Blugi misto

Blugi misto | Autor: martie

Link direct la acest mesaj

As vrea si eu niste blugi dintr-un denim mai inchis, ingusti, material putin satinat, sa intre in cizme inalte, chiar nu am timp sa iau magazinele la control si as vrea sa ma duc direct, intr-un loc sigur. Am vazut asa ceva pe tot felul de pustoaice, dar mi-a fost rusine sa le intreb de unde si i-au luat.
Aveti idee? Intr-o vreme mai intram pe la Kenvello pt. blugi, dar mi-au facut impresia ca mereu au cam numai ce se purta acum 2-3 ani.
Mi-am mai luat unii cu o croiala draguta, dar, nefiind de calitate... s-a vazut imediat, materialul e ca la prespalatii de pe vremuri.
Anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Martie, si eu am cautat asa ceva de mi-a venit rau anul trecut si am gasit intr-un final la ...Viena (marca Guess). Exista cateva magazine Guess si aici (pe Calea Victoriei, la Plaza, la Baneasa, etc), si daca gasesti modelul, fii sigura ca si pretul va fi de 3 ori mai mare

Mami de Bubu (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Nu gasiti nimic la Guess aici in Romania, si nu ca as avea eu vreo antipatie pentru tanti Leta Ilie dar aduce niste haine de cel mai prost gust ca sa nu mai spun de preturi...o geanta la 160$ la Guess era aici 900 lei.
Si eu ma gandeam la blugi inchisi la culoare skinny pentru cizme. Am cautat la Lee Cooper, pentru mine nu mai aveau marimea insa aveau 28 la niste blugi foarte misto, sunt negri si ingusti, potriviti pentru cizme, mi-a zis tipul ala ca i-a vandut cel mai repede tocmai din acest motiv si poate si din cauza ca sunt doar 200 lei. Daca ti se potriveste marimea, magazinul este cel de la Universitate.
In rest, mai cauta la Little Big in Romana si ei au multe modele de blugi. Nu te sfatuiesc sa cumperi blugi de la Zara de exemplu, ii imbraci o data si ii pui la spalat, pentru ca se lasa foarte tare. Daca rezisti la faza asta, au si ei modele dragute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bluel

Martie, si eu am cautat asa ceva de mi-a venit rau anul trecut si am gasit intr-un final la ...Viena (marca Guess).


mai, chiar m-am gandit initial sa scriu sa nu-mi veniti cu raspunsuri Viena, chestii..., dar... e clar, banuiam eu.
Oricum si pretul e exagerat, iar eu ies cu blugii si in parc, cu biberoanele dupa mine, ciocolata etc. Daca-mi pune bebi cioco pe pantaloni, poate-mi vine chef sa omor copilu si nu vreau asta
Multumesc Bluel

Carrye, eu nu vreau skinny, deci f. ingusti, dar nu skinny, intelegi tu. Au si la Lee Cooper, niste pretuuuuri, in fine, cred ca acolo o sa ma duc totusi, poate-poate. Chiar ma mir 2 mil., iar marimea 28 este destul de comuna, cred ca i-a zburat cineva pana acum si chiar nu as fi vrut negri.
Zara sunt numai figuri, parerea mea (vad ca si a ta).
La Little Big cred ca nu am mai fost din liceu, incredibil ca mai exista magazinasul ala miiiic de tot, unde-ti vad toti chilotii cand te schimbi. Daca zici ca au acolo..
Multumesc!

Poate mai stie cineva ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Incearca Mango. Stie cineva daca mai au ceva bun?


Si daca vrei ceva funky-hippie-trendy-flendy, gasesti la Hippie Shake, pe Victoriei in gangul din spatele Max Mara. eu de acolo ma imbracam in liceu de acolo se imbraca vedetele "ciudate"... sau smth like this. si mai e un magazin chiar langa, cu o groaza de blugi.


aaa, mi-am maintit, o prietena care e slabuta-slabuta si-a cautat blugi exact cam cum ai descris tu, a zis ca a batut toate Mall-urile si nimic. si si-a luat pana la urma unii super super frumosi... da nu mai stiu de unde si tipa e la Montpellier acum. o sun si revin cu raspuns


tu vrei slim fit, nu skinny, nu?

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hai ca m-ati lovit exact unde ma doare...si eu caut blugi exact la fel, am batut mall-urile si degeaba, la Kenvelo, nimic...poate gaseste careva totusi si ne dati de stire

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

La Mango din ce am vazut eu ultimele dati nu au stramti ci mai mult dintr-aia largi, evazati. Mi-am luat deja si nu am ce face cu ei peste iarna. Dar sa stiti ca nici aia nu sunt cine stie ce.
Eu cred ca preturile alea de la Lee sunt si din cauza materialului. Daca aveti ocazia puneti mana pe materiale, sunt total diferite. Cat despre marimea 28 nu cred ca este foarte comuna, eu spre exemplu, port 24 la ei.Sambata am fost ultima data si aveau cel putin 6 perechi.
La Little Big, magazinul este destul de mare, nu stiu cum il tineai tu minte...mergi ca merita.
Multumesc ca mi-ati amintit de Hippie ca uitasem de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

deci a picat sursa mea, ca s-au stricat repede.

ca sa va pun nitica sare pe rana, am vazut in SUA jeansi Levis cu aprox 30 usd. nu mai tin minte exact. iar in Munich erau Lee cu 10 euro era redusi de pe la... nu mai stiu. dar erau mega reduceri. evident ca eu nu mi-am luat nimic, niciodata, ca niciodata nu mai am bani si pt mine

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu mi-am luat Gues din america, drepti, foarte faini.
Si ca si tine , martie , cautam ceva indigo , dar nu neaparat jeans, adica blugul ala , si am avut norocul chior a gasesc la un magazin cu lucruri confiscate , dupa nu stiu cate luni de cautat ...30 de ron .
Asa ca , uita-te peste tot , ca nu stii de unde apar ;)



carrye, cam cat sunt blugii evazati la mango?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Xio, esti o norocoasa!
Pai, sunt pana in 200 lei oricum. 160-170 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

tu vrei slim fit, nu skinny, nu?



Da, exact, skinny sunt deja penibili si avand in vedere ca ii gasesti si la noi, e clar ca se purtau acum 2-3 ani. Chiar imi amintesc cum am vazut eu skinny prima oara la Roma, erau in toate vitrinele, pe toate fetele, femeile, iar la noi efectiv nu se auzise inca.

Kay, am inteles, deci in SUA. (Stiu ca au chestii coco-fifi la Hippie Shake, nu prea ma tenteaza sincera sa fiu, oricum daca ajung la Little Big, ajung si acolo... sau la Tandarica cu fi-mea.)
Xio, idem.
Carrye, blugi evazati am si eu, dar sunt pt. vara si oricum nu ma omor de felul meu dupa pantalonii evazati, nu stiu sa spun de ce. De fiecare data cand revine moda asta ma enerveaza..
Madau, deci tu chiar ai fost deja prin mall-uri si ... nimic. Tocmai ce ziceam..

Deci inainte sa-ti cumperi ceva misto, obligatoriu sa-ti iei un bilet de avion. Oricum luna asta nu voi iesi din casa, asa ca mai astept idei.
Ma gandeam, poate pe la TinaR ceva? Sau Debenhams?

Mergi la inceput