Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Laura, La Multi Ani, sa fii sanatoasa, sa ti se indeplineasca toate visele!


Roland, La Multi Ani, sa cresti mare si sanatos si norocos!



Doamnelor, eu nu am mai plecat la Paris :o((, in ultimul moment s-a anulat totul. Nu-i bai mare, ma bucuram ca pot face cumparaturile de cadouri pentru Mos Nicolae si Craciun.

Raport - staganare, caci doar sunt un porc si o vacuta Muuu.

Zuzi, s-a intamplat ceva??

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Salutare doamnelor,

ce faceti, trageti tare pt a intra in rochia de revelion? Hmmm, cu mici (dar foarte relevante) exceptii, nu prea mi se pare!

Oooof, greu cu slabitul asta! Si eu simt o alunecare inceata, dar sigura spre vechi obiceiuri. De fapt, mi-e greu sa ma tin de ceva, pt ca e post si nu mai pot urmari principiile alimentare prescrise de nutritionist!

Nu m-am mai cantarit de muuuult, pe 1 nov am uitat sa ma cantaresc, asa ca am lasat-o pe 1 dec! Insa stagnez, sunt sigura. Ma rog, in cm, ca in Kg nu stiu. Oricum, hainele stau ok pe mine. Practic am reajuns la fostul meu punct de echilibru undeva pe la 57-58 de Kg, ca se mutase in jur de 60 si ma deranja. Insa e clar ca pasul urmator spre 55 nu l-am facut. Si acum mi-e lene, asa ca ma trec singura la mentinere si ma cantaresc lunar

Am operat schimbarile in lista, mai astept fete la raport (de preferinta cu minus, va rog).

Tzuni, ai primit si tu "mariner" ca Vik! Iti urez succes si stiu ca esti aici (si imi gafai in ceafa).

Vik, ai disparut in ceata? Unde esti, ca mi-e dor de tine!

Zuzi, te speriasi de noi de ai ramas muta?

Gabi, fain ar fi fost acum la Paris! Maaama, ce cumparaturi mese faceai! lasa ca le faci aici la 1/2 calitate si x3 pret...


Laura, Roland, la multi ani fericiti!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Caro,

asa ma gandeam si eu (la cumparaturi)... le fac aici, de trei ori mai mica oferta si muuult mai scumpe.

Hai sa scriu si eu meniul meu poate ajuta pe cineva care tine Post:

D: ieri: un rulou cu mere facut de mine si azi: 1 felie de cozonac de Post (facut de Maicutele de la Manastirea din Ciorogarla. O nebunie.... [size=1]Caro, daca vrei, cobor pana la tine sa-ti aduc[/size=1])
P: ieri: penne arabiatta , azi: salata de legume (rosii, castraveti, ardei) cu salata de vinete si crackersi

C: ieri: o salata cu rosii, ardei, ceapa verde, sfecla rosie si cartofi copti si un rulou cu mere, azi: fasole batuta cu muraturi

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Zuzi???



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hcclara

La multi ani Roland, sa cresti mare si sa fii sanatos!


Claudia

Multumim de urare









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Gabi, te omor, lasa-ma-n pace... ooooops, pardon, frumos ar fi sa zic: multumesc, esti f amabila, dar nu pot sa servesc acum.

Ce mai zici de sala? Vii? Ca ziceai ca ai primit o oferta buna... Hai odata, nu mai pierde vremea!!!

Hai ca scriu si eu meniul aici:

D: placinta cu mere facuta de mama
S (adica snack): covrigei integrali cu ulei de masline (buni, sanatosi da' ingrasa daca mananci mai multi, asa cum am facut eu) si struguri
P: orez cu legume si salata de castraveti (de la restaurantul "de lux" de jos)
C: ciuperci marinate, paine, fructe de tot felul: ananas/mango/mandarine/pomelo/kiwi sau ce-o mai fi pe acasa

Asta-i baiul in post, nu pot sa nu mananc paine/cartofi/orez seara, ca mi se face rau de foame... Asa ca bag

Ma rog, azi merg si la sport (1/2 ora ab revolution si 1 ora Pilates).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina
La multiu ani Roland, pui de Madeleine!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/


Mulutumim pt urare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Scuze...am scris ce-am simtit...acum citind imi dau seama ca suna c-am dramatic....n-am patit nimic....sper sa-mi revin...cred ca am nevoie de-o pauza...

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISCOSTY
[ Made, la multi ani puiului!



Crys si Dany



Multumesc. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irda
[a Multi Ani, Roli! 4 ani....super varsta!




Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

Poze Daria si Antonia
Nasterea Antoniei


Multumim.

Mergi la inceput