Puiuti de Randunici 2008!! (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

ce fain Sovi
te invidiez
fiind profa de inot asa ne-am planificat si noi ca il ducem pe Eric la inot de la 3 luni dar uite ca nenorocita asta de malformatie la rinichi nu ne-a permis treaba asta
dar recuperam noi la anul!

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ursule, daca e vb despre "acea" ioana, cu "acei" serghei si katja, la care ma gandesc eu, da-le un mare pupic de la mine!!! si mamicii, o mare imbratisare!
spune-i si carminei sa intre la clubul cititoarelor, ca i-am pregatit o surpriza:)

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Am revenit si noi acasa de pe meleagurile straine!obositi,rupti,franti!
LA MULTI ANI TEAA SCUMPAsi LA MULTI ANI si BEBELUSILOR SCUMPI nascuti in 1


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Helau mamici-randunici!
Ce fac Duamnele? se relazeaxa? si euuuuuuuuu
...deocamdata...stau putin sa citesc din urma...
Am fost la plimbareala cu Vali si Matei, un scumpic, nu ii mai vazusem de muuult de tot. Au dormit exemplar jumatatea de ora, Vlad a tzopait printre carucioare. Apoi am vizitat-o repede si pe socrella. Am alimentat copiii si acum fac nani.

Aseara v-ati facut de cap cu beuturik?? eu n-am mai stat, eram obosita..

Am vizionat pozici cu Cutest boy in town, vrajitoarea de sora-sa si cu tizul din Titan...auci, ce caput a dat de parchet . Am vazut-o si pe Andrutza-ranjita, ce frumos face ea bravo!!! Am vazut-o si pe Dariuta-gogosica cum doarme cu botic

Bravo Clau pt. somnicul de aseara! Eee, multumesc pt. floricica ! Si tu meriti mai multe, la cum iti petreci tu noptile

Liana, saracutele de voi...una cu infectie, una cu febra...of, Doamne...

Apropo de chilotii fini de duamna, mi-am luat din Florenta doua seturi super dragutele, cu chilotei si sutien. Unul e bleomarin cu fir auriu si unul e gri cu niste bulinute negre de catifea. Siii...bulinutele negre de catifea au disparut cand i-am bagat la masina . Acum se vad bulinutinele, dar sunt goale inauntru...

...send

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

LMA Te(r)o de Steluta!
LMA Sam de Simo! si bine ati revenit!
LMA David de Ioana!
LMA Natalia de Egonsis!



Sovi, sa va fie de bine balaceala! super! nu mai plecati la munte?

Ursulica, bafta la vaccineala si sa fie fara reactii!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Helau!
N-a fost nimeni in parc dupa mine, nu?
Hai mai, nu stiti voi gasca si curcanul din Herastrau? Se vede ca n-aveti copii mici!
La intrarea dinspre televiziune, in dreptul fantanilor exista o gasca si un curcan din bronz, calaritide toti copiii! O sa caut neste poze cu Ilinca sa exemplific!
In parc a fost frumos, cadeau frunzele, culri frumoase, liniste, curat etc...doar vidanjele se plimbau pe alei( am vazut doua diferite golind acelasi wc in interval e 5 minute!)
Seb si-a mancat fructele in parc, rezonabil as zice, avand in vedere cum a scuipat si urlat la legumele de acasa!( am uitat sa va zic ca nu e moldovean, nu i-a placut ciorba!)
Si eu as iesi mai tarziu cu el, dar pentru ca trebuie sa respect si programul Ilincai de masa si somn tre' sa ies mai repede si sa ma intorc pana la 1 jumate!
Din pacate am ajuns doar la 2 acasa, Ilincai i-a sarit somnul, au lovit-o diverse chestii intime si n-a mai dormit...acuma coloreaza cu tac-so!

Simo, bine ai venit! sa-ti traiasca Samuelul! Cum l-ai gasit? sanatos?
Liana, mersi de pont! Oricum vreau sa iau toate privatele la rand si sa-mi trimit CV-ul, numa' sa gasesc si pe cineva care sa vrea sa imi faca contract cu casa de asigurari!
Clau, ii doresc lui razvanel numa' FB-uri dupa vacanta si tie nopti cat mai usoare!

Sovi, de cand ma intrebam eu cum te cheama pe tine! Vezi ca pe 25 novembrie tre' sa dai de baut! ( dau si eu desi nimeni nu ma crede ca e ziua mea!)Ce bine ca te duci la inot cu puiul! Cu ai mei m-oi duce cand or fi mai mari si eu mai bogata!

Blanka, imi imaginez ca Eric o sa fie un inotator foarte bun, ca o sa aiba de la cine invata, nu?

Ursule, succes la vaccin!
Arielule, cate zile nu mai dormi dupa somnul de aseara?



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Oana,
Tuchi,mersi!l-am gasit fff bine pe Samuel!dar mult mai grasut decat era cand am plecat!mama,are niste falcute si colacei!plus,ca tipa f mult ,se joaca mult mai bine decat atunci cand am plecat,sta in fund muuuult ,merge bine cu mergatorul..ce mai,a evoluat o groaza!
l-am pus pe cantar si are 12 kg!eu i-am luat ceva hainute,unele mar 80..si sunt fixe,chiar il strang!bine ca mai am un finut mai micut si am cui sa i le dau...


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

curcanul si gasca

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vaaai, ce Ilincuta scumpa am vazut , de cand era ea mica..ehee...
Eu nu stiam de curcan si de gasca


Ohoo, Simo, ce Barosanel ai tu acolo! Felicitari pt. cele 12 kile! Cum a fost in concediu, ce-ati facut, ce-ati vazut frumos?


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

AJUTOR!!!!!

sunt blocata in capitolul vechi pe la pagina 10....nu o sa va mai ajung veci pururi...o searaaaaa frumoassaaaaa

Mergi la inceput