MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

No, ca am schimbat meniul: am mincat pomelo la prinz...acum rontai niste seminte si beau cola...zero...
pulpele la cuptor miros demential...da' mi-a pierit pofta. cred ca renunt la ele...si o sa maninc de cina niste clementine...si ceai verde...vai de burta mea...



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, yamy ciupercile tale (fara patrunjel pt mine)...eu nu mai am in casa, ca le-am pus pe pizza duminica . da' imi mai cumpar eu cit de curind...

Andanii, tine-o tot asa...sa vezi cum se duc iar kilogramele...

Puisor, buna a fost supa de linte? Ai facut clatitele cu mere?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Va salut si eu din mers....dupa un weekend de pomina si o saptamana inceputa asisderea...ce sa mai zic, sper ca pana poimaine sa merit macar juma de floricica



Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata!
Andreea,sanse,eu tin post,dar incerc sa tin si monti,atat cat se poate desigur,ca nu am foarte multe alternative!de ex alaltaieri am mancat ciuperci prajite cu mujdei,ieri fructe,mere,struguri si 2 castronele de ciorba de praz!Azi mai am ciorba de praz si imi fac 3 cartofi copti si mananc cu muraturi!Nu am cum sa nu mananc cartofi,dar macar nu cu paine langa ei!Cartofi prajiti,miamn-am mai mancat de ceva timp....da nici nu-mi fac!Deocamdata
Spor tuturor!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anca,doar pomelo ai mancat la pranz???Moama ce tare esti!Eu nu pot sa mananc nici sa ma bati,mi se pare acru,amar,in toate felurile!Mie sa-mi dai banane daca se poate!Cat de multe

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!

Vali, mie mi se pare bun de tot pomelo...mai bun decit grapefruit-ul si ma si satur de el...bravo tie ca tii post. eu n-am nici o sansa sa renunt la lapte si brinza. de carne m-as putea lipsi, insa nu si de lactate...am reusit doar o data sa tin un post ca lumea...

Azi am inceput la fel, cu o cana de lapte si o chifla neagra.
habar n-am ce-o sa fie in meniu pina la sfisitul zilei. nu mai fac planuri, ca vad ca nu ma tin de ele. am mincare monti in frigider...sa vedem ce-mi fac cu ochiul la ora mesei.






Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Anca, foarte buna a fost supa de linte , pacat ca ieri s-a terminat. Clatitele cu mere inca nu le-am facut pentru ca sunt cam lenesa zilele astea si usor deprimata ca nu stiu ce sa fac cu jobul. Ma tot framant dar nu ies la liman.

Cam dezamagita ca nu prea reusesc sa mai scad in kg decat foarte putin. M-am uitat si pe la regimul Scarsdale si poate il incerc de saptamana viitoare daca adun destula ambitie. Si dupa-aia sa continui cu Monti.

Azi am mancat patru crenvursti de pui(mici) si o bucatica de feta. Restul meniului pe azi e o mare nebuloasa. Nu am nimic de mancare si nici chef de facut. Mai vedem ca ziua-i lunga...

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetele revin ...... am mult de lucru

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Eu am mancat pana acum urmatoarele:

ora 7,30 - lapte cu cereale
ora 10 - 2 mere si 1 mandarina
ora 12 - mazare cu carne de pui, un crenwursti si o bucatica de cascaval.

Cu siguranta voi mai manca ceva pe la 15, maxim 16 (ma gandeam la o piftie) iar pe la ora 19 bag fructe la greu.

Vestea buna este ca: au inceput blugii sa stea largi - cel putin la talie. D-abia astept sa lecturez si cea de-a doua carte si sa ma pun serios pe treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

ani, poate ca esti intr-o faza de stagnare...eu dupa ce dau jos 2-3 kg intru intr-o perioada de platou in care nu dau jos nimic 2-3 saptamani poate chiar 1 luna, dupa care iar slabesc 2-3 kg... (eu nu prea agreez dietele minune de 1-2 saptamani)...daca vad ca nu mai slabesc cu monti, eu voi aplica metoda micsorarii cantitative (deja am testat, si daca mananc din farfuriile fetelor mele, ma satur si mai am si senzatia ca am mancat o farfurie plina) si daca nu merge nici cu asta, voi incerca sa renunt, macar de 2-3 ori pe saptamana la masa de seara. de-abia dupa ce incerc toate strategiile astea (la care voi adauga sportul) si vad ca nu slabesc sau nu ma mentin (atunci cand va fi cazul) il voi mai lua pe monti la puricat si voi incerca sa-i descopar punctele slabe si sa-l inlocuiesc cu altcineva. dar pana acolo mai am un drum f lung de parcurs.

moana, felicitari pentru primele rezultate si spor la lecturat

mi-am facut orez, reteta din carte. cumparasem de multa vreme orez salbatic, am tocat 3 cepe mari si le-am calit putin si apoi am adaugat 2 cutii mici de rosii decojite (taiate in prealabil in bucatele f mici)...putina sare, putin piper si-am lasat sa scada. orezul eu il fac la steamer (am un steamer f bun, achizionat sa fac hrana sanatoasa pentru copii, si orezul iese extraordinar, pentru ca ramane bobul tare si intreg iar toata apa se evapora). asadar am mancat o portie de orez si deasupra am turnat din sosul minune.ma laud singura dar chiar a fost ceva bun...sau nu mai mancasem eu de multa vreme orez

azi voi face niste carnita la gratar...am luat un cotlet de porc zilele trecute, il voi frige azi si-l voi manca maine la masa de pranz la birou.

eu m-am cam saturat de micul dejun si-am inceput sa-l sar si stiu ca nu e bine...dar numai cand vad wassa sau finn crisp in fata ochilor imi cam piere pofta de mancare.

maine e ziua cea mare

Mergi la inceput