ca las pentru dimineata cafeluta di tati felurilii si pentru tatii gusturilii .... si capuccino, si ceai si lapte......

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Mi-a venit mie randul de

Sigur e ceva in atmosfera ca vad ca multe fete au avut ieri o zi de kko. Acum se pare ca a venit spre sud.
Ma simt rau, ma sufoc , parca ma strange ceva de gat si ma apasa pe piept. Oi fi mancat ceva, o fi de la vreme, o fi de la stres, o fi de la cearta cu randunoiu (vad ca si asta s-a purtat ieri in Ro si spre seara a venit si aici ...)



Raluca cu Ioanna (5.07.2006) si Georgios (13.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

A, si mai imi vine sa si vomit si sa plang...

Sa mai continui cu lista ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buhuhu si atat! cred ca de la cele 3 ore de somn de dupa amiaza si de la cafeaua bauta la ora 18 mi se trage:). abia acum am terminat de citit ce ati scrisssss!!!!

mihatp, a mers, pana am uitat de ele...dar am comandat un rand si o iau de la cap.
tuchi, O SA FIE BINE!!!
luny, am vazut ca ai licitat ceva de la mine, la bazar . de maine produsele mele si ale lui clau se vor afla la cumnata mea, la arcadia. s-a oferit ea sa ma ajute cu "imprastiatul" lor prin lume
clau, tare dragute lucrusoarele pt bazar! le-am pozat si azi le-am si pus in album. sigur se vor licita si o vor ajuta pe soniuta sa-si cumpere o "inimioara" noua!
mimo, ai leganat pe teo pana la 4 ani?????
liana wb!
tuchi, ai nevoie de bilete de trimitere? am pus 30 de bucati la bazar
nicol, eu ti-as da-o, dar o foloseste al meu cand dorm eu ... ca nu suport "tzocaneala"

hai ca acum trag cd-uri! m-am tampit!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza, servit de la Liana si mai facut una ca mi-i un somn Pruncii astia ai mei zici ca se inteleg de cu seara sa nu ma lase sa dorm. de obiceiVladut e cel care da trezirea, dar mai are zile, rare de tot, cand doarme mai mult, si exact in acele zile se trezeste Daria mai de dimineata ce mai, teoria conspiratiei a doi pampersisti-suzetisti.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am revenit..

am vazut si pe Andrei de Flori ce linge el sticla aia!

mai dar ce de bebei plangaciosi am vazut pe crengutza..pfiuu..

eu cu soacra-mea nu ma pot baga.. ca e la distanta .. dar cica i-a luat Andrei cadou de Mos Craciun, ce? nu stiu.. si cica si mie mi-a luat ceva..ehh??

gaza mea azi nu a vrut fructe nici macar o lingurita.. e cam certata cu ele vad.. bine macar ca a papat legumele si pt prima data vacutza azi.. si "mama"-ieste la greu de nu mai pot de dragul ei... mai scapa si un "ba-ba" pe ici pe colo..

maine avem zi plina.. nu cred ca v-am spus.. dar la controlul de sapt trecuta pediatra ne-a recomandat sa ii facem CT scan ca cica are capul cam mare... desi alte semnale de alarma nu exista.. eu o vad ca totul e bine si chiar nu cred sa aiba ceva, atat ca e "capoasa" ea.. dar maine mergem sa face CT-ul asta.. atata mi-e ca nu stiu ce o sa fac la noapte.. ca cica nu am voie sa ii dau lapte incepand cu ora 3am si de la 6 nici un lichid.. cum sa adoarma ea fara san? chair nu stiu cum o sa fac.. o sa incerc eu cu ceai, dar tare ma indoiesc ca o sa am rezultate..
sper sa fie ok maine..

va si sper ca azi sa nu mai fie puii plangaciosi!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mihutza - Doamne ajuta sa fie bine! naspa ca nu poti sa-i dai laptic. Sper numa sa nu stati mult in asteptare, ca e greu pentru ei sa rabde foame.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

neatza! azi se anunta o noua zi uracioasa, fara posibilitati de iesit afara...Tudor iar a urlat prin somn pe la 4 ...imi era asa mila de el...dadea din manute si plangea, clar ca ceva il deranja...i-am dat Nurofen si biberon si s-a linistit...nu stiu de la care...dar nu-l stiam asa rau de foame...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

'neata!
bai ce debit aveti la scris...abia apuc sa citesc tot. poze din pacate nu pot sa vad la serviciu si nic filmulete din cauza de calc prost.

LA MULTI ANI DIANA DE CLEME,ANDREEA DE CCRIS VLADUT VON TITAN, STEFANOI DE BUBU SI CELORLALTI BEBICI ANIVERSATI AZI!
LA MULTI ANI ELARA PT IERI!



Mergi la inceput