GYM sau PILATES

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amber_onyx spune:

Buna fetelor,

Eu am facut pilates acasa vreo 6 luni, si sa stiti ca da rezultate.Si la mine problema nu era sa slabesc ci sa imi lucrez putin musculatura.Am downloadat de pe strong dc toate cd-urile insa le-am lucrat doar cele pentru abdomen si coapse,fese.
Mie mi s-a parut foarte comod sa le fac acasa, iar dupa o vreme deja stiam exercitiile si ma uitam si la TV in timp ce le executam.

Sincer, imi plac mult mai mult decat tae-bo-ul si dau rezultate mult mai rapide, fara sa te obosesti atat de mult.
Am practicat si tae-bo-ul la sala, vreo 3 luni, dar pilatesul ramane preferatul meu.

Faptul ca faci miscarile lent, te ajuta sa iti lucrezi foarte bine muschii.Oricum daca va apucati de asa ceva, asteptati-va la o febra musculara....

http://tt.lilypie.com/rCfRp3.png

viitoare de ,deocamdata visand la statutul de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si eu sunt fan Pilates. Dupa nasterea copilului nr 2 a fost metoda mea sa-mi revin rapid in forma. Am facut acasa de pe DVD.

Acum fac cate o ora pe saptamana la sala si ajuta f mult la tonifiere si obtinerea unor "muschi lungi" si lucrati fin. Si rezultatele se vad deja cum 2-3 saptamani!

Mergi la inceput