Puiuti de Randunici 2008!! (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lianam

luny haios rau mufa ...se pare ca am avut aceeasi distractie ...la noi continua si acum...am facut niste poze si am filmat un pic si mi s-au descarcat bateriile ...toate ...le-am pus la incarcat...deeeeeci, cred ca ne dau astia afara din bloc ...teo e ca la raliu in teo-mobil si fuge de-a dreptul cu el din sufragerie, pe holuri, prin bucatarie...nu va puteti inchipui ce galagie e, fiind numai gresie si parchet ...cred ca tre sa luam mocheta, mai ales ca am lasat-o pe jos, si aluneca, ne-am prapadit de ras....ca ii alunecau piciorusele si se intindea ca broasca, se catara peste tot....eu am cam stat cu sufletul la gura, ca ma gandeam ca acu da pe spate cu capul de parchet ....mai are o viteza la mers in 4 labute....desi aluneca si se cracana ca o broasca, a ajuns in bucatarie rapid, si nu mic e holul...am sa pun poze mai tarziu ca acum e nebunie mare la noi ...chiuie, rade, fuge in 4 labe, da ture cu teo-mobilu ....gata, send si ma intorc la joaca ...apoi baita papica, tratamente la pacienti ...si revin

Liana, mami de Teo


Uuuuuuu, uuuuuu!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Acum 15 minute,ce distractie:))

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Salutari.
Am fost azi in vizita,la randunoi la serviciu,unde a avut loc
aniversarea bossului,cu masa,gratar,iar Tea s-a comportat
exemplar,a fost giugiulita si rasfatata de toti...a papat piureutul ei o data cu ceilalti,a fost schimbata de pampers pe birou,i-a aplaudat pe toti (A INVATAT SA APLAUDE)..
Numai ca ori o avea o criza de dintzosi,ori vreun deochi,ca a
apucat-o acasa urletul si are niste crize,atipise mai devreme,si iar s-a trezit zbierand.Acum se lupta socrela sa-i dea putintel iaurtel.Sa vedem daca rezista sa-i fac baitza,si apoi nurofen si somnic fiindca azi nu a dormit decat 20 min inainte de vizita si acolo deloc,ca era galagie,dar tare o luase oboseala..
Bey,ce frig azi...si ce o sa mai fie...
Bitza,m-am prins acum de palariutza.Dar eu o stiu de
tichiutza.Si a primit-o,ca si costumasul,ca si blanitza loz si alte frumuseti,de la nasa-sa.
doinita,saluti.Eu ii dau cu dentinox Teodorei,dar parca nu are
niciun efect la noi.Si cica ar i mai bun decat Calgelul.Nu
stiu,calgel nu am incercat.
Atat deocamdata..fug la Tea.Revin dupa program.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

bubu
Simodeschide fata poarta ca am inghetat aici Si miros gogosile alea d-am innebunit!
Cu patriotism in suflet si simtiri raportez ca am cumparat, carat, curatat, spalat si gatit urmatoarele:
salata d vinete, salata orientala, supa de rosii cu galusti si spanac pentru noi si peste cu cartof si rosie pt bebe
Acum ma tarasc sa mai spal niste vase si sa mai intand niste rufe si diseara o sa va soptesc cu ultimele puteri un cantec de leagan ..traditional romanesc desigur
Hai ca mi-am adus aminte un banc romanesc:
Chirurgul intreaba anestezistul:
-anestezic de import mai avem?
-nu
-atunci baga romanesc
-nani, nani, dormi usor

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Ce simpatic e Mufy. Luca doar cu sora-sa rade in halul asta
Clau, de mult vroiam sa te intreb (sa nu razi de mine):ce inseamna "jughin"???



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7276c5de26b00cac7f8895&skin" target="_blank">distractie cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bineee, Mimoooo!! si eu am facut trebi azi!
Stela, ma miram eu ca nu te-am vazut p-aici, bravo, v-ati mai destins putin! ce misto ca aplauda, si Mufa a avut ieri o tentativa..si gata!..s-o filmezi sa vedem!!:))

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Off.a adormit in sfarsit..ce ne-am mai chinuit.Nu putea sa adoarma de oboseala.I-am dat si nurofen ca tare cred ca o dor dintii ca tine gura stransa.
Moamaa,ce Mufa razacios!Si bv Luny ca ai facut trebi azi!Cu filmatul,ma oftica randunoiul asta ca tot invarteste benzile in camera si tot nu e caseta...maine!Dar daca o vedeati azi,era mortala!Zicea unul ceva,ea hop aplauda...
Bey,iar ma zapaciti la cap,acum vreti hohoteala??Voua vi s-a urat cu binele??
liana,zici ca Duracelul e din ce in ce mai functional!La fel si Muffy??
De randunoiul Claudiei,ce sa mai zic,.Stie si al meu ceva macar sa faca:clatite.Dar si alea din vara in iarna..Ehee.stie el mai multe,dar ii e lene..

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

bubu
Simodeschide fata poarta ca am inghetat aici Si miros gogosile alea d-am innebunit!
Cu patriotism in suflet si simtiri raportez ca am cumparat, carat, curatat, spalat si gatit urmatoarele:
salata d vinete, salata orientala, supa de rosii cu galusti si spanac pentru noi si peste cu cartof si rosie pt bebe
Acum ma tarasc sa mai spal niste vase si sa mai intand niste rufe si diseara o sa va soptesc cu ultimele puteri un cantec de leagan ..traditional romanesc desigur
Hai ca mi-am adus aminte un banc romanesc:
Chirurgul intreaba anestezistul:
-anestezic de import mai avem?
-nu
-atunci baga romanesc
-nani, nani, dormi usor

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)


cantecu' patriotic e pentru mine mimo ?
harnicuto....si mai zici ca...una alta
....tare bancul....daca imi administrau si mie niste anestezic din asta cand s-au oprit aparatele, cred ca doar imi ieseau ochii ca la melc


Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

pentru tiza noastra frumusica si cumintica si care stie sa aplaude
stela e functionala ea de ceva vreme, nu prea o las eu sa se desfasoare din cauza de pericole multiple ....si asa am dat casa cu fundu-n sus (o sa pun cateva poze si se vede "arca lui noe" ), poate mai amenajam cumva, ca are energie cat 10, trebuie sa o las sa se desfasoare...eu am cam "inabusit-o", n-am prea lasat-o sa umble pe cat ar vrea

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cami, cand o zmotocesc bine , atunci spun ca o jughin!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput