Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (219)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu din primavara nu i-am mai dat vigantol, l-am scos cand am observat ca nu manca bine, avea crampe mereu . acum o sa-l reluam daca ne recomanda pediatra ( care mi-a zis ca fontanela e ok ),mergem zilele astea la vaccin si control.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. Cica la munca...dar am un chef de dau pe afara. Mai ales cand simt mirosul asta de iarna. Eu una as hiberna pana cand vad ca da coltul ierbii la primavara. As sta la gura sobei cu o sarma si o cana de vin fiert.

Vad ca ati scris ceva aseara, nu gluma. De abia am aruncat un ochi pe capitolul nou. hotomanul de pe mese, sa se ia la intrecere cu Andrei al meu care mai nou scoate painea si din sertar.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

eu din primavara nu i-am mai dat vigantol, l-am scos cand am observat ca nu manca bine, avea crampe mereu . acum o sa-l reluam daca ne recomanda pediatra ( care mi-a zis ca fontanela e ok ),mergem zilele astea la vaccin si control.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Ma pui pe ganduri cu scaderea poftei de mancare de la vigantol!

Dar iti vand un pont:Septilinul creste pofta de mancare. Asta am observat eu cat i-am dat pt cresterea imunitatii 2 lingurite pe zi timp de 14 zile.
Mi l-a recomandat pediatra ca sa prevenim racelile...ce-i drept nu a avut nicio viroza de cand s-a nascut si tare frica imi este mai ales cand vad fetele cum se chinuie cu siropelele.Singura boala experimentata de T a fost roseola si vreo 4 zile de muci care s-au dovedit a fi pe fond alergic nu viroza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, esti in stare de orice loc de munca, nu iti face griji. Doar te simti putin nesigura acum, si e firesc dupa pauza.

Care va sa zica Alinus si Bernix au niste teste de facut. Ia dati fuguta la farmacie ca va asteptam aici cu motive de baut, numai bine sa ne incalzim pe vremea asta.

Alinus, multa sanatate baiatului. Nu iti mai face griji ca nu ai fost acolo, oricine poate spala un biberon. Ai vazut cati pui au fost bolnavi pe forum si nu din pricina ca au stat cu altcineva, se mai intampla.

Bernix, tu ai de ce sa te lauzi cu concertul la Sabina. Eu cand ii zic ca merg la Ace of Base ma reneaga.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia si Maria, va ziceam aseara de mistretul Alexandrei. Ca sa clarificam, de fapt este mistretul meu, cred ca stiti personajul din Lion King, prietenul lui Simba. L-am cumparat acum 7 ani, cu mari peripetii. Era cu o zi inainte sa plecam in concediu si nici gand sa ma lase sotul meu sa il iau. Dar am fost atat de suparata incat a 2a zi inainte de plecare s-a dus si mi-a adus porcul cu pricina, care a si mers in conced cu noi. Tare am dragalit plusul cu pricina, si pentru multa vreme, a cazut in disgratie abia dupa ce am nascut-o pe Alex. Si ca sa va faceti o idee, il cheama "Porc porc".

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Mad, multumesc de cafeluta, imi era lene sa-mi fac,chiar asa mergs sa vad daca mi-a lasat si mie un strop de cafeluta sotul....ca altfel pas.

Alinis, imi pare rau ca sunteti bolnaviori, si eu cred ca ar tb sa mai astepti cu antibioticul, sanatate multa.

Andreea11, vad ca va luptati in continuare, chiar asa pauza o zi si vezi ce se intampla apoi, incearca sa-i dai siropul in timp ce papa, spre finalul mesei, in cazul in care il recunoaste macar sa fie papat...incerca, chiar daca ii dai o cantitate mai mica...macar pana il accepta...ti-e tare greu stiu, uite multi ca sa te linistesti,hai faceti-va bine, acu' vine iarna si nu ne-am vazut in parc.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

aseara Ghighi adormise in carucior afara, asa ca am stat in fata blocului pana a venit cineva sa ma ajute sa sui pana la lift. si a venit un vecin, un baiat de vreo 16 ani, emo, parul negru si tunsoarea caracteristica ( aproape sa nu-l recunosc, il stiam de vreo 7 ani, era copilas). cand vine barbatul acasa ii zic cine m-a ajutat cu caruciorul, si in loc de emo i-am zis amway ( copilul ala amway ), si el ma tot intreba daca mi-a dat vreun catalog si eu nu intelegeam, si el cica sa-l intreb cand il mai vad despre nu stiu ce gel de dus care-i place lui....eu credeam ca s-a tacanit de tot sotul si vai de mine ce ma asteapta.....


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Cecilia si Maria, va ziceam aseara de mistretul Alexandrei. Ca sa clarificam, de fapt este mistretul meu, cred ca stiti personajul din Lion King, prietenul lui Simba. L-am cumparat acum 7 ani, cu mari peripetii. Era cu o zi inainte sa plecam in concediu si nici gand sa ma lase sotul meu sa il iau. Dar am fost atat de suparata incat a 2a zi inainte de plecare s-a dus si mi-a adus porcul cu pricina, care a si mers in conced cu noi. Tare am dragalit plusul cu pricina, si pentru multa vreme, a cazut in disgratie abia dupa ce am nascut-o pe Alex. Si ca sa va faceti o idee, il cheama "Porc porc".

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/


te mai miri ca nu pleaca Alex fara el????????

Sa sti ca si Cristi are foarte multi papitoi de plus care erau ai mei, cei mai multi primiti, mie imi placea tare mult un ursulet panda,care e prietenul lui Cristi acum, mi se umple sufletul de bucurie cand il vad jucandu-se cu el, restul ursilor sunt ''ham'', acel urs este ''pada, or or''(panda mor, mor)

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

aseara Ghighi adormise in carucior afara, asa ca am stat in fata blocului pana a venit cineva sa ma ajute sa sui pana la lift. si a venit un vecin, un baiat de vreo 16 ani, emo, parul negru si tunsoarea caracteristica ( aproape sa nu-l recunosc, il stiam de vreo 7 ani, era copilas). cand vine barbatul acasa ii zic cine m-a ajutat cu caruciorul, si in loc de emo i-am zis amway ( copilul ala amway ), si el ma tot intreba daca mi-a dat vreun catalog si eu nu intelegeam, si el cica sa-l intreb cand il mai vad despre nu stiu ce gel de dus care-i place lui....eu credeam ca s-a tacanit de tot sotul si vai de mine ce ma asteapta.....


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

am fugit cu nasa la spital, sa vedem naste maine sau mai astepta....




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput