Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetele, eu nu am disparut de pe planeta...sunt pe aici, dar scriu rar...de lene Am fost la dr azi si fetita are circulara de cordon :( sper sa se remedieze situatia pana se apropie data nasterii, doctorita zice ca sunt sanse foarte mari. Giova, la Cord Blood Center te referi? Eu tot cu ei voi colabora. Cred ca o sa ii sun curand sa iau info. Ce face burticuta? Creste, creste? Nu mai stiti nimic de Silvi, ca nici la odisee nu a mai intrat. La noi a aparut deja si primul bebelus, au inceput emotiile. Stiu ca ea avea ceva probleme cand si-a luat concediu si ca acasa nu are net.Vine weekendul, ce bine!!! V-am pupat!Ana-Maria 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana maria chiar ma gandeam la voi zilele trecute. Nu stiu nimic de Silvia, nu are nici o burtica de la Odisee nr. ei de telefon?
Da la cord center ma refer, ei au cele mai avantajoase preturi,la o alta firma din Bucuresti este dublu si in euro, asa ca te usuca la buzunar nu gluma.
Astia de la Cluj zic ca celulele recoltate corespund pt. pacient pana la 20 kg. nu am citit eu contr. asta mi-a zis nasa noastra ca a colaborat cu ei la sarcina din vara. Probabil din cordonul ombilical se recolteaza celule corespunzatoare pt. maxim 20 kg, asta ar insemna ca pt. un copil de maxim 4 ani. marco al meu la 3 ani are 15 kg, dar sunt si altii care au 17-18.
Circulara de cordon cum e? tip esarfa sau e dubla? oricum mai are timp sa scape de ea.
Si marco a avut circulara, dar tip esarfa, si cum placenta era destul de jos , nu si-a facut probl. dr. Si noi speram sa scape de ea, dar la fiecare control, tot in jurul gatului era.

Noi suntem bine, asteptam eco din 4 febr. sa vedem daca nu s-a inselat dr. in privinta sexului....deh...eu tot sper la o fetita, acum sa vedem....

La noi ploua la greu....
maine mergem la un party la un prieten de-a lui Marco din parc, si cam atat. Duminica pe-acasa.
si weekend fain sa aveti.

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Giova, nu cred sa aiba cineva de la odisee numarul Silviei, pentru ca abia acum se strang date de contact.Circulara e simpla, banuiesc eu ca inseamna ca-i o singura data, adica de tip esarfa. Asa e? Ca m-am panicat un pic la aflarea vestii si am uitat sa cer detalii. Eu sper mult la o nastere naturala, si asta imi incurca planurile.Tu te-ai inscris la vreo odisee? Abia astept sa ne zici daca tot baietel a ramas, eu spun ca prima "citire" a fost foarte devreme, si sunt sanse sa fi fost eronata.Pupici,Edit: tocmai a scris o mamica de la odisee ca Silvia e in spital de la inceputul anului, are probleme cu sarcina si e continuu pe perfuzii, ca sa nu se dilate :( Eu speram ca e acasa si ca nu are acces la net.Ana-Maria 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anamaria aia cred ca e circulara simpla, tip esarfa. Nu-ti fa asa probleme, dr. tau va sti sa faca ce e m/ai bine.Daca e tip esarfa, riscul e mic de tot sa se sugrume cu cordonul.


_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Haideti la o , ceai, capuccino.

Aseara mi-a inchis picuil compu, nici nu credeam ca s-a trimis o parte din mesaj. asa ca azi pun continuarea.....

Anamaria, tipa care a scris la Odisee de Silvia nu are nr. ei de telefon? Intreaba te rog...mi-ar face placere sa o sun....
Parca in martie e DPN-ul, draga de ea...mai are putin. sa duca sarcina cat mai mult, si sa fie bb sanatos, asta e tot ce conteaza.
Eu ar trebui sa scriu la Zmeurici de iulie-aug. 2009, dar nu am niciun chef. Am ramas fidela spiridusilor lui Marco si la miresici. Nu-mi vine sa o iau de la inceput, sa cunosc o groaza de , sa le spun povestea mea...., ar fi frumos sa aiba si bb2 parte de un subiect, dar sincer nu ma vad ca in viitor sa stau foarte mult pe Dc si din cauza asta....

Sambata am fost la un party a unui amic din parc, tare frumos a fost...Marco s-a distrat, a mncat, s-a si batut cu un baiat de 2x mai mare decat el...ce sa faci...daca este bazait, sare rapid la .

revin dupa ce pun si poze, mi-a pozat burtoiul Clau sambata seara, asa ca voi pune sa vedeti.
o sapt. buna sa aveti.


_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze cu Marco:
http://good-times.webshots.com/photo/2735626600065845318grTyqv

poze cu burtoiul:
http://www.dropshots.com/ioanaP


_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio vazut poze cu Marcolino care arata tare bine abia trezit si pe pictor l-am vazut, foooarte concentrat acolo
Si vazut si poze cu burtoiul care nu e mare, imi place mult cum arata, macar acuma nu mai trebuie s-o ascunzi

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Uite Kitzy ca mai dau si pe aici, dar stau cam prost cu timpul

Gio ai o burtica frumoasa

pupici la toate miresicile


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pai mai Oana trebuie omu' sa traga cu clestele de tine?
Da hai ca te iert daca esti bizi, da numa de data asta De bb nu se aude inca nimic? Ca uite, alte mamici trec deja la bb2

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Ca uite, alte mamici trec deja la bb2

adica moi????
Am simtit eu ca se vorbeste de mine si uite ca am aparut....

Neatza gagici!!!!
eu care credeam ca e mare burtica...pai e exact ca si la marco la aceleasi sapt.
Noi bine, copil la gradi, eu cu treaba pe la birou, acasa, luat copil si iar acasa.
Ma dispera ploaia asta deasa si marunta. Mi-e dor de zilele caldute, sa putem iesi si noi in parc.
Oana spor la munca, te mai asteptam cand mai ai putin timp liber.
Kitzy ce mai faceti? Diana?
Mi-e dor de Aly...cred ca tare ocupata este chiar si in weekend de nu mai da un semn. ce sa mai zic de celelalte... disparute fara urma.....
si o zi faina sa aveti, in ciuda vremii de afara.


_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput