Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap39

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

speranta2008
io am vazut orez brun in mega image la produsele bio ... sper sa nu gresesc

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Speranta2008,

Eu azi mi-am luat orez brun de la carrefour de la produse Bio.

Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Va salut!
Ioana am citit ce ai de gand si zic ca ai gandit bine!Speram sa fie si DD de acord si BB
Boo ai un grasunel!Bafta la iubareala!
Ancu eu ma astept sa am meno tarzie,ca si menstra mi-a venit la aproape 15 aniHabar nu am cum e in famile si oricum eu sunt oaia neagra
Lilisor spuneam sa vezi daca nu ar fii mai bine sa il vizitezi din nou pe dl dr T. si sa faci apoi diphe.Ca de balaurii descoperiti m-am saturat eu daramite tu si necazurile au fost prea multe...si eu zic ca de la FIV te-ai cadorisit cu chistul.Poate stimularile dar si punctia in ovare e ca dute-vino.Pe de alta parte si Boo are dreptate...poate chistul lasat in pace e un fel de dren pt endo si iese pe acolo tot raul.Nu stiu...Ca daca as fii doctor si specializat pe operatii de gen as putea sa emit si eu niste idei mai bune.Macar vb cu dl dr,ca ati comunicat bine si sigur tre sa aive niste solutii.
Uta-ciun Wellcome Back in the club!Succes la BB!Sa uram si casa de piatra?De faza cu Aco sunt total impotriva...iar de revenit endo depinde de la pers la alta.Deci sanatate si optimism,nu-ti baga idei aiurea daca nu ai probleme clare.Bine ca nu te doare.Bea ceai de coada de soricel ca sa fie mai fluida menstra si rosie.
Georgel hai ca esti la finish si astept sa te vad pe prima pagina la reusite!!!
Madule,Magditu si Luca, eu va citesc citesc dar o mai raresc.Ma simt si obosata si tre sa stau un pic pe tusa.Mada poate ar trebui cumva puse toate cele pe prima pagina ori macar linkuri...Daca nu necajim fata si are idei cum sa organizeze ar fi taaare bine.
Ana-Alexia o sa imi salvez si eu retetele.Multumim si mai vb.
Speranta la produse bio in magazine ori plafaruri.Eu am incercat sa fac ceva cu el,dar e destul de naspa.
Gina te inteleg perfect.Sincer,eu nu am fost invidioasa ori trista ca la mine de ce nu?M-am bucurat din inima pt fiecare graviduta si BB-ic.Si sper sa fiu tot asa si de acum incoloEu stiu ce am si cu asta defilez...dar nu scrie nicaieri (decat poate in Cartea lui DD)ca eu poate voi fi printre cei fara copii.Stiu ca timpul trece,dar incerc sa ma bucur de viata in 2(hai 3 cu motanu' )ca dupa BB vin multe satisfactii,dragoste...alta viata-una noua,dar si grijile muuuulte si stres si necajeli,nu?Asa ca ma consider in vacanta pana atunci.Mi-au stat si mie multe de ce-uri in gat,uite-l pe "nenea"care a nascut si este iar "gravid".Damblagesc cand aud ca e prezentat ca barbat.De ce DD a lasat sa aibe "el" parte de minuni?Cred ca banui raspunsul...si nu are sens sa creez discutii aprinse pe tema.Unele Permisuni vin ca lectii pentru noi astia mai catolici decat papa,"mai liberi" decat chinuitii din spitalele psihiatrice...In fine,ideea e ca trebuie sa ne bucuram de ce reusim sa obtinem,sa ne rugam sa fim sanatosi la toate capitolele si sa fim pozitivi.Eu sunt sigura ca si tu si eu si toate vom avea BB-ici,trebuie numai sa gasim drumul pana la ei si sa avem intelepciune si rabdare si dragoste.Hai puiut,ca ai sa vezi ca vei fii mamica,trust me!
Am intrat sa va spun asa:pentru fetele care mi-au citit postarile din vara cu slabitul meu cu pastilute,vreau sa va anunt ca eu una am descoperit ca pe aceeasi cutie,nimic schimbat apare alt importator.Si am vazut ca jos apare ca New un nou ingrdient si am fost curioasa sa vaz ce sunt acele frunzulite.Si asa am descoperit marsavia.Ce am luat eu in vara erau pastilute verzi,iar acum sunt aurii.In plus am spus ca e importator diferit.Alea din vara erau aduse de firma din Costanta,astea de acum(atentie aceeasi cutie era!sunt importate de Timisoara si nu contin aceleeasi ingrediente.Mie mi-a facut bine inclusiv la balonare cele care au acest continut(si efectele de slabit au fost cu ele,plus plantele verificate pe net) si de la ele am simtit nevoia sa consum apa multa si mi-au taiat total pofta de dulce.Va pun linkul de la noi de pe forum cu continutul pe care trebuia sa il aibe si cele care se comercializeaza la cutie identica si sub aceeasi denumire http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121606 . Deci astea au avut efect.
Acum pe cutie cumparata din aceeasi farmacie e schimbat continutul si importatorul.Astea pt care nu pot spune nimic contine:Daidaihua extracts(pe astea le-am cautat pe net si num-mi spun nimic decat linkuri la un alt produs chinezesc de slabit fff controversat!!!)Cassia seed extracs,Jobsteares seed,Mulberry leaf extracts.Imi pare rau ca nu mai am prima cutie si bonul ca ma duceam la OPC sa-i reclam ca vand produse diferite sub acelasi nume si ambalaj.Eu mai luasem una dar nu m-am intrebat de ce nu sunt verzi capsulele,am crezut ca au schimbat culoarea.Iar efectele nu au fost aceleasi si oricum dadeam vina pe mine pt ca am luat aiurea pastilele nu in fiecare zi,ca sa o termin mi-au trebuit 2 luni ca a venit concediul si n-am mai fost consecventa.Plus ca hotarasem sa fie doar de intretinere adica una la cateva zile.Insa acum am realizat ca este alta Marie cu aceeasi palarie.Deci depsre astea am rezerve...nu stiu mai nimic.Asa ca vedeti care luati daca cumparati ce cumparati sa nu ne faca rau...si cred ca au efect yoyo ca am mai vb cu cineva.DECI,GRIJA MAAAARE!!!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lushicutz dragutz... io am pus linkuri de ceva vreme poate vorbesti despre altceva , ca nu pricepushi, fii mai explicita ca babei ii cade mai greu fisa

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> sa facem o minune de Craciun, haide-ti sa o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Nu stiu Madut,dar ceva cum ai editat tu cu endo clar explicata de dl dr plus restul ce am copiat eu...stiu ca avem linkurile,dar cumva sa ajunga recapitularea pe prima pagina?Ori sub forma de link ori editat.Cam asa ma gandeam,sa fie la indemana oricui care nu are timp sa acceseze toate siturile cu info.Eu oricum imi voi salva multe in calculiciul meuLa copy/paste sunt meseriasaCeva de genul.Stiu ca numai la idei sunt buna dar sunt haotica si dezorganizata de fella asezari in pagina,facut organizat si estetic sunt varzaO fac cand trebuie,dar sigur ia timp.Deci numai daca ai timp si chef!POate mai vin fete cu sugestii sa ne fie usor de accesat,la vedere si sa nu ocupe spatiu mult.Zic si eu...Nu e neaparat sa fie si bine ce spun.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

multumesc pt raspunsuri si (re)primire
lilinaFi
lucialu ca de obicei, inurajezi pe toata lumea, multumesc...da poti sa spui si casa de piatra , am avut nunta in mai...oare de ce nu am renuntat la pastile de atunci? cert e ca in cercul meu de cunostinte sunt 3 viitoare mamici si cred ca a fost molipsitor...sper sa vina repede, ca eu mai am viza de student pina in dec 2009....este vreo restricite la ceaiul de coada soricelului? adica anumite zile pe luna..pina/dupa ovulatie, cate cani, etc

boo mi-ai raspuns indirect, ma bucur ca a zis doctorul ca nu reapar chisturile asa de repede

luca2008 imi pare rau sa aud ti-a aparut chistul, dar daca doctorul zice ca se poate si cu el, atunci mai este speranta

eu mi-am facut programare la doctor sa-l anunt ca nu mai iau pastile si sa vad daca imi recomanda ceva anume: analize, ecografie, teste etc...eu am facut ultima eco in martie, cind inca nu reaparusera


multumesc inca o data si va doresc la toate sa scapam de endo




The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

salutare fetelor!

ma mai tineti minte? scuze ca n-am mai reusit sa intru dar sa stiti ca nu v-am uitat. nu sunt la curent cu ultimele noutati de pe aici dar sper ca sunteti bine si astept noi gravidutze. hai ca trebuie sa predau stafeta. cine o vrea?
am vazut si eu acum, pe fuga, poze cu bebe Alex al lui Boo.ce mare s-a facuuut. si ce bine seamana cu mami! ce galushca frumoasa!!!

multi la toate fetele si cele vechi si cele mai noi.

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
34+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cristinica... se poate cum sa te uitam , tu ne-ai cam uitat dar se iarta e normal, te intelegem, mai ai asa de putin iti tinem pumnii pt marea intalnire . Nume ati gasit? Stafeta? toate o vrem , ne gravidesti pe toate, ce zici?
Luci..ai PM

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> sa facem o minune de Craciun, haide-ti sa o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

ANA ALEXIA multumesc de retete,acum chiar mi-ai facut pofta cu broccoli cela.........mmmmmmmm,facem papa bun dar fara morcovei ca se pare ca nu e prea bun......Multumesc mult de idei
MADA 23chiar as vrea carticica daca poti sa o trimiti pe mail. Multumesc frumos
LUCIALUoptimista mica ce e esti.........asa te vreau.........Multumim pentru informatii
LUCA 23pestisor zici?eu tin minte de la ceva cursuri de religie ca nu daca nu reusim sa tinem postul in totalitate adica fara rautati si ganduri negre....mai bine sa nu consumi nici cand e dezlegare.....Dar mai intreb si eu,si in plus nu prea reusesc sa ma controlez la toate.......o barfa mica tot mai trag si eu ca altfel nu as fi femeie.......
pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Madule ma ierti?n-am mai vazut prima pagina cu ultimile modificari facute de tine.Este excelent!Si ai gasit-o si pe Bety cu laparoscopia detaliata!Si mie mi-a placut cum a descris-o.SUPEEEEEEEER!!!Acum avem o pagina reactualizata si detaliata.Multumim!
Andreyutza asteptam sa vedem pe care trage BB tau dupe el.Hai ca mai ai un pic,nu mult,numa bine sa mai creasca cozonacelulsa facem taltabosi domleEsti bine in rest?
Luca stupid question...tie nu ti-a scos chistul cu tot cu camasa lui?Sau cauterizat?Nu vreau sa te mai barai,dar...palaria mea!Baga bioflavonoide,poate mai scade.Si da, multi sunt cei care spun ca pot fi lasate in pace la FIV.Si Boo este exemplul cel mai bun.Dar macar dupa BBisor,sa ti-l scoata tot.
Uta_Ciun,SA AVETI O VIATA FRUMOASA,LUNGA,BBici,INTELEGERE SI MULTA IUBIRE!!!FELICITARI!!!Stiu ca e la liber cu ceaiul respectiv.Maria Treben recomanda 3 cesti per zi.Dar macar pe perioada menstrei sa-l bei.Oricum,mai citeste despre pe net si alegi care varianta iti convine.Eu ma iau dupa ea pt ca am incredere in experienta ei si mi-a mers bine.Este bun si cand e prea putina menstra ori neregulata si pentru cand e prea multa.aduce echilibru.Uite iti pun un link ajutator http://www.formula-as.ro/2008/832/medicina-naturii-44/regina-plantelor-medicinale-din-romania-coada-soricelului-10059
Gina
PS.am corectat linkul ca sa poata accesa cine este interesata sa vada ingredientele care sunt OK,adica cele care au mers la mine
si va mai dau doo link-ri faine http://tratamente.naturale.din.plante.alb.ro/URZICA%20(Urticadioica).html si unul de suflet http://www.lumeaingerilor.ro/Home/tabid/36/Default.aspx
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput