Gravidute & Mamici de IASI (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna mamici si bebici,
Michelle, multumim . Andreea e toata ziua dupa frate-su de cand apare acasa si e o adevarata nebuneala sa-i creez atmosfera de facut lectii... Misuna prin toata casa , curtea...si eu sunt garda de corp...
Sa stapanesti sanatoasa ajutorul din bucatarie.
Lacramioara , speram sa treaca problemele si sa nu mai fii necajita.
Alina, incredere ca totul va fi bine, . Asteptam rezultatul interpretat de medic si sa ne spui ca-i fetita.
Kriss, ma bucur ca a trecut raceala.

De la cine a completat listuta de pe prima pagina, astept un miel de Paste. Frumos botez...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Kriss, asteptam vesti despre finuta. Ce are? Refacere rapida.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Celia,eu sunt vinovata!Imi pare rau ca te-am botezat altfel..
Repar greseala acusi!

Finuta a nascut o fetita, am vb cu proaspatul tatic pe la ora 14, tocmai iesise din operatie si era totul ok. Era insa tare emotionat si abia putea vorbi..mai multe detalii maine cand isi mai revine omulNici cum o vor chema nu au stabilit inca..sau nu ii venea atunci in minte..
E vb de finii nostri pe care i-am cununat in Chisinau in 2006, dar stau in iasi.



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Multumi pt urari de ziua baietului!

Imi pare sincer rau ca nu pot citi mai des, nu stiu cum se descurca alte mamici cu doi copii (ex: miha simiuc), dar io rar mai am timp de deschis netul.

Urez si eu Multi ANi fericiti tuturor celor care si-au sarbatorit zilele in ultima perioada(lunga, de altfel, de cand nu am mai intrat)Un pupic mare Alessiei, sarbatorita de aceeasi luna cu fii-meu.

AM vazut ca va intalniti, poate ajungem si noi, dar anuntam inainte. M-ar fi tentat sa vin joi, Stalney e f aproape de noi, dar l-am vaccinat pe al mic astazi si-l tin in carantina.

ma gandesc si fac sedinta de familie, poate ne lipim de voi pe 21 decembrie, daca ne primiti

Editez mesajul si in mii de scuze urez tuturor "motzatzilor" de luna octombrie La multi ANi. M-am uitat in lsita si am vazut o gramada de sarbatoriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Dragi mamici va rog din suflet sa-mi spuneti si mie UNDE si CAND (care este termenul)trebuie depuse dosarele pt:
1. trusou bebe
2. prima pt nastere
3. lapte praf
4. alocatie bebe

sarumana anticipat

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Dragi mamici va rog din suflet sa-mi spuneti si mie UNDE si CAND (care este termenul)trebuie depuse dosarele pt:
1. trusou bebe
2. prima pt nastere
3. lapte praf
4. alocatie bebe

sarumana anticipat

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.



dosarele se depun la Directia de Asistenta Comunitara langa Casa sindecatelor
1. trusou bebe
2. prima pt nastere
3. lapte praf
4. alocatie bebe
trusou,prima pt nastere, alocatia trebuie depuse dupa ce ai certificatul de nastere la copil... trebuie sa te duci sa iei niste foi de acolo sa le complectezi si iti trebeuie si dosare cu sina
laptele praf trebuie sa vb cu medicul de familie ca este o anumita categorie

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Michelle, Kriss, Celia, multumesc pentru incurajari.

Miha, de portocala si eu stiu la fel, dar de alergii, stiam ca ar fi de la inceput, dar dupa ce vara trecuta Stefy a mancat capsune si n-a avut nimic, vara asta a facut niste bube.... Explicatia a fost ca alergia apare atunci cand organismul ajunge la o incarcare limita in alimentul respectiv. Limita o are fiecare organism. Asta mi-a zis medicul, eu stiam ca si tine.....

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Lacramioara,fondul alergic il ai sau nu-l ai.De-a lungul vietii poti dezvolta o anumita intoleranta la un anumit aliment,ceea ce este altceva,diferit de alergie.Poate ca Stefy nu e alergica la capsune,ci doar a facut o intoleranta.Si nu la capsuni cat la chimicalele din ele.

Iepurica,ti-a raspuns Alina f bine.Nu ai un termen limita de depunere a dosarului.Limita ai doar la depunerea dosarului pentru indemnizatie,60de zile de la data terminarii concediului postnatal.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Venim si cu tati maine,cred!
Celia iti multumesc ca esti unanima cu dorinta mea de a avea fetita!
Kriss ce emotionanta e venirea pe lume a unul sufletel! Si mai ales cand se intampla in familia ta!

Eu una abia astept sa-mi vad si sa-mi tin in brate minunea 2! Mi-i asa de drag cand ma gandesc la el, la cum vom fi toti 4!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Alynta mi-am reamintit si eu de vremurile cu bebe mic dupa ce am citit postarea ta. Cand mergi la medic ca sa afli ce va fi? Eu oricum iti doresc sa fie cum vrei tu si sa fiti fericiti in formula de patru

Alina

Mergi la inceput