Gravidute & Mamici de IASI (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Hei, pe unde sunteti? Va epilati cu toatele acum, ca a dat putin soarele...Chiar, am chef sa port o fustita scurta. Mi-a facut Miha pofta. Bine, nu atat de scurta cum purtam in studentie!, dar m-am cam saturat de pantaloni sau fuste pana in pamant.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Bat campii pe aici si uitam ce e mai important:

La multi ani, Matei!!!!


La multi ani, Matei de Simo!!! (va sarbatoriti si voi, nu?)
La multi ani Matei de amironeanu!!!

Sa fiti fericiti! Sa va ocroteasca mereu Sf Apostol si Evanghelist Matei al carui nume - atat de frumos - il purtati.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Mai, sper sa-mi iasa buna praji perlata ca am cam dat-o in bara ultimele dati. Sotului nu i-a placut nici laptele de pasare, nici merele in sos, nici asta "de despartire".

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"







Alina mami de Alexia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Eu las paru sa tina de cald


In alta ordine de idei unde e localul asta Stanley?
E numai loc de joaca sau si restaurant?
Stiti un restaurant unde sa poata sta si copilu cu noi la masa, eventual sa primeasca si un scaun de bebei, vreau prea multe, nu

Alina mami de Alexia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irina20
Marius ce treaba are frigul cu epilatul?

Pai parul nu tine de cald?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Mihamora multumim,eu sunt topita dupa Domi al tau .Am vazut pozele noi de la capsunele si e suuuper dulce.Are fata de baietel mare si nazdravan acolo printre fetite

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Miha, faina petrecerea. Banuiam eu ca acolo esti. Am vazut si noul "luc". Cred ca nu mi s-a parut, aveai o fustita scurta, nu? As fi vrut sa vad mai bine.

N-am mai purtat fusta de un secol. M-am camuflat si eu pe acolo,sa nu ies prea tare in evidenta. Desi freza m-a dat de gol.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Miha, intrebare: cat tr sa calesti merele cand faci o prajitura? Ca daca fac cum zic retetele, adica pana scade apa, le calesc cu orele? Mie cele mai multe praji cu mere imi ies crude de la zeama lasata. Pt ultimul strudel am lasat merele la stors vreo ora. A. Si tr puse musai reci, nu?
Mai, sper sa-mi iasa buna praji perlata ca am cam dat-o in bara ultimele dati. Sotului nu i-a placut nici laptele de pasare, nici merele in sos, nici asta "de despartire".

Oana,eu dau merele pe razatoare apoi le pun intr-un ciur si prin presare scot zeama.Sau direct cu mana,ca si cum ai face un bulgare de zapada. Apoi le pun la calit cu un pic de unt si zahar,dupa gust.Cand is aproape gata,adica s-au muiat putin,adaug si scortisoara.Nu cred sa fi durat mai mult de 15 minute toata operatiunea.
De obicei,se pu reci,dar am mai pus si caldute si a fost ok.
Super tare sotul tau cu denumirea prajiturii.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

LA MULTI ANI MATEI de Simo!

LA MULTI ANI MATEI de Andreea!

Sa cresteti mari si frumosi!


Alice,locul de joaca Stanley e in Nicolina,dupa Biserica Catolica. Nu e si restaurant.
Chiar asa...oare o fi vreun restaurant cu scaune pt bebei?





Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

LA MULTI ANI MATEI de Simo!

LA MULTI ANI MATEI de Andreea!

Sa cresteti mari si frumosi!


Alice,locul de joaca Stanley e in Nicolina,dupa Biserica Catolica. Nu e si restaurant.
Chiar asa...oare o fi vreun restaurant cu scaune pt bebei?





Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...



da la pergola

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput