Ajutor...vreau sa slabesc...........

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Gata, mi-am adus aminte acum, de Anca Parghel citisem in legatura cu clisma cu cafea, nu la Luciu (cred ca m-a dus cu gandul pt ca tot se lauda ea ca a slabit). Sincer, chiar nu stiam ca o clisa te poate vindeca de diverse afectiuni. Stiu ca ajuta la curatarea organismului... si cam aici se opresc cunostintele mele in materie de clisme . Se fac si in Romania?
Si apropo de regim: eu il tin de-abia de 10 zile, deci nu cred sa se fi obisnuit organismul... poate peste o luna sau dupa vreo 3-4 kg. Chiar ma astept la o stagnare la un moment dat, pe la 60. Data trecuta m-am chinuit teribil sa cobor sub pragul asta unde cred ca se simte bine organismul. Cu apa nu stiu ce sa zic... imi arata pe cantar si grasimile si cantitatea de apa din organism si eram in limitele normalului cu amandoua. Deci nu prea stiu ce sa zic. Maine o sa ma si masor, sa vad daca partea cu apa calda cu lamaie de dimineata a ajutat in vreun fel, poate functioneaza si la mine la fel de bine cum a functionat la Katrinel . Din cate imi dau eu seama asa, dupa ochi, parca s-a mai dus un pic din burta... dar voi vedea maine mai bine cand ma masor.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Pai da,dar clismele se fac chiar acasa.Eu am facut primul pas,mi-am cumparat irigator,dar nu am inca curaj si mai cer sfaturi.Daca vrei sa vezi efectele clismei cauta pe google despre experimentul din spania,"Sanatoriul rusinii" se numeste.
Ok,atunci daca nu are cum sa se fi obisnuit organismul,cred totusi ca ai retentie de apa,ai un aparat profesional pemtru a masura asta sau din comert?
Ai fost la un nutritionist?
Inca o intrebare?Faci vreun sport sau tratament corporal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

N-am un aparat profesionist, cantarul arata, pe langa greutate si masa musculara si apa din organism si sunt dati niste indici intre cat si cat trebuie sa te situezi in functie de varsta.
Sport nu pot sa spun ca fac, doar ca merg zilnic pe jos (am caine si vreau, nu vreau, trebuie sa fac miscare )... iar tratamente corporale nu mai fac in prezent. Am facut mai demult cand am tinut cura niste impachetari la capsula si ma cam bate gandul sa mai reiau ceva si din zona asta. Nu stiu inca ce si unde... dar ma gandesc.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Eu iti pot recomanda cu mare placere din ce fac eu dar atat de mult a evoluat piata asta incat tot cu aparate iti spun si ce e bine pentru tine.Eu merg zilnic la salon si am avut de asemenea dupa multe kg date jos o perioada de stagnare dar o doamna care se ocupa de acel salon,e foarte prezenta la tv,o superprofesionista,mi-a zis sa iau o saptamana de pauza de la toate eforturile mele...si intr-adevar cand am revenit,am avut rezultate mai bune.Si tratamentarea la salon ma face sa ma simt si mai frumoasa pt ca intru in contanct cu tot felul de femei si le vaad si lor rezultatele,pielea mea e mult mai ferma,sta carnea altfel pe mine,ce mai.Si cum am grija si ce mananc,e totul pe drumul bun!
Mai merg si la sala dar..nu sunt aceleasi rezultate,merg pentru psihicul meu,ma ajuta mult,mai ales ca trec printr-o perioada mai grea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Maria, chiar mi-ar prinde bine sa imi zici ce faci si ce din ce ai facut tu a dat rezultate... sa imi dai mai multe detalii legate de costuri, proceduri etc daca zici ca la tine chiar se vad rezultatele. Poate totusi nu aici pe site, dar intr-un mesaj privat cand ai timp. Iti raman datoare si recunoscatoare!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Maine la salon o sa cer o lista de preturi ca eu am abonament personalizat si am pierdut sirul,platesc o data si imi iau de grija si pt ca am abonamente mari tot timpul si sunt de mult am si discount-uri.Dupa ce fac treaba asta promit ca-ti dau un mesaj privat in care-ti spun tot ce fac si da rezultat,ce am facut si nu m-a ajutat,etc+preturile la fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Ok, Maria, sarumana. Astept mesajul de la tine in situatia asta

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrinel_80 spune:

Buna fetelor,

nu am mai avut timp sa intru pe aici. Dar am iintrat acum si am citit ce ati mai facut. Apropo de clisme, am avut o colega care a avut un fibrom si un chist si i s-a recomandat clisma cu cafea de catre un iridiolog... a fact vreo 3 luni seara de seara chestia asta... si a dat rezultate dar doar in cazul chistului. Se pare ca intr-adevar curata si foarte bine organismul de toxine... dupa atatea luni de clisma cu cafea avea un ten de invidiat la 40 de ani! Avea dreptate cand spunea - decat sa beau cafea sa fac riduri mai bine o bag in "dos" sa dispara ridurile.
Cat despre retentia de lichide... sunt ceaiuri in farmacii naturiste care ajuta la eliminarea surplusului de lichide, eu in sarcina am avut problema asra, retineam apa la greu, dar si beam multa - un bax de apa minerala (nu imi placea plata) la 2 zile ... iar acum nu o mai suport! vreau suculetzzzzzzzz

Eu cred ca nu pun pe mine din cauza bebelului care ma alearga toata ziua ...ma tine prin casa dupa el tot timpul si apoi mergem afara si ne plimbam cel putin 2 ore pe zi... chiar si pe frigul asta ... ne imbracam bine si gata!
Si la mine variaza greutatea de la o zi la alta... ba am un kg in plus... ba il dau jos...

La salon eu una nu am timp sa ma duc, la fel cum sunt si cu sala... nu am cu cine lasa bebelul... dar fac sport si impachetari cu el acasa ne impachetam in plapumioara cand facem patul dimineata...alergam prin pat... asta e!
Abia astept sa creasca sa ma duc si eu sa ma rasfat! Ca in afara de un vopsit rapid... nu prea am cum sa stau ... la salon...

Madame Bovary... te-ai masurat? Cum e?

Pupici si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Madame,ti-am trimis mesaj privat cu ce ti-am promis,sper sa fi trimis bine,sunt incepatoare e aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Maria, eu apreciez efortul, dar n-am primit nimic
Katrinel, cu bebel mic vrei sau nu si tot faci miscare . Las' ca-i bine si asa, tine loc de sport . Cum mai stai cu greutatea, unde ai mai ajuns?
M-am masurat luni, da. Adica am pus-o pe mama sa ma masoare in talie, ca mie mi se pare mereu ca strang prea mult ca sa fie mai putini cm . Si am dat jos 4 cm!! Dar doar din talie. De la fund nimic (cu toate ca mama zice ca s-a mai dus si de acolo, dar la cm nu apare nimic diferit) si sanii, spre bucuria mea, sunt inca la fel. Rock on ca e bine pana acum! M-am cantarit astazi fara nimic pe mine (pana acum o faceam cu pijamaua de lene ) si am 63.6! Deci merg bine... merg bine atata timp cat dau jos si nu mai pun iar. Aseara m-a pocnit o foameeeeee si o pofta de diverseeee!! Asta asa, de bine ce ma laudam ca nu prea mai am pofta de nimic in comparatie cu lunile trecute . Dar o scot eu la capat, nu se poate sa nu ma abtin in continuare ca uite, rezultatele se vad deja!

Pup fetele perseverente si va mai astept cu povestiri!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput