dieta Mariah Carey

dieta Mariah Carey | Autor: rory76

Link direct la acest mesaj

Ati auzit de chestia asta? Cica a fost Mariah invitata la Oprah si acolo le-a povestit alora dieta pe care a inventat-o ea. Adica, sa mananace orice, dar doar o furculita plina! Atat! Adica, vreo 5 grame din orice!!! Ce ziceti, ce dieta "echilibrata"??? Chestia e ca ea zice ca a slabit 14,5 kile, ceea ce mi-e greu sa cred! Cred ca a taiat pe ici pe colo si gata!!! Oricum, ceva doritoare sa inceapa dieta asta sunt? Eu as tine-o dar nu am inteles cate furculite din alea pline cu mancare are voie pe zi...ca daca bag la vreo 500 asa cred ca ma ingrash nu slabesc...Deci, daca avem o gashca pentru dieta asta, hai sa ne cunoastem!

"sky is the limit!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Hai sa-ti dau eu o idee si mai buna care a functionat. Mancatul cu betzele cu care mananca chinezi. Pe bune ca obosesti mai repede decat te saturi. La mine a tinut bine. Am si acasa si ce se poate mananc cu betele. Ideea ar fi ca abia dupa 20 de minute creierul trasmite mesajul ca stomacul e plin. iti dai seama cat mai mancam in timpul asta? O dieta frantuzeasca spune ca dupa fiecare imbucatura sa lasi tacamurile jos si sa savurezi incet mancare din gura. la fel, te saturi mai repede. Multe dintre cele care considera ca au probleme cu greutatea au un stil de a manca foarte rapid. Deci in acelasi timp mananca o cantitate mai mare.
Reteta Mariei Carey poate fi buna daca reusesti sa-ti controlezi apetitul. Daca esti poftincioasa din fire doar iti stranesti pofta de mancare. Ca la orice dieta, daca nu rezisti, poti gusta. dar sa gusti doar. Desigur ca daca zilnic gusti din multe feluri consistente si bogate caloric nu are nici un semn cura de slabire.
Bafta cui se incumeta!

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput