Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Anes multumesc de raspuns , chiar nu stiam

Criss 38
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

In spital
se afla un pacient grav bolnav.

Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final,
intra un medic obosit si abatut. "Imi pare rau ca
trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind
fetele ingrijorate "singura speranta pt. ruda d-voastra
este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant
si din punct de vedere economic intru totul pe seama
d-voastra."

Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste.

In sfarsit, unul intreba: "Ca sa stim, cat costa un
transplant de creier?"

"Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e
creierul de barbat, 200 euro cel de femeie."
Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care barbatii
din sala incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor,
chiar daca unii zambeau.
In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe:

"Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret?"
Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si
raspunse: "Cele femeiesti costa mai putin pt. ca sunt
creiere folosite, celelalte sunt ca noi."


38+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Simona73 ma durea si imi amortea stand pe o parte intinsa in pat. Cand ma ridicam nu mai simteam atat de tare acea durere/amorteala. Puteam sa calc, chiar daca uneori aveam senzatia de disconfort. De prin luna a 7-a se manifestau mai puternic, cu cat crestea sarcina.

criss, cu multa placere! Eu am baut si mai beau inca ceai pt. lactatie (sunt pliculete cu toate plantele combinate). Iau si Galafor capsule, tot din plante.

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Multumim mult pentru vorbele frumoase

Anes, ce flacau mare si frumos ai, deja are o lunita, ce frumooos!!! Multi ani frumosi si fericiti inainte!!!!

Isa, ce frumusel e puiutul tau si tu ce bine arati!!!

Noua ne-a cazut aseara buricutul, deja suntem si noi mari

Fetele care folositi sau ati folosit mameloane de silicon, voi de care ati luat ca eu am de la Chicco dar sunt cam mari si tot se ranesc sanii.
Ma apuc acum sa citesc si la Alaptatul Help line de la Femina intim.



Olivia super happy de www.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">David smecheras - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Olivia multumim! Si tu ai un flacau ...pe cinste . M-a impresionat tare mult filmuletul facut cu BB scos imediat din burtica!

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

M-a trimis mama la nani, am luat laptopul si scriu din dormito. Cand vine sotul e clar ca nu mai am voie dupa 10 seara. Pfoai, trebuie sa ma fac balaur ca altfel mi se face una-doua program "pentru sanatatea mea" .

Malinas,
Olivia, ma bucur ca ai revenit. Am rotunjit lungimea lui bb in centimetri, sper ca nu te superi.
Crismargrg, eu am mai povestit pataniile cu hotii, simul de Vodafone e furat acum. Mai bine nu va incurcam cu acel numar. O sa incerc sa-l sterg din fisier. Ma bucur ca ai reusit sa intri tu ca eu chiar ziceam ca sigur ai nascut.
Felicitari, refacere usoara si laptic din plin. Sa fie printesa sanatoasa, norocoasa si fericita in viata!
Anes, ma gandeam la acei 30 ml de care mai ziceai tu. Mai gresesc si eu.
Sorana, bravo, acum esti si mamica de fetita, refacere usoara si laptic mult!
Fetita sa va fie sanatoasa, norocoasa, cuminte si necolicoasa!

Nebunica, oare tu urmezi acum cu o nastere surpriza ?
Kita, pai esti la termen acum, nu mai fii stresata.
Mada, ce bine ca ati iesit undeva, ca putin mai greu cu bb mic dar nu imposibil.
Simona73, Madutza, cred ca trebuie sa-i gadilam putin in talpi sa nu mai apese aiurea si sa ne vaitam de picioare. La mine azi este piciorul drept beteag.
Madutza, sanatate multa si sa-ti fie de bine impartasania. Eu m-am impartasit acum cateva saptamani dar poate mai reusesc si pe 22 ca vine un preot aici in aceea zi.
Alra, si eu tot cazuta la datorie la modul ca dintr-o data am simtit ca nu se mai poate cu serviciul chiar si lejer, eu m-am bucurat de medical pe principiul daca pot ma ridic din pat daca nu mai bine ma menajez cat se poate.
Ramo, te rog frumos, nu ne-o lua inainte, paiiiiiii ce faci?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 36+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anes, impreuna fericiti alaturi de minunea voastra!
Ce chestie, voi va serbati deja si noi nici nu am nascut.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 36+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Ola gagici/mamici/burtici.......Programul meu de azi : la 13 am plecat sa caut ceva gen landou/gentutza de carat bebe 1-2 luni....am fost la mothercare si nu am gasit..."gentutza" era cu tot cu carutz....dar am luat un mini costum de Mos Craciun ....dupa fuga la Euroclinic unde l-am cunoscut pe dr anestezist Steriadecumsecade, comunicativ, uman, preocupat....mi-a explicat totul de 7 ori, toate anesteziile, procedurile...orice vroiam....mi-a pus intreberi gen: alte operatii, anestezii, alergii, lucrari dentare, probleme de sanatate, medicamente luate in sarcina...mi-a luat tensiunea...mi-a facut EKG...mi-a zis ca analizele de sange sunt super bune m-a cautat in gat, sub limba ,prin dinti...mi-a zis ca e o mare dif intre epi de cezariana si epi de nastere naturala...adik a doua diminueaza durerea pe cat posibil dar cat sa nu amorteasca si contractiile vaginale si 30% se resimte.......ramane sa ma duc miercuri,cred,la Herghe sa vedem ce si cum...iar....
Dupa am plecat pe la chicco si miniblu....nu am gasit genti de carat bebe separat ........dupa la restaurant cu fetele.....si pe la o cafenea......comportament normal de gravi de 38 si 3 zile....

Bravegirl ne intalnim p'acolo la shuete???

Ramo....

Elilov te hastept sa ma pana una alta te



eu pe tine.........

Carmendu......pe tine te-a luat vreo panica/depresie/fricutza???

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Anes I MISSED YOU too........
Am belea ca pe ambele laptopuri ori cade frecvent messul ori netul....si asa stau pe invisible pe mess sa nu-mi stesez toata lista cu uite-o pe laura nu e laura uite-o nu-i.......

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

hop si eu sa va zic ca totul e ok. azi e deja luni (seara) usor usor se face duminica

imi pare rau ca nu am apucat sa ii zic bafta lui eli si inteleg ca nu mai intra, ufff!

nu am mai apucat sa citesc din urma, azi am tot zacut si pe seara am mai pregatit cate ceva pentru bebe. maine am de scris zeci de adrese pe plicuri pentru carduri.

din cate am aruncat insa ochii in capitolul asta vad ca toata lumea e bine, nature se plimba cu bagajul spre spital si inapoi, carmen ne zice bancuri - deci nu a nascut inca, otilia deja se stramba la ajutoarele care o catale - stati sa vina maica-mea sa vedeti comentarii!

apropo, la mine deja au inceput sa sune daca nu ma vad online, fusei cam agresiva cu sora-mea azi. i-am interzis categoric sa ma sune sa ma intrebe daca am nascut/daca nasc. nici nu cred ca le zic cand ma duc la spital caci data trecuta eu stateam la cafea si sueta cu asistentele si maica-mea si taica-miu umblau ca leii in cusca prin casa caci ei dispera si se panica din orice.

in alta ordine de idei maine aniversam 13 ani de cand ne calcam pe bataturi si era vorba sa iesim sa mancam o inghetata sau clatita intr-un orasel aproape in olanda insa eu nu pot sa merg decat cativa pasi deci probabil ca o sa ne sarbatorim acasa.

ma simt ca o handicapata si sunt teribil de irascibila - mai e cineva la fel?

ALRA 36+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput