Sexul dupa nastere

Sexul dupa nastere | Autor: perdy.

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Suntem foarte fericiti ca avem langa noi un asa ingeras dulce. Dar dincolo de asta avem o problema pe care sincer nu stiu cum sa o depasim.
Deci: Am avut o sarcina mai dificila si verdictul...fara contact sexual. Dupa nastere...refacere. Iar fara contact. Dar gata sunt in regula din punct de vedere fizic. Doar ca...noi am uitat cred cum se face. Pe bune, poate o sa radeti de mine majoritatea. Imi este putin jena sa recunosc. Ma simt ok asa. As vrea sa revenim dar sincer, doar sa fiu in "randul lumii". Imi iubesc mult sotul, ma simt foarte bine langa el. Sunt sigura ca si el simte la fel. Totusi nu ne putem apropia. Ne-am inhibat tare de tot. Mai in gluma, mai in serios i-am aruncat pastila sotului meu ca ar trebui sa ne reluam activitatea :) Am avut de urmat un tratament prescris de medicul ginecolog si mi-a spus: sigur draga mea, termini tratamentul si incepem. Doar ca tratamentul l-am terminat si eu nimic, el nimic.
Va rog mult daca ati trecut prin situatii asemanatoare, sfatuiti-ma cum sa procedez. Doamne, ma ingrozesc la gandul ca ne-am putea indeparta din cauza asta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Perdy...
Eu stiu foarte bine cum e cu obisnuinta si...dez-obisnuinta. Anul trecut am avut parte de vreo 2-3 luni de pauza, mi-am gasit o "rana pe col", fa tratament sa "sterilizezi" zona - fara sex, du-te la cauterizat, iar fara sex 6 saptamini dupa...

Ne-am reluat greu "ritmul", desi ne iubim si ne-am iubit mereu, si dorinta a existat intotdeauna. Ce sa mai zici cind e vorba de o pauza de o sarcina, si apoi macar 6 saptamini dupa sarcina..?

Ok, el nu "zice" nimic, dar daca tu vrei sa va reluati activitatea sexuala, incearca sa preiei tu initiativa. Stiu ca asta nu e un sfat "pentru toata lumea", stiu ca exista relatii in care fie barbatul are initiativa, fie...deloc, dar nu pare a fi cazul tau.

si eu zic sa nu-ti faci probleme.

A, si inca ceva, era sa uit. Se scrie in carti ca dupa nastere, unii barbati sint...coplesiti de noul statut al proaspetei mamici, si atunci asociaza toate cele cu bebe: de exemplu, barbatul "descopera" ca sinii sotiei nu au fost creati doar ca sa aiba el cu ce se juca, ci mai au si o alta...utilitate. pe scurt si explicat....fff simplist, sotia lui nu mai este in primul rind femeie, devine mama in primul rind. De aceea uneori sotii se dau mai greu pe brazda dupa nastere. Dar din nou, nu mi se pare ceva care sa te ingrijoreze, este doar o alta explicatie a unui "fenomen" intilnit destul de frecvent incit cineva sa se fi obosit sa il...studieze.

if you can't say something nice, then don't say it at all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns perdy. spune:

Da, teoretic stiu si eu. Cu practica ma descurc mai greu.Pur si simplu mi-am pierdut apetitul. Cred sincer ca mie mi-ar trebui o scuturatura ca lumea. Nu stiu... sa ma forteze cumva. Ce tampenii debitez. Cred ca hormonii astia au luat-o razna. O sa incerc eu curand sa iau initiativa. TREBUIE!!!!!

Mergi la inceput