Gravidute din Timisoara

Gravidute din Timisoara | Autor: toshador

Link direct la acest mesaj

Salutari,

Pana acum am tot stat pe "Gravidute si mamici de Timisoara 22 " dar din cate am vazut eu acolo mai toate sunt mamici si au alte preocupari decat durerea de sani, mersul des la buda sau pusul primelor kg. Am deschis acest subiect, fara nici o suparare fetelor de dincolo, ca sa discutam intre viitoarele mamici si poate mai mult proaspetele viitoare mamici care nu prea stim multe despre acest eveniment!.



tare fericita. Vom avea un !!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

corect ceea ce spui tu, dar si acolo era bine ca mai proimeam cate un sfat de la una de la alta,apropo eu o sa nasc la odobescu,cu doctorul Ahmar,este arab

29+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Asa este draga mea, si eu mai comunic si cu noile mamici, ca ele stiu mai multe.

Eu merg azi la Bacila, si el e la Odobescu. Merg prima data la el si maine va zic cum a fost.

Noi suntem in a 9 saptamana si is tare curioasa cum e cel mic al nostru.

tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Fetelor,

cum va descurcati cu durerea de sani? Eu la inceput dormeam fara sutien dar acum nu pot decat cu bustiera. Si cel mai frustrant lucru este ca nu pot sa dorm pe burtica, din cauza durerii de sani.

Voi ce probleme mai aveti?

tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

..cat ma bucur ca v-am gasit..si pe mine ma mai dor sanii..mai ales seara,,parca simt mai rau..mi-am luat o crema..mustela..ma dau cuea ..aseara a fost prima data..sper sa fie buna..e special pentru sarcina..in rest..balonata cat casa..Kg pun pe mine..m-am lasat de fumat si iau elevit..poate si de asta pap asa mult..dar trecem noi peste...ne vom reveni..si eu tot la odobescu voi naste dar sunt la dna doctor Oana Lovin care e super de treaba

10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Eu mi-am luat o crema pt bust ferm de la avon, dar imi e foarte frica sa nu aiba bb-le probleme de la ea, asa ca azi il voiintreba pe medic ce parere are.

mi-am mai luat si un tratamet pt vergeturi si anticelulita dar si despre ala vreau sa vrb cu medicul.



tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

nu cred sa aibe ceva crema de ma Avon...totusi intreaba...pe cutia de la Mustela scrie ..calmeaza tensiunea sanilor in timpul sarcinii si pe timpul alaptarii...acum sa vedem cat e de buna

10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Pai crema de la avon nu e pt gravidute e pt un bust ferm .

Eu mi-am cam luat niste produse care sa ma tina in forma...cat eu nu prea pot. Sper sa fie bune

tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rudyi spune:

salut -dute ... si eu trageam cu un ochi la mamici de timisoara dar cred ca e binevenit si subiectul asta
eu cu sanii nu am nici o problema..s-au marit destul de putin insa s-au intarit destul de bine...in ultimul timp chiar nu mai port sutien defel, parca ma deranjeaza :)...sfarcurile sunt mai "nervoase" si ma cam dor ...astept sa vad ce modificari ma mai asteapta sa vad ce masuri se cer luate (oricum la creme voi incerca sa iau din gama speciala pt burticoase)

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

si pe mine la inceputul sarcinii ma dureau sanii, eu ma dadeam cu ulei de masline sau ulei de bebe de johnson
TOSHADOR asteptam vesti de la eco

29+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Buna fetelor!

imi pare foarte rau ca nu am mai scris.

Pai la eco a fost foarte fain. Am auzit inimioara batand si am si vazut cum se misca piciul nostru. A fost ceva foarte emotionant. Ne-a zis ca e destul lichid amniotic, ca legatura bebelui cu mamica lui e buna, masuratorile sunt bune. E totul bine. Mergem in 11 decemrie la medic, atunci vom avea 12 saptamani! vom fi deja mari.

Cam aste-s noutatile noastre.

tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput