Sa ajutam la terapia pentru Ema (3) - Avem PAYPAL

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Natasa, multumim mult pt ca vrei sa fi alaturi de noi, din pacate nu avem teledon...doar conturile afisate pe prima pagina.

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mari, contul in lei trecut pe prima pagina e corect? Incerc sa transfer niste bani online si-mi spune ca ibanul nu e corect. Si de care Raiff e vorba? Raiff Slobozia sau Slobozia Danubius?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

- acesta este contul IBAN : RO20RZBR0000060001772029 in LEI , am intrat inca o data pe contul online si mi se confirma aceasta, localitatea Slobozia , judetul Ialomita

- trebuie sa intreb daca se poate vira si euro ca am suspendat contul euro pt ca banca imi lua multi bani pt administrare, kiar daca nu aveam bani in cont mi se luau cativa euro pe luna administrare...


bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu nu am euro in cont si nu stiu daca in momentul asta se poate vira ceva spre contul tau. Mergi la banca si intreaba si eventual intreaba si la alte banci ce comisioane de administrare au. Noi avem cont la Transilvania si nu au comsion de administrare (ne pirlesc cind retragem, nu mai stiu cu ce procent). Gata, au plecat spre tine niste bani, din pacate nu multi, dar promit sa mai revin. te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Natasa, mii de multumiri
sa-ti dea DD sanatate ca te gandesti si la altii

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Sper ca intr-o zi tot efortul pe care il faci sa-ti fie rasplatit si sa ai un copil independent si conectat la lumea asta in care cel mai minunat lucru va fi sa vada ce mama fantastica are! Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

natasa, multumesc pt cuvintele frumoase si pentru contributia la terapia Emei, am vizionat si site-ul tau...minunat, superb, pozele alb-negru m-au emotionat pt strarea transmisa.

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Astazi am primit un telefon de la una dintre fetele care lucreaza cu Ema...era de fapt o propunere, o intrebare, o sugestie... SA MEARGA EMA LA SCOALA SPECIALA. Pe moment inima mi s-a micsorat, nu sunt pregatita pentru scoala Emei, nu sunt pregatita moral...ea s-a dus azi la gradinita, la grupa pregatoare.
Tot ma intreb daca e momentul, daca nu ma grabesc, daca nu o sa fie prea...brusca trecerea la scoala, daca nu o sa vina cu stereotipii... mii de ganduri prosi contra fug prin capul meu si nu stiu ce sa fac.
Totusi trebuie sa-mi fac un plan, intai voi merge la scoala sa vad despre ce e vorba, se pare ca sunt 6 copii in clasa si ca Ema poate merge cu insotitor, iar dupamasa va continua ABA acasa.
Dupa spusele terapeutei care lucreaza la acesta scoala se pare ca la anul nu se va infiinta clasa I doar peste 2 ani...

pe de o parte Ema va face numai 4 ore de terapie, va avea un insotitor la scoala care il voi plati mai putin (sper)...
Ce sa fac?


bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Eu zic sa te duci sa vizitezi scoala mai intai,sa vorbesti cu gradele de acolo si apoi te hotarasti .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

e a 3-a oara cand incerc sa scriu acest mesaj, Ema mi l-a sters de 2 ori inainte sa-l transmit, asa ca sunt nevoita sa ma incui in camera ca sa va scriu cateva randuri despre vizita la scoala speciala.
dl director mi-a explicat ca vor fi 5 copii in clasa ca se va urma o programa specifica claseiI adaptata pt fiecare copil ( unii nu vb deloc, altii pot mai mult) vor face multa comunicare, cunoasterea mediului, educatia fizica, arte plastice etc, dupamasa au si ore de terapii: kineto, logopedie etc, eu insa doresc sa continui terapia ABA acasa dupamasa si sa ramana sa faca doar logopedia la scoala.

se pare ca invatatoare va fi una dintre fetele care lucreaza cu Ema de 1 an, a luat cea mai mare nota la titularizare si a facut psihologia la zi...
nu vreau sa ma hazardez pt totul pare ok acum, o sa vad cum va fi pe parcurs, inca nu incepem scoala pt ca am nevoie de orietarea scolara de la DGSPA si e gata pe 24 septembrie, sper sa fie o alegere buna si lucrurile sa mearga bine

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput