America (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ramona nu mai pun nici o poza, in toate pozele de la Halloween eram cu mancarea in farfurie si lingura in gura, pana acum numar 14 kg si sunt de abia in sapt 32, numai luna asta am luat 10 lbs....dotorul meu mi-a tras un perdaf ieri la consulatie, ca i-am depasit standardele, el voia 25 lbs per total si eu am pana acum vreo 30, hahahah, m-a pus la regim.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Andreea de unde iti cumperi maternity clothes? Eu mi-am luat pantaloni de la Motherhood dar nu am fost prea incantata, si de la Gap, mi-au placut mult mai mult, dar care nu ma mai incap. Norocul meu e ca stau acasa si mai e si cald aici, port numai rochite gen baby doll. Mai nasol ca nu ma mai incap pantofii, am picioarele si mainile umflate rau, am cred 20 de perechi de pantofi pe care pot sa ii arunc, desi mai trag o speranta ca o sa-si revina picioarele mele dupa nastere.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


miere- facem mataniii, sa fie asa cum vrei tu.
trimite incaltarile incoa'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Irina, sa nu arunci cele 20 de perechi pentru ca picioarele isi vor reveni.
Haine mi-am luat numai de la Ross sau Marshall's.
Eu,la Luca, am purtat o pereche de papuci Clarks. Altceva nu puteam pune in picioare, plus ca nu mai eram capabila sa ma leg la sireturi. Am mers cu papucii aia pe zapada si am fost tare multumita de ei.
E la noi o vreme incredibil de frumoasa. Unde e, Doamne, zapada?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ciuf, Ross e unul din preferatele mele, dar nu pt maternity clothes, de acolo mi-am luat haine normale dar un pic mai mari pe care le port acum. Pt bebe am luat o gramada de hainute de acolo, de calitate si ieftine.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciuf

Ruxij sau fetele chimiste, cum se spune in engleza la bromura care se punea in ceaiul de dimineata la soldati?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea




Bromura e bromide. In ceai parca se punea cea de potasiu (KBr)=potassium bromide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

saru'mana, Iulianm.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Miere, lasa ca esti frumoasa si cu kilele astea in plus. Cu pantofii nu stiu ce sa zic. Ai mei nu s-au mai potrivit niciodata.

Multumesc Andreea. Ii verific si pe aia.

Ciuf, bravo! Vad ca voi ati facut operatiunea asta. Ma gindesc si eu sa sun la cablu sa vad ce pot face. Adevarul e ca nici nu ma uit la TV. Cind am signed up era vreo $60, acum e peste $80 si zau daca stiu de ce! Lasa ca-i rezolv si pe astia. Cu telefonul tot asa, dau zeci de dolari pe luna si nu-l folosesc niciodata. Numai ma enervez ca tot suna sa ne vinda una-alta. Bani aruncati. Eu vreau sa rezolv repede chestiile astea, ca nu se stie cit ma tine avintul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

miere, eu am fost la kohl's si, o sa radeti, la shopko da' de-acolo mi-am luat niste blugi si un pantalon simplu negru mult mai ieftine decat la kohl's. eu ma tot gandeam sa-mi iau large dar toate imi erau prea labartate asa ca le-am luat pe toate medium (yuhuhu, pana acum n-am luat nimic in greutate dar am numai 11 sapt, sa vezi cand mi-or trece greturile, cred ca se vor bate turcii la gura mea in croaziera). pt la vara mai am niste rochite de cand cu philip, plus ca-i vara, parca-i mai usor.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

a, cu picioarele, daca sunt numai umflate sa stii ca dupa ce-ai sa ajungi acasa de la maternitate ai sa fii surprinsa cum iti revin la normal, eu asa fericita mai eram. in schimb, mie mi-a crescut piciorul in sarcina si am aruncat toti papucii pre-maternitate. sper sa nu fie si cazul tau.

philip&andreea

Mergi la inceput