mai multe chestii..

mai multe chestii.. | Autor: lucia3

Link direct la acest mesaj

voiam sa va cer parerea pentru mai multe ,,chestii":
-am nascut prin cezariana si as vrea sa ma duc din nou la fitness dar nu stiu daca e bine(am o luna jumate)
-daca a mai pastrat cineva lapte de la piept la congelator(in ce l-a pus si cat timp)pt ca vreau sa merg din nou la stomatolog si are ceva de munca
-sunt foarte palida(asa sunt de cand ma stiu),nu obisnuiesc sa ma dau cu fond de ten dar as vrea o pudra sa arat mai ,,vie" si nu stiu ce sa cumpar
va si astept niste sfaturi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia3

voiam sa va cer parerea pentru mai multe ,,chestii":
-am nascut prin cezariana si as vrea sa ma duc din nou la fitness dar nu stiu daca e bine(am o luna jumate)
-daca a mai pastrat cineva lapte de la piept la congelator(in ce l-a pus si cat timp)pt ca vreau sa merg din nou la stomatolog si are ceva de munca
-sunt foarte palida(asa sunt de cand ma stiu),nu obisnuiesc sa ma dau cu fond de ten dar as vrea o pudra sa arat mai ,,vie" si nu stiu ce sa cumpar
va si astept niste sfaturi

Pt exercitii dupa cezariana numai medicul iti poate spune exact. Sunt fete care incep mai repede sunt altele care pot face efort mai tarziu. Cel mai bine e ca medicul sa iti dea acordul dupa control.
La o operatie se separa doua bucati de muschi, piele, etc. ca ele sa se sudeze corpul dezvolta celule. la o operatie estetica e recomandata sa nu se forteze locul sa nu se sudeze urat. Nu raman acele doua bucati lipite si intre ele se formeaza o dunga inestetica. De aceea cu cat eviti sa fortezi mai frumos se va vindeca.
Laptele se congeleaza in niste recipiente speciele, am vazut ca sunt in farmacii, la CityFarm, HelpNet, Sensiblu, sunt speciale pt asa ceva. Doar m-am informat, nu am trecut inca prin asta.
Cat despre machiaj, poti folosi si fond de ten, care da o alta tenta tenului. Mie imi place mult Sheer radiace de la MaxFactor, da o stralucire tenului. Pudra poti gasi diverse culori si firme la un magazin de cosmetice, unde poti si testa sa vezi ce se potriveste pe tenul tau.

Monica 20+ www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Uite aici congelare lapte matern

Recipient/punga congelare lapte matern: imagine1 imagine2

Monica 20+ www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

iti multumesc pt raspunsuri.ma enerveaza faptul ca nu ma mai ajunge nici o fusta iar pantalonii stau sub burta.stiu ca e prea devreme dar mi-e dor ,,sa zburd"putin si sa revin cat mai repede la forma de dinainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu la sala am fost pe la 7 luni, dupa cezariana. dar si atunci cu masura, am avut ceva probleme cu coloana...dar am fost pentru recuperare fizica mai mult, nu pentru slabit...

Kari

Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste!
Old Union Reminder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

eu nu m-am ingrasat in timpul sarcinii dar burta a ramas cum e si normal.asta ma deranjeaza si cred ca simt nevoia sa am si un puc de timp asa doar pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cauta pe youtube Pilates, si incepe cate putin cu ele. Ideea la Pilates e sa faci exercitiile cat mai corect, nu foarte multe. Exista si o carte scoasa de editura Teora unde sunt foarte bine explicate.

Monica 20+ www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput