Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Multumim Monicus pentru urari! iti dorim asemenea!!!

Fetelor cui pot sa dau si eu un sms..cu vesti..dupa ce voi naste????

38+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

VonHelen poti sa ma anunti pe mine si dupa aceea le voi anunta eu pe fete.pe forum..... cum doresti... las la latitudinea ta...Sanatate si sa te intorci cu bine.... cu bebe-ul...acasa.
te

Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

Multumim Monicus pentru urari! iti dorim asemenea!!!

Fetelor cui pot sa dau si eu un sms..cu vesti..dupa ce voi naste????

38+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 34+
AMR 6 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Bai, eu am fost ieri la gradinita dus-luat copil, la magazine, am spalat geamurile casei pe afara, pavajul cu furtunul cu apa, am mers la bazin si dupa aceea la o prietena sa schimb cauciucurile la masina, am venit acasa si iar m-a trimis mama la nani devreme, adica la 11. Asa ca de la 6 m-am trezit si nu m-a mai luat somnul. Eu nu pateam asa cand mergeam la servici, e clar de ce dormeam bustean, se pare ca s-a dus boieria cu somnul de dimineata profund.

Mai stau si eu putin si merg la moasa.



poti sa detaliezi chestia asta? "sa schimb"??? persoana 1? sper ca prietena detine un service unde "se schimba" (impersonal) cauciuce.

diana bafta cu infectia si eu le fac des. multa apa. eu m-am autoeducat sa beau mai mult de 2l de apa chioara pe zi.
zici ca semeni cu mine ? eu in ultima vreme m-am autodeclarat "cu capu" deci nu suna prea complimentacios. iti dai seama saracii cei din jurul meu ce parere au. la servici de mult se incantau ideea ca plec in concediu si scapa de mine 3 luni.

in rest voiam sa va zic ca NU a fost luna plina ci azi e (am ceas cu fazele lunii si am vazut aseara) deci criss picioarele stranse bine si la noapte!

wndy nu a scris - ieri urma sa afle rezultatele la analize si sa le lase acasa parca. stie cineva ceva de ea?

cherie mare absenta. avem nr ei de ceva sa o contactam?

eu dusei copil si tata la scoala si servici (in ordinea asta) acuma astept sa ajunga la o temperatura decenta afara sa ma duc dupa niste hartii si la cumparaturi. m-am prins ca daca imi iau multe plase la mine pot distribui greutatea si le car mai usor. caci umpleam o plasoaie la casa si apoi langa masina aveam placuta surpriza ca nu o pot ridica din cos
in rest am program de etichetat electrocasnice cu instructiuni de folosire ca sa las totul clar cand sunt plecata de acasa.






ALRA 36+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Monicus atunci imi poti trimite unmesaj privat cu numarul de tel.la care sa-ti trimit sms-ul?? multumesc mult!

38+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

VonHelen ti-am trimis informatia pe PM...Santate multa.. si te


Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

Monicus atunci imi poti trimite unmesaj privat cu numarul de tel.la care sa-ti trimit sms-ul?? multumesc mult!

38+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 34+
AMR 6 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Buna dimineata fetelor !

Eli inca nu a intrat in operatie. Cam peste 1 ora. Am vorbit cu Ion si a rams ca ne anunta. Au foarte mari emotii.

Amalia , ca intotdeauna , e o placere sa iti citesc mesajele !

Diana pupici pt. Ianca si , in special , pt. ochiosul de Tudor. Auzi da" e promis sau inca mai pot pune o vorba buna pt. fie-mea ? Sanatate , sa treci repede peste infectie ! - Edit

Alra esti torpilatoare.Imi descretesti fruntea !

Otilia luna asta plina te sare din nou ? Hmmm....

Madutz super veste cu celule stem la Filantropia. Urmatorul bebe tot acolo vrem sa-l nastem iar simplificarea procedurii ar face mai tentanta optiunea.

Ma duc la Pitica . Se pare ca s-a trezit.



Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Hai ca am audenii. Pitica doarme buba bagata in perna aceea pt. gravide. Stiti despre ce perna balmajesc , cea cu care poate dormi mai usor gravida. Cred ca are mirosul meu impregant in ea ca de cca.2 ore Pitica doarme fara sa zica pis. Dupa ce azi noapte mi-a scancit si mi-a oftat toata noaptea.

Pt. fetele care vor produse naturiste pt. colici : Himalaya , mi l-a sugerat o farmacista. O sa-l cumpar pt. a-l avea in casa in caz de urgenta maxima - daca se intetesc rau colicile - dar nu intentionez sa-l folosesc in mod uzual , cum de altfel nu intentionez sa folosesc nici o substanta pt. colici.

Dea hai mai baga si tu un ochi !

Cherie unde te ascunzi frzate ? E luna plina iarasi. Sper sa ne poti anunta in caz ca...

Diamisha sanatate iubita , sa iti treaca repede infectia. Abia astept sa ne povestesti.



Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Azi schimb semnatura!!!!! Nu-mi vine sa cred ca am 37+.Otilia, multumesc pt urari.
Diana, o sa pun poze cu camera dupa ce vine si draperia si iau si covor. Ca asa pare goala. Nu ca n-ar fi plina de mobila. sa treaca durerile de la infectie.


Eu stau acum in pat intr-o pozitie in care nu ma doare nimic, si nu-mi vine sa ma mai misc. Dar trebuie sa merg la buda si sa mananc. Cred ca mai stau pana fac pe mine/lesin de foame

==========
Corina 36+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

bravegirl- felicitari. spuneai acum 3 sapt ca refuzi sa nasti pana la 37 de sapt. ai vazut ca ai ajuns unde ti-ai propus!? bravo. mai ai rabdare un pic.
da' schimba totusi semnatura!

38+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Corina - felicitari pt schimbarea semnaturii!!!Doamne ajuta in continuare!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 35+ Theodora
PRINTZUL


AMR 4 SAPTAMANI


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput