Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Aaa si sunt in prenatal.Iar in sapt 34 merg sa-mi fac vaccinul antitetanos.Eu cand am aflat de el,v-am intrebat ce stiti de el si cine il face,dar evident ca nu mi-a raspuns nimeni.
Pana una alta m-am lamurit ce-i cu el si dr de fam a zis ca sa merg in sapt 34 sa-l fac si sa sun inainte c-o zi,doua ca trebuie sa-mi faca nush ce fisa.

Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Cadia, multumesc si tie ptr aprecieri! Sa stii ca si eu ma panichez cateodata ca zic ca nu l-am mai simtit demult pe bebe si parca-i o minune, incepe sa-mi raspunda cu suturi. Sau cred ca panica mea produce niste adrenalina, care-l trezeste pe el din somnic. Sau, ami stii, imi aude gandurile si imi raspunde cum se pricepe si el

Catisto, bine ai venit! sarcina usoara si bb sanatos si frumos!

Bebelusi, fff frumoasa camera aia prima, de ti-o permiti.

Sa stiti ca eu asa am facut, am pus deasupra patului Ioanei abtipilduri mari, frumoase, ca sa-i fac macar un colt al ei. Bineinteles ca pe la 8-9 luni si mai tarziu cand a inceput sa se ridice in picioare, se tinea cu o mana de marginea patului si cu cealalta tragea de mama focului de ele. Acum le-am scos si o sa iau altele, sa-i pun si piticului.


Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui IanFeb09

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Ma treceti si pe mine in listutza voastra?

DN: 1.04.2008, DPN: 20.02.2009



Crisspy 25 sapt Razvan Andrei


sigur-sigur e 2008 acolo?


tot jasmi


Upsy , e 1.04.1980

Crisspy 25 sapt Razvan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Billy(Catalina),te-am intrebat caci la naturala e cu dus si intors,nu stii data mai,doar daca iti provoaca nasterea.Altfel,e surpriza,poate fi mai devreme,poate fi mai tarziu si nah,m-a surprins ca ti-a zis ziua de 24..si sa vii cu bagaj si toate cele
Cumnatica mea trebuie sa nasca si tot asteapta si nimic..Si e in sapt 39,burta nu i-a coborat,n-a pierdut dop,nu are contractii absolut deloc desi a facut casa luna si a mutat pana si niste fotolii prin casa..A mers la dr si bb e ok,e in pozitie buna,doar ca probabil ii place acolo la caldurica..Dr i-a zis ca daca nu naste pana nush cand sa mearga sa vada ce-i face.Ea saraca a zis ca trece la masuri "drastice" cum ar fi si poate,poate o apuca si pe ea o contractie,o chestie

Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.



Haioasa foc, cumnata ta! Sa-i dea Dzeu nastere usoara.


27+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anuc, stii cumva daca atunci cand le dezlipesti se ia cu zugraveala cu tot? Nu de alta da' eu tocmai am zugravit toata casa (de 3 luni stau pe la rude si prieteni )


Crisspy 25 sapt Razvan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Da Ledi, asa-i...ai dreptate, de-asta vreau sa-l descos mai in amanunt pe dr cum este cu data asta... Treaba este ca nici dr de familie, care ma consiliaza si ea in probleme de sarcina nu s-a aratat surprinsa de decizia dr...A spus ca si ei la fel i s-a intamplat, numai ca n-a ajuns cu sarcina la termen si pe la 38 de sapt a nascut natural (s-a rupt apa si tot tacamul)

Fetelor v-am trimis cate ceva pe emailul comun...sa va bine-dispuna

Selenica drum bun si sa auzim cu bine!

Catalina

33+ Ana-Maria ingeras de

AMR 7 saptamani

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Jasmi pe crem sau pe alb???

27+ Vlad Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Sunt mandra sa anunt ca azi schimbam semnatura,intram in saptamana 26.Felicit toate fetele care si-au schimbat azi semnaturile.
Viorella,sa stii ca si eu am aceeasi inaltime ca tine...singura diferenta e ca am inceput sarcina de la 46 kg,si acum am 54.
Desi n-am chef azi trebuie sa ies din casa,sa-mi caut o bluzita,pt ca maine suntem invitati la o nunta.Sper ca nu cumva sa racesc prin biserica,din cauza frigului,pt ca m-am pazit destul de bine pana acum .
Weekend placut tuturor!


PS: Maine sigur n-o sa am timp sa va urez,asa ca o fac acum:


Sa va sarbatoriti ziua numelui inconjurate de sanatate, fericire sub privirile pline de iubire ale celor dragi voua!Si va doresc tot binele din lume, noroc, fericire si sanatate,sa vi se indeplineasca macar jumatate din dorintele pe care o sa vi le puneti maine!
Iar bebeii care deja vor purta numele sfintiilor ,le doresc sa-si bucure parintii,sa fie sanatosi iar viata lor sa fie plina numai de impliniri.


26+ cu Alexandra Maria

fetele 2 in 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Crisspy, patutul junior de la ikea a costat cu tot cu saltea vreo 5 mil, iar dulapul a costat in jur de 1.5 mil - cadrul alb, 7 ron cutiile mici si 9 ron cele mari, din cate imi amintesc...

F frumos modelul de la baby desgn Bebelusi si Jasmi! Imi place mai mult decat cel "cavaler". Bebelusi, dc urmat copil va fi fetita? te-ai gandit? nu i se va potrivi dormitorul "cavaler" .

Rooox, pe unde esti? esti bine?

Andreea 30+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:


Fete, de cand se poate intra in prenatal? Din ce saptamana?

Andreea 30+, cu Andrei

Mergi la inceput