Redoutistele fidele Laredoute.fr (144)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adeea_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Buna
Vad ca deja suntem cam multe cele care n-am primit comenzi care ar fi trebuit sa ajunga de mult. Eu (din 16), vl-ad (din 16), luny (din 10), anana (din 15), nushu (din 19). Majoritatea vad ca-s pungi, deci ar fi trebuit sa ajunga in maxim 10 zile, eu asa le-am primit mereu. Am verificat si azi la posta si nu e nimic. Eu cred ca chiar daca le scriem acum redutilor cum ca n-am primit comenzile astea, la cat de greu raspund, or sa zica sa asteptam, ca livrarea dureaza 4-6 saptamani, nu cred ca ne trimit din nou coletele. La fel si pt despagubiri, nu misca nimic pana nu trece o luna de la comanda.
Deci, in concluzie, ce e de facut?


deci suntem mai multe, vad ca a mea e cea mai veche comanda!!..o sa le scriu un mail sa verifice ce se intampla, daca au expediat coletul..eu cred ca am cuite, nu punga(n-am avut niciodata punga) ptr ca am vreo 10 produse..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!



eu am primit azi comanda din 23.10. mai astept una din 03.11 si gata.
azi am avut niste pulovere de vreo 6-10 euro bucata si o pereche de botine din imitatie de piele intoarsa 9un fel de catifea).
cadou am avut codul cu peluch si am primit 2 pinguini din plus


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Nu mai stiu cine intreba zilele trecute despre Frais 24h chez vous --> sunt cei 5% din valoarea comenzii. Pe bune si pe verificate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Intrebare pt shoperite: cum e mai bine sa comand pe LR, comenzi mici si mai multe sau 1 comanda mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anca, cu siguranta ca varianta cea mai buna e sa le strangi pe toate intr-o comanda, din mai multe motive:

1. platesti taxa de livrare si manipulare 1 sg data
2. ai sanse sa vina in colet-cutie mare-nu punga (pungile s-au cam pierdut/ratacit la posta romana )
3. iti e mai usor sa urmaresti sosirea comenzii. Daca ai mai mult de 25 de item-uri ca atatea incap in cos o imparti in doua.

REDOUTISTELOR, voua vad ca va place jucaria asta cu PM-UL

Bag si io unu acum

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui catimati

am pus o petitie online. Votati!!!

http://www.petitiononline.com/laredout/petition.html


Posteaza si tu repede 7 mesaje, sa scapi de moderare.

Eu, personal, nu votez petitii online

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Citat:
citat din mesajul lui ChrisDun

Nu mai stiu cine intreba zilele trecute despre Frais 24h chez vous --> sunt cei 5% din valoarea comenzii. Pe bune si pe verificate

Christina


Asa este, e aparuta acu de cand au schimbat design-ul site-ului si modalitatea de confirmare a comenzilor.

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Am primit si eu comanda facuta pe 23 , erau doar maieuri pt copii si cadou o geanta de umar .
Va asigur ca nu sunteti doar 20 , chiar daca nu toata lumea scrie in fiecare zi fiti sigure ca va citesc foarte multe cliente La Redoute .
Am tras si eu cu ochiul pe copia stearsa a La Redoute.fr si dupa ce am vazut acolo imi e jena ca sunt romani si ca pot face ceva atat de josnic .
Eu una raman fidela siteului francez , iar daca nu voi mai putea comanda de acolo .... asta este .
Asa cum sa intamplat si data trecuta , sunt aici pentru a sprijinii mentinerea livrarilor in Ro de catre La Redoute Fr .
Daca aveti ceva interesant pe Pm , citesc cu placere .
O seara placuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Cine imi spune si mie unde gasesc topul produselor LR.FR ?


@Edit: ionela-roxana, am citit din postarile tale din vara anului trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

http://www.laredoute.fr/CustomerReviews/TopProducts.aspx?categoryid=22890157

Frantuzoaicele au gusturi cam ciudatele, pulovarasul de e pe locul secund e moale ca o carpa si cu fir de lame pe margine.

Frantzujii il iau 10,43 euro, noi cu "doar" 16. Frantzujii au adoptat o parte din specificul portului magrebian, insa redutzii nostri tot nu dau atentie detaliilor ce fac diferenta. Inca o scapare! La mai mare!

Mergi la inceput