Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

neata burtici, in sfarsit si noi mai linistiti, bebele meu danseaza in burtica sper, ...
a fost asa frumos ieri la eco, am plans de emotii cand am ascultat inimioara, batea asa frumos....
am un bebe frumos si desi e mai mic decat trebe, va creste el mare mare.....

eu nu ma simt rau, decat uneori, dar trece,\nu prea am pofte si asta ma inerveaza, as fi vrut si eu sa zic: IMI TREBUIE........AIA SI AIA....dar eu nu si nu, nu imi trebe nimik, poate cand mai creste bebe si o sa vrea el sa pape anumite lucruri....

10+
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
yupiiiiiii....am mai crescut o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Anda, te rog sa iti activezi PM sa iti pot da parola.
Mergi in stanga la Mesaje private->Optiuni -> Activeaza mesaje private.
S-au "inscris" Alinutza si Clodyac. Va multumesc fetele!

www.TickerFactory.com/weight-loss/wCINUFB/" target="_blank">Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Buna dimineatza albinutze!

Multumim de primire si La Multi Ani fetelor sarbatorite!

In privinta utrogestanului este mai bine sa fie luat intravaginal, este si mai eficient pt bb. Eu si la prima sarcina am luat pana in saptamana 12 cand doctorul mi-a spus sa il opresc deoarece sarcina mergea bine si placenta era formata. Acum si la al doilea a trebuit sa iau datorita unor pete roz-maronii. Mai avem emotzii pana la prima ecografie detaliata care o fac de-abia sapt viitoare dar sunt convinsa ca e totul ok

Fetele care nu au simptome de greatza sau sani durerosi sa nu se ingrijoreze, nici eu nu am si nici la prima sarcina nu am avut.

Fetele care fac TT-ul, din cate imi aduc aminte se recolteaza sange (atentie cam o eprubeta mare) dimineatza pe stomacul gol. Si sa avetzi si copia ecografiei cu masuratorile pliului nucal (imi aduc aminte ca nu o aveam si le-am trimis pe fax). E indicat sa facetzi o interpretare PRISCA a rezultatelor (costa in plus).
Am emotzii in privinta asta deoarece nu as vrea sa ajung la amniocenteza. Sa dea D-zeu sa nu.

Pupicei de la noi



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

'neata burtici..
sper sa aveti o zi usoara azi!
abia am iesit dintr-o sedinta, deja m-a luat somnul..somnul asta e mare problema pentru noi..mai ales ca ne-am trezit f dimineata azi..pe la 5 jumate si paaa nani dupa.
am baut o ciocolata calda ca sa ne mai dezmortim..
va scriam si aseara ca ma bucur mult pentru mamicile care au ajuns iar la eco si au vazut ce "albinutele" lor sunt ok..si noi abia asteptam sa ne vada mama si tata din nou pe ecranul cel mare! mai avem putin de asteptat..luni e ziua cea mare! dc totul e ok trebuie sa ne pregatim de Chirstmas Party..s-ar putea, 90%, sa zburam cu avionul pentru asta-abia astept sa o intrebam pe dna dr dc avem voie!
in rest, pentru azi..looking forward..asteptam sa citim mesaje de la alte burticute!


ana-maria 12 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ela, mai asteapta putin, trebuie sa intri in saptamana 15. Altfel rezultatul va fi neconcludent.

Ioana 15+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna alinutza si anda daca aveti mai multa experienta e foarte bine eu o sa incerc sa va ajut , si daca trebuie voi incerca sa schimb eu capitolul va pup si sper sa ne descurcam pupici

in rest ce fac burticutele ? toate bine?

10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

aa..am uitat sa va spun..aseara tata lu' bebe ne-a facut poze la burtica..din toate unghiurile posibile ..era asa de happy! in 90% din poze statea cu mina pe burtica..dc s-ar fi vazut in poza cum vb cu bebe

pupam "2 in 1" si nu numai

ana-maria 12 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

sa raspund si eu unei albinutze care intreba de anticorpii antifosfolipidici......eu l am facut dupa pierderea de sarcina.....si a iesit ok, cat despre TT mie medicul mi a zis ca imi face masuratorile la 14-15 sapt....in decembrie....pentru a merge in aceeasi perioada si la recoltarea de sange.....desi eu data trecuta am facut testul si a iesit risc f mic...sper sa iasa la fel si acuma...
vroiam sa va intreb ce e masurarea pliului nucal.....mie ieri la 9 sapt i-a masurat cred osul de la gat, din spate....si a zis ca e ok, are 10 mm sau asa ceva....la ce varsta e relevant oare?
pe la 12 sapt voi merge iarasi si vom vedea schimbarile, sper toate sa fie bune...

10+
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
yupiiiiiii....am mai crescut o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutel83 spune:

buna dragutzelor!
iubita, stiam ca totul va fi bine! sper ca de-acum incolo o sa fii mai optimista si vei reusi sa alungi gindurile negre.

lauraa, referitor la Gravibinon, am intrebat aici la noi si mi s-a spus ca nu mai este pe piata, iar un inlocuitor il poate prescrie doar medicul.
si eu nu am rabdare pina sambata sa-l vad pe bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Maine e ziua cea mare si la mine. Tare sper sa fie ok. Vreau si eu sa ma laud cu bebelul meu!


9+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput