Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am si eu un moment de liniste....Clau e la Cluj, o aduce pe cumnata de la aeroport, marco doarme...si eu stau pe net, ca mor de foae si mai trebuie sa stau putin, tocmai am luat pastiluta de fier.
Botic insanatosire grabnica!!! Hai mai, tu stiai cand e ziua Oanei, sau nu? Coana sigur stie, dar nu am apucat sa o abordez pe mess.
Kitzy pai oamenii se uita cu placere la asemenea scene ale copiilor in locurile publice.

Diseara mergem la chef, de fapt incepe in jur de ora 19, sa vedem cum ajunge Clau.
si un weekend fain sa aveti.

_
Gio15+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Cioc...cioc..cioc... (timid)
cioc... cioc...cioc..

Se poate??? Buna seara.
Ma mai tineti minte?

Iaca...azi m-a lovit..asa.... gandul sa vad ce mai faceti...daca mai exista subiectul nostru...cine mai scrie...

Si am rasfoit si eu putin acest capitol asa ca...
FELICITARI !!!
si din partea mea Anei Maria si Giovei! pt bebelusii ce urmeaza sa vina. Giova, sper sa se fi inselat dr si sa fie fetitza.

Marea mea realizare in perioada in care nu v-am mai vizitat este fetita mea, Maria Roxana, (o puteti vedea la semnatura, in ultimele pagini am ultimele 3 filmari f recente, am si un album separat cu Craciunita cu costumas facut de mine )si sunt colega la clubul scutecelor cu Kitzy (care vad ca va viziteaza inca) si cu Zozela. In curand vom aniversa primul anisor si eu deja vreau bb2 mai ales cu indemnizatiile astea...ca nici nu stiu cat va mai tine legea...asa ca mai bine batem fierul cat e cald, nu? Si avem de toate in casa...(carucior, premergator, scaun de masa, cadita, paturici si hainute unisex, mai urmeaza sa luam si sacun de masina...experienta proaspata...). Daca nasc bb2 pana face Maria 2 ani o sa iau aceeasi indemnizatie ca se prelungeste cic-ul.
Giova, sper si la mine sa prinda la fel de usor ca la tine... ca si eu am facut aseara si azi dim si sunt z8 asa ca..Doamne Ajuta...

Giova, referitor la Cord Blood Center vreau sa-ti spun ca si eu mi-am stocat celule tot la ei si sa stii ca difera de la caz la caz numarul de kg pana la care pot fi folosite celulele (in functie de sangele placentar..cate celule gasesc acolo). In cazul meu (al fetitei mele de fapt) am fost foarte fericita cand am primit raspunsul lor, dupa cateva luni si am aflat ca e utilizabil pt o persoana in greutate ed pana la 90 kg (nouazeci)....deci iti dai seama ca si adulta nu va avea nici o problema. E adevarat ca sunt si cazuri ca al nasei tale cu 20 kg, sau 30 sau...cum speram eu macar vreo 50-55 ca daca e fata e o greutate medie sper mica...dar normala...cat ed cat..si pt un barbat...mai ales, daca Doamne Fereste, e bolnav...asta ipotetic vorbind daca ajunge sa aiba nevoie de acele celule.
Altfel...in cazul nasei tale...din nefericire copilului ei ii sunt de folos doar pana trece de o anumita varsta...ca 20 kg nu poti sa ai ca adult...asta e clar...

Va pup si o sa mai trec sa va vad.



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
Albumul printesei mele

www.sansalaviata.ro/implicare.php" target="_blank">Campania - Sansa la viatza!

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Era sa uit...
Giova, l-am vazut pe MARCO....Nu-mi vine sa creeeed cat de maaareee si fruuumoooosss eeeeeeeeeeeeeee
Sa va traiasca si sa va bucurati de el!!!

Si am mai vazut si niste prajituri la Alynutza... de m-a dat pe spate!!!
Are un simt artistic..suuper...asa frumos le orneaza si aranjeaza...basca priceperea de bucatareasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Kitzy, imi place curajul tau...3 copiii...
Si eu m-am gandit mai demult...dar numai daca as avea bani mai multi...poate-poate as indrazni...Si in plus nici nu prea ma trage inima la inca o a treia sarcina... ca nici acum nu mi-am revenit bine cu durerile de spate... Nu am avut timp sa ma investighez si sa ma apuc de gimnastica recuperatorie...Am facut eu asa ceva demult, in ult an de facultate si aveam recomandare pt 20 de sedinte...am facut 10 si am renuntat , ca se apropia licenta, si ani de zile nu am mai avut nici o durere!!!! A fost super...tr sa ma duc si acum dar nu stiu daca apuc pana sa fac bb2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Elara dupa ce il fac pe bb 2, ma mai gandesc la un al treilea ca ma costa mult prea mult sa ingrijesc 3 copii
Da cum de ne-ai vizitat? A fost o surpriza sa te vad pe aici

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
Nu v-am uitat, doar ca n-am mai avut timp sa intru.

Gio frumoasa burtica. Dupa 'standardele babesti' ascunde un baietzel.

Oana cu intarziere (daca a fost ziua ta).

Elara bine ai revenit.

Noutati nu am, doar ca la scarbiciu e mult de lucru, iar pe cand ajung acasa e norma 2, plus ca nu prea mai imi trebuie sa vad calculator.

Va pe toate si ne mai auzim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata,

multumesc de urari a fost intr-adevar ziua mea in ianuarie

Imi pare rau dar nu prea mai ajung pe aici, sunt foarte ocupata, si parca acasa nu mai am nici o tragere de inima sa mai deschid laptopul.

Noi suntem bine, noutati nu prea am....ba da, sa nu mint, ma pregatesc de un mini concediu in martie, abia astept

In rest cu viitorii fini, ii ajutam cum si cat putem, desi timpul asta bata-l vina ne incurca...aaaa si sa nu uit facem sport

Sambata trecuta am fost prin Cluj, cam morocanoasa vremea, dar cum noi am fost la Transilvania Expo, a fost chiar misto excursia.

O saptamana frumoasa si usoara sa aveti ...si un pupic special pentru butica lui Gio


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Lume noua pe aici...Elara bine ai revenit!!!!
Sa va traiasca maria, sa creasca mare si sanatoasa!!! Imediat ma uit la pozici, le iau de la inceput.
Mersi de explicatii referitor la sangele placentar, pacat ca nasa mea a vut asa putine celule stem in cordonul placentar. Oare de ce depinde cantitatea lor? de cum sunt recoltate? sau atatea sunt pe cordon si basta, nu se poate face nimic?
Uite un subiect bun de discutat cu dr. meu ginecolog.
Aly nu stiu ce are mess.-ul meu, cum isi revine te bag in agenda. spor la munca, e bine ca ai de lucru, caci altii saracii...cu criza asta....mai mult sunt pe acasa.
oana lasa ca sportul e bun, sper sa se reapuce si Clau de sala, acum ca sunt bine si pot sa duc copilul la gradi. si eu vreau sa merg la inot, caci numai cu fundul in masina, miscare nu prea fac si nu-mi place.
Unde veti pleca in concediu? spor la pregatirile pt. nunta.

Noi sambata am fost la chef, cel mai in forma a fost piticul, care a plans la 12.30 cand am plecat de acolo. ceilalti copii au cedat, dar el nici vorba, a si dormit de la ora 16-18, asa ca a fost de inteles.
A dansat cu toate fetele, s-a prostit cu baietii, toti l-au laudat, asa ca tare bine ne-am simtit.
ieri tare obosita am fost, caci m-am trezit si devreme, asa ca asera am capitulat rapid, nu stiu cand au adormit baietii, dar eu la ora 21 eram in lumea viselor.

si o sapt. buna sa aveti.


_
Gio15+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gio, Ralnied, am facut rost de numarul Silviei de telefon si va trimit PM.Pe voi va mai pasioneaza subiectul nunti? Ca eu, desi au trecut doi ani si ceva, sunt in continuare fascinata. Ma uit cu drag la rochii de mireasa in magazine, reviste si de-as fi mai aproape de Bucuresti, nici de la ExpoMariage nu as lipsi.Ai mei rad de mine, ca inainte de nunta numai despre asta citeam si eram plina de reviste, apoi m-am bagat in decoratiuni interioare, iar acum citesc despre sarcina si bebelusi. In functie de evenimentele majore din viata noastra. Cumva e firesc asa, nu?Ana-Maria 28+

Mergi la inceput