Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Mihaela felicitari pe aniversare si petrecere frumoasa...
Cu sangerarea ..ai grija sa nu fie de la efort, la mine ulima data efort a insemnat o reaceala in care am toooot stranutat si cam banuiesc ca asa am dezlipit placenta un pic, ca altceva nu am facut.

Suna dr ca el iti cunoaste cel mai bine cazul si oricum ai grija sa nu faci efort zilele astea. probabil ca niste antispastice (no-spa, scobutil) nu strica. Pupicei si asteptam vesti bune

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Mihaela, sunat-ti medicul...nu mai astepta ..., si apoi te poti ocupa si de petrecere, dar cred ca tot din pat.
Aylam-am distrat de minune cu site-ul tau....prima data au iesti bebe roscati, dar daca dau mai multe variante ies si blon, adica mai aproape de realitate
21+


fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Leeloo in primul rand felicitari pe bebita si pt cununie
La noi a fost scurta cununia bla bla il iei? imi venea sa zic ei na, asa repede???Dupa ce ca se oprise si sandramaua cu muzica atunci cand am intrat noi.


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

multumesc iza...si la noi a fost repede..nu ne asteptam sa ne intrebe asa repede cea mai importanta intrabare din viata unui om:P sau ma rog..una dintre cele mai...oricum..a fost super..n-am cuvinte..toti ne-am simtit bine!

mihaela si eu zic ca ar trebuii sa-ti suni medicul imediat..probabilte va chema la un control sa vada cum e colul si iti va da utrogestan si nospa..dar e bine ca el sa-ti zica..sper sa nu fie nimic grav! multa sanatate!
ieri la eco am aflat si de unde imi veneau mie durerile de spate dreapta..am un pic de nisip la rinichiul drept..si va trebuii luni la prima ora sa-mi fac o urocultura sa vad daca este infectie serioasa si cum sa o tratez..pana atunci iau nospa si supozitoare cu scobutil..

legat de discutia cu nasterea..n-am citit foarte mult, insa am vazut ca sunt destule fete care opteaza pt cezariana si nu nastere normala..eu va mai zic si de nasterea normala, dar in apa..am fost la clinica din Bv unde eu o sa nasc..este superb..nu am decat cuvinte de lauda pt dr care o sa ma asiste si pt clinica in sine! daca vrea vreuna din voi detalii, va pot oferii cu drag!



Cristina cu bebe mic 22+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor, v-am ascultat.
l-am sunat pe dr. si a zis sa bag utrogestan 2 /zi si 1 no spa, si sa vedem cum evolueaza.si-a amintit ca nu sunt pb cu placenta jos inserata, si a zis ca nu tb sa fie pb, dar sA-L TIN LA CURENT.

acum dau comenzi din varful patului
dragul meu sot si-a chemat soacra pe post de ajutor de bucatar sef

leeloo, felicitari pt evenimentul de miercuri, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult si sa va dea dd un baietel frumos si sanatos.

va multumes pt urari.



mitzica21+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Leeloo, felicitari! Si noi am avut o nunta mica (sotzul fiind deja la tura a 2a) si la mine primarul a gresit numele... M-a intrebat daca il iau de nevasta pe cetateanul X, care este un prieten al sotului cu nume foarte asemanator.

Astept povesti mai detaliate de la Brasov. Daca imi poti lasa pe PM sau pe mail (monnvass@yahoo.com) numarul dr. B. ti-as multumi. Eu inca mai am de dus munca de convingere cu parintii mei, dar stiu ca trebuie sa ma programez cu ceva timp inainte la dr. B, asa ca as vrea sa il sun cat de curand. Ai fost la Eva sau la cabinetul din Victoria? Cand te-a mai chemat? Eu deja am inceput sa ma misc cam greu si sper sa nu ma cheme foarte des pe-acolo...

Multzu si inca o data

Monik 24+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

bravo mihaela, bine ca ai fost cumintica
sa nu te agiti prea mult nici diseara .
unora dintre fete le zicea sa ia utro oral cand sangerau, dar si eu il luam intra cand nu sangeram mult, pt ca isi fac mai bine efectul
no-spa ai voie pana la 3 /zi dar speram ca nu trebuie :-)
pupicei si distractie placuta

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

f tare monnavas, pai si daca ziceai da si il luai pe prietenul sotului?

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Bravo Mihaela,si eu iau utrogestan de cand am ramas insarcinata 2/zi...daca ti-a recomandat intravaginal, vezi sa-l introduci cat mai adanc poti tu, daca nu apeleaza la jutorul sotului...
21+

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui iza79

bravo mihaela, bine ca ai fost cumintica
sa nu te agiti prea mult nici diseara .
unora dintre fete le zicea sa ia utro oral cand sangerau, dar si eu il luam intra cand nu sangeram mult, pt ca isi fac mai bine efectul
no-spa ai voie pana la 3 /zi dar speram ca nu trebuie :-)
pupicei si distractie placuta

24+


si eu am luat pana vinerea trecuta utro 2/zi, si am luat de cand am ramas gravi, dar mi-a zis sa nu mai iau ca era totul ok.
daca le iau oral, dorm pe mine si is tare ametita.

dar eu zic ca a trecut.....am asa o stare.....is ff happy

voi cu ce va mai laudati?

mitzica21+ sau

Mergi la inceput