Gravidute si mamici de Constanta (35)

Gravidute si mamici de Constanta (35) | Autor: AngeliquedeS

Link direct la acest mesaj


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33, 34

LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bavi-
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Creem - Maria Sofia
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Elena81 - Sebastian Alexandru
Ege - Arzu Egesi
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Flisa - Luca Gabriel
Florin_a - Ana Maria
Fiquelle - Sofia Mariasi....
Gabiu - Albert Mihai
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Ingerash M - Alin-Gabriel
Jojo_miha - Theodora Ioana
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana Amelia
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastiansi ]Antonio-Gabriel
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mocutza -Andreea Alessia
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Pisikuta - Lola
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Roxi79ro- Patris Daciana
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Ylilimic -
Yannia - Alessandra


GRAVIDUTE

cami_antonia
Esma_angel
Fareselena
Gabriela82
Inlaura
Irina81
Jadesy
Mano
Ralina:



ZILE DE NASTERE:

Ianuarie
6-Casandra (Daria Ioana)
15-Serban(Docdecap)
17-Ianis-Cristian(Eris)

Februarie
1-Yannia
2-Bianca(Adryana4u)
4-Sebi(Mav)
23-Alexia(Ghibuadina)
23-Ioan(Isidora)

Martie
1-Mamacita
20-A_deju
22-Gibuadina
23-Eris

Aprilie
3-Andreea_Elena( Umflatel)
11-Alessandra(Yannia)
11-Gabriel(Ina)
22-Victor( abibrinza)
25-Alexandru (Mamacita)
25-Docdecap
26-Ana-Maria (Florin_a)
27-Ina

Mai
5-Mihai(Abibrinza)
8 -Briana-Amelia (Madaluta)
12-Daria Ioana
14-Darius-Costin (Daria Ioana)

Iunie
5 -Madaluta
12-Angelique
27-Filip (Andicu)

Iulie
11-Florin_a
14-Mav
22-Anabela(Mamacita)
23-Isidora
24-Maria(Mirela79)
27-Andreea Alesia (Mocutza)
30-AndreB

August
2-Alin-Gabriel(Ingerash)
8-Alexandru-Nicolas(Fiquelle)
9-Roxx
12–Crina (Mokika)
12-Sofia Maria(Fiquelle)
13-Dodo_pui
24-Andicu
28-Theodor ( Mokika)

Septembrie
4-Adryana_4u
6 -Mirela79
9-Abibrinza
16-Mocutza
25-Paul Mihai(Umflatel)
29-Teodora (Jojo_miha)

Octombrie
6-Esma(Esma Angel)
11-Isidora(Isidora}
24-Creem
27-Antonio Gabriel(Mav)
29-Bogdan(Dodo_pui)

Noiembrie
5- Matei(AndreB)
7- Maria-Sofia(Creem)
13-Ingerash
16-Mokika
16-Umflatel
20-Nur(Esma Angel)
24-Jojo_Miha

Decembrie
5 -Luca(Roxx)
14-Darius-Cristian (Madaluta)
15 Eric(A_deju)
28-Viktor (Angelique)



LINKURI UTILE

How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA

________________________

Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Angi multumim pt noul capitol.Sa-ti fie de bine!

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

kris, iti sta foarte bine cu breton.
roxx, la marvimex aveau.sacum nu mai stiu ca nu am mai luat de mult.
mada, si eu am scapat asa intr-o zi la cumparaturi singura si tot la jucarii am lalait vreo ora.nu stiu de ce, dar pana nu ma uit si acolo.si bineinteles ca era inainte sf mihail si s-a lipit de 2 de acolo fi-miu, unu de la bunici si unu de la noi.dar sa stii ca si eu scap vgreu la cumparaturi singura si asa ma enerveaza cateodata ca uit ce tre sa iau si abia acasa imi dau seama ca am uitat cate ceva.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Buna seara la toate fetele si bine v-am gasit ...

Cu intarziere, uram si noi "La multi ani", sa traiti cu numele si multa sanatate tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor de sambata......

Noi suntem in formatie completa acasa...offf ce bine e!!!... o sa pun la curent lumea mai incolo cu ce am facut si cum a fost..deocamdata am intrat pe fuga sa salutam lumea...

pupici...si mult succes in noul capitol sa avem parte numai de lucruri bune...

ellen79i + bebe Bogdanel (16.05.2008)

http://good-times.webshots.com/album/564039031QBzxoH?start=0

http://good-times.webshots.com/album/568188687Gkjkej

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

angeliquedes multam faine de primire ... as vrea sa va rogsa ma treceti si pe mine pe listuta voastra ... si astept mai multe pareri despre dr balasa si despre maternitatea dinm medgidia daca stie cineva


26+ANTONIA IOANA

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

...ce se intinde ca pelteaua niciodata nu tine.. si ce s-o mai lungim, intalneala definitiva si irevocabila la Matei acasa, amatorilor de bebeluseala la patru labutze/ 2 piciorutze (prezenta cu copiii obligatorie) joi 20 nov. incepand cu orele 11 dimineata... pana seara (adica sper sa avem placinte pana mai tarziu si pentru mamicile active cu serviciu). Fara plocoane, Mosi Gerili si Craciuni, copilasii sunt singurele "acesorii" ingaduite.

Daca totusi nu v-am convins, meniu-bomba: aperitive in foietaj, placinta cu branza (ca de, nu se putea fara), checus cu banane si lamaie si by request niste... brownies de casa? ce ziceti?

Mama lui dom' arhitect Matei (5 nov. 2007)


Special Matei http://www.moblyng.com/watch/33Oo9nuMF1

Album Matei http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Cami,bine-ai venit! Sarcina usoara in continuare!
Fetelor,bile am mai vazut mai demult si la Casuta din Povesti in Tomis 3.Au si acolo multe jucarii interesante.
Madaluta,super ideea cu tzatzi de imprumut.Sa va fie de bine cu plimbarea.
Angi,Pupicu e un scump,iar tie iti sta f bine cu breton pt ca ai fruntea lata.Unde s-au deschis cele doua locuri de joaca? Noi am fost duminica la Domnul Girafa,dar pe astea nu le-am vazut.
Sambata am fost la nunta,am stat pana dimineata.Matei a dormit 30 min in masina,apoi a fost fresh,a dansat,s-a jucat cu 3 copilasi si cand a obosit a stat langa mine pe scaun.Dar am constatat ca e f gelos,nu ma lasa sa dansez cu nimeni,vroia si el si uite asa am dansat in 3...pardon in 4. Cand ne-am suit in masina sa plecam a zis "mie mi-e somn" si dus a fost.Am pus cateva poze.




Irina , mamica lui Matei-Cristian (1.sept.2005) si 21+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Irina, cele doua locuri de joaca d ecare vorbeam sunt in Tomis Mall, poate le stiti dar eu nu am mai ajuns demult acolo. cel mai nou e pt copii care merg in picioruse si in pret intra si animatori si pictura gratis pe fete. E tare dragut, am vazut de afara, n-am intrat, au o corabie mare si pe ea sunt toate jocurile.

Am vazut poze cu voi la nunta, doamne cat de frumos e baiatelul tau in costum cu dungulite si frezat frumos. Si tie ti-a stat fff bine.

ANdre, noi spunem prezent si abia asteptam!



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Cami:bun venit la noi in gasca si sarcina usoara.
Eu am fost pacienta d-lui balasa o perioada, dar asta se intampla cu ani in urma pe cand ma chinuiam sa fac bb. Nu o cunosc decat din auzite pe d-na balasa si am inteles k este un pic mai autoritara, dar k medic este fosrte buna.De maternitate, numai cuvinte de lauda, dat tot din auzite...

andicu: ce faceti? cum mai stati cu dintisorii? tot va mai chinuiti?

Andreb: Da si cu taratori si cu mergatori in acelasi timp ne primiti? Daca ai fixat ora 11 nu am cu cine sa las vreunul din ei acasa ...

Acum am si eu o intrebare legata de cereale: ce fel de cereale pot amesteca in iaurt: cu lapte sau fara lapte? dar in fructe?
pe cutii dau doar varianta prepararii lor cu apa sau cu lapte, dar eu vreau sa ingros putin piureul de fructe si iaurtul. Se poate? Cum procedez, le prepar intai k pe cutie si le amestec apoi, sau le torn direct in ce vreau eu...
Nedumerirea asta am avut-o si la Darius si n-am reusit sa ma edific..Poate reusec acum la Briana totusi...


Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Intru iar in fuga si cu interes

Nastasie,crema aceea e beton ,in primul rand ca e f. ortodoxa ca si compozitie si apoi ca vindeca...La Ioan au palit mult nu se vindeca cmplet dar e bine ca o pot folosi mereu...
Care-i faza?Nu gasesc ,nici la Dom ,nici la Dona-apa de calciu -ingredient necesar la prepararea ei....Tu unde ai facut-o ?Ca mai am nevoie sa prepar...

Angi,m-a emotionat teribil propunerea ...ne gandim....dar eu sincer nu-s daca Ioan ar accepta alta mamica ...sau nici macar n-as vrea sa stiu....Cred ca leoaica din mine se razbuna...Oricum esti o dulce ca te-ai oferit,daca plecam te adoptam

Roxx,iarta-ma,dar toata ziua am alergat....Lasa-mi te rog pe p.m sau mess linkurile ...si vineri cred fac comanda...daca e mai mare...sun sa-mi dai bani ...daca am pun eu si-mi dai dupa.Da?= o sa mai fie un comision pe care il impartim toate,eu ,Doc ,Angi si tu...E ok,asa?

Madaluta,m-ai lasat masca ce prietene ai...dar vezi bine ca si eu am..

Irina,vazut frumosii frumosilor...Doamne e mortal Matei in costum...Si tu o zana amandoi!

Noapte buna ,nu mai pot sa stau..

Aha,AndreB,tu vrei sa ma omori pana pe 20????Abia astept....Nu stiu unde incap atatea talente in tine,zau asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Mada, normal ca esti bine venita cu toti si toate pe care vrei sa-i aduci (l-ar bucura cu atat mai mult pe Matei acel obiect care se balanseaza, dar nu-i bai)..
Am fixat ora "ca la bal" tocmai ca sa nu fie probleme; unele dintre voi o sa vina printre primele la 11, altele mai tarziu.. 12, 13... dar sa stiti ca cinderelle-le nu cred ca mai apuca vreun fursec (am eu asa un feeling..)

Mama lui dom' arhitect Matei (5 nov. 2007)


Special Matei http://www.moblyng.com/watch/33Oo9nuMF1

Album Matei http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf

Mergi la inceput