Cum a slabit Nicoleta Luciu 30 kg intr-o luna juma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Chiar daca nu alapteaza, e o nebunie sa slabeasca asa de mult intr-un timp asa de scurt. Ce, au intrat zilele-n sac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Ce miscare,ca zicea ca face sport 15 minute pe zi?!!Cind ea filmeaza la greu...Alte vedete trec de la cezariana la interventia pt corectarea abdomenului.La 2 saptamini dupa nastere arata ca inainte-Victoria Beckham,Heidi Klum, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrinel_80 spune:

psichoMom, bafta multa. Sa ne ti la curent cu ce si cum se intampla.

eu una daca as manca mai mult de 2 zile supa de pui cred ca as face hepatita! nu sunt o iubitoare a carnii, dar nici fara carne nu pot sa stau... mai ales ca sotul meu e de parere ca "cea mai buna leguma e carnea". Asta e, il inteleg... deci nici o masa fara carne...

si eu am luat 20 de kg in timpul sarcinii... dar nu am facut ravagii in corpul meu sa ajung asa repede la kg de dinainte, mai ales ca am si alaptat putin. Dupa ce a secat izvorul ... am dat jos kilogramele cu grija... si cum mie nu imi place sportul, nu am facut... decat plimbarile lungi cu bebe.... si inca o chestie... la 2 luni mi-am facut analizele... e super ok!!!

Madame Bovary stie despre ce vorbesc

bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Katrinel, eu am 5 ani de cand am nascut si chiar stiu ce inseamna sa alaptezi... Am alptat 1 an, timp in care, pt ca a trebuit sa mananc, m-am ingrasat, nu am slabit... Deci nu ai cum sa alaptezi cu dieta asta fara sa ajungi la Urgenta jumatate moarta...

Asa cum ma asteptam, chiar dupa prima zi am scapat de 1 kg... dar este mai mult decat clar ca este doar apa acumulata in tesuturi. Oricum, este f greu de tinut pt ca mananci practic doar mancare fara gust... Mere fierte si o supa la care dc nu pui macar un strop de sare nu se poate inghiti...

Oricum scopul meu e sa scap de vreo 7-8 kg... Am 68 si vreau sa ajung cel mult la 60. Si nu neaparat toate cu dieta asta criminala... cu asta macar sa ma desumflu putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Da' unde scrie ca supa trebuie facuta fara sare?


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Cu dieta sau nu - 30 kg in nici 2 luni ??! Asta e tampenie curata, nu regim.

Cine stie ce hormoni o fi luat ca sa creasca arderile...

Si mai ales - fiind in perioada de lauzie, sa faca un asemenea regim.. o poate lua razna!

..Inteleg ca e persoana publica, ca are o imagine, insa pana la urma trebuie sa te mai gandesti si la sanatate. Eu una nu gasesc nimic admirativ.
Doamne fereste! Mi-e mila de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Da' unde scrie ca supa trebuie facuta fara sare?


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor



Asta am citit intr-un articol, din ce spunea ea... probabil altul decat cel din care a citat Tzuni.
Oricum, e chestie cunoascuta ca sarea contribuie la retinerea apei in organism... Dar oricum, fara strop de sare e groaznica

In alta ordine de idei, da, sunt de acord cu voi ca a exagerat rau cu dieta asta, in situatia ei... dar eu nu cred ca a slabit 30kg doar din asta... Ea se umflase rau, era ca un balon... Si asa cum va spuneam mai devreme, si eu eram destul de rau inainte sa nasc. dupa ce am nascut, dupa primele 4-5 zile (eram inca in spital), m-am cantarit si aveam cu 10kg mai putin, si toata carnea mi se inmuiase. Practic nu mai retineam apa si organismul incepea sa-si revina, plus, evident kg cauzate de sarcina...
De-asta zic ca eu nu cred ca ea a slabit efectiv chiar 30kg cu dieta asta... Dar si 20 mi se pare mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

A cantarit-o careva sa stie ca chiar a slabit 30?!
Si daca a slabit, bravo ei! Treaba ei, cred ca e suficient de matura sa-si asume ceea ce face. Nu trebuie sa judecam noi, nici ca s-a ingrasat peste masura in sarcina, nici ca a slabit urgent.
Eu una nu cred ca a slabit 30 kg, dar cred ca va reveni la forma de dinaintea sarcinii intr-un timp destul de scurt. Pentru ca asta e meseria ei, sa arate bine. Asta aduce banutul.
In rest, sa auzim de bine...



Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Asta asa e: sarea retine apa, dar parca nici fara sare nu intra.

Subscriu: e inconstientza sa tii o asemeanea dieta cind alaptezi.
Dar poate ca totul nu e decit o minciuna, pentru publicitate. Trebuie si ea sa se relanseze, nu? Ceva-ceva o fi facut ea, dar chiar asa, hmm!

www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrinel_80 spune:

Mai fetelor, sa fim serioase,mai sunt si alte "vedete" care au nascut si au ajuns la kg dinainte dar nu au facut nici atata tam-tam si nici asa dintr-o data parca nu au scazut in greutate. Are dreptate Misha71, cred ca toata treaba asta e pentru relansare.

Si apoi, pielea, indiferent cat de elasteca ar fi dupa o scadere in greutate asa brusca, sigur are de suferit... dar la banii ei... isi poate permite operatii nu?

Mergi la inceput