Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Carmen, multumesc de intrebare, noi suntem bine,atat cat putem fi fara tati..dar astazi astept o veste buna de la el, mi-a zis de ieri dar vreau sa fie oficiala ca sa ma pot bucura.Ma gandesc ca pe 10 nov o sa plec o saptamana la Londra, si abia astept, nici nu mai stiu cum e sa fim impreuna atata timp...imi pare tare rau pt Andrei, cred ca tati ii lipseste mult de tot, in fiecare dimineata cand se trezeste spune "tata, pa..."stie ca e plecat departe...si nu pot decat sa-i spun ca o sa vina repede...dar bine ca suntem sanatosi, asta conteaza...

Tuchi, cum mai esti, ce mai face bb?Esti acasa sau tot la spital?

Lavinia, 24+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor!

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976
Fetelor, care sunteti deja mamici, spuneti-mi si mie un remediu contra deranjamentelor stomacale la copii (in afara de pliculetele de Enterol pe care nu le suporta). Ana are deja 2 zile de cand face moale....i-am dat si banane si orez (desi nu ii place), degeaba...nu stiu ce sa-i mai dau...


Alina, regim - orez, fara lapte, ceai de menta, hidrasec, paine prajita, mere coapte, banane, uscaturi (covrigei uscati si Nu dulci, sticks-uri, etc), nu fructe crude, nu legume crude, morcovi fierti, piept de pui la gratar sau fiert. regimul e de baza si nu medicatia. in general e de evitat tratamentul anti-diareic la copii (smecta, etc) ca sa se poata elibera intestinul si sa nu mascheze alta problema.
Miere, Anca_, aveti deja rezultatele la testul de glicemie?
Daiopri voi cum sunteti? e mai ok motanul cu tusitul?
Lisa felicitari pentru logodna, sa fie intr-un ceas bun si sa fiti impreuna o mie de ani fericiti
Albinutz esti cuminte in pat, da?
Raluca insanatosire grabnica Ioanei... nu o poti externa pe semnatura? ca as baga mana in foc ca nu mai e nici un pericol... mai ales dupa ce ii face azi EEG-ul.
edit: da, e leucoreea de sarcina scurgerea aia.. va fi prezenta pana la nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

ciufik am citit ca vroiai sa il intrebi pe doctor de o rezerva. Ai intrebat? (scuze, poate nu am vazut eu). Cat despre traseul din spital, e foarte simplu. Te duci la camera de garda si mai departe iti indica ei ce sa faci - daca imi aduc eu bine aminte garderoba sa te schimbi, iei gentuta si urci la 5 si suni la usa cu coridorul cu salile de nasteri. Zici ce vrei si te conduc asistentele. La cezariana pot sa zic ca iti ia sange, te pune la monitor, vine infirmiera pentru toaleta, se monteaza sonda urinara si dupa aia, pe targa catre sala ...

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 28+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Uraaa, vine acasa! Chiar acum am vorbit cu mama, sunt gata de plecare, fac formele de externare, EEC e OK. Doamne ajuta!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 28+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Naty, felicitari, bine ca s-a terminat cu bine!Ce frumoasa o sa fie revederea!Ma bucur mult ca ati scapat de toate cele!

Lavinia, 24+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Naty ce veste buna, acum poti sa te mai linistesti

25+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Neata fetelor,

Naty- ce ma bucurrr . Bine ca Ioana e ok si o poti lua acasa, pupici si sanatate multa.
Alina - sanatate lui Ana-isabla

Noi ieri seara am montat carutul (trio enjoy)in cele 3 ipostaze si ne plimbam prin casa cu el Eeee asaaa frumoss ...dar gol...deocamdata .
Fetita mea asnoapte cred ca a avut treaba muullttta...a dereticat, s-a mutat de colo-colo, poate si ceva giumnastica...ca toata noaptea nu a avut stare si nici eu nu am putut dormi din cauza asta Cred ca trag un ca tot s-a mai linistit.
Va o zi buna.

Veronica cu Alice
micuta mea
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata!

Alina, cred ca ti-au spus deja fetele cam tot ce trebuia ptr stomac deranjat. Noi mai folosim debridat (dar nu stiu cat e de util) si Biotics (f bun mi se pare), in rest regim

Lisa, nici n-am apucat sa te felicit. Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de fiecare moment si emotie de acum inainte. Incepeti o viata noua minunata

Naty, ma bucur pentru Ioana ca e bine. Si s-o iubesti mult cand o vezi si sa-i explici cum poti tu mai bine de ce n-a putut fi mami langa ea, draga mica.

Eu ieri am inceput sa iau cate ceva pentru bebe. I-am luat trening si 2 bluzite de-ti vine sa le mananci. La mine e o problema ca sunt obisnuita sa cumpar lucrusoare viu colorate de fetita, iar acum intru la baietei si mi se pare tare ciudat. fac ce fac si ma trezesc tot la volanase roz. Vroiam demult sa-i iau ceva si lui, am zis ca macar o pereche de sosetele, dar mi se parea ca e prea devreme. Insa, eu nu ma iau dupa superstitii. La Ioana am cumparat tot dinainte si bine am facut. Am si primit cate ceva, dar nu multe si nu toate mi-au placut. Plus ca l-am scutit si pe sot de un stres dupa ce s-a nascut copilul, nu l-am trimis cu listele dupa el prin magazine. Plus ca-mi face o placere deosebita sa le cumpar eu, ca intra la categoria shopping
A! Numai ca de data asta n-o sa mai fac exces de zel sa cumpar tot ce vad pe listele de pe net. Am luat o groaza de lucruri de care ma puteam dispensa. Acum sunt mai "trecuta" prin asa ceva si iau strictul necesar.

Acum mi-am facut socoteala ca sunt destule de luat si daca le las pe toate in ultima luna, s-ar putea sa nu-mi ajunga bugetul. Asa ca o iau incet, incetisor, sa nu simt nici la buzunar foarte tare.

Anuc cu Ioana mica si BB din burtica (26S)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Inca ceva. Probabil ca s-a mai discutat despre asta, dar nu strica un sfat in plus. Fetelor, eu la prima sarcina am folosit Garmastan, crema pentru sani, cam de prin luna a saptea si a fost excelent. Desfunda canalele si da elasticitate mameloanelor. Chiar nu am avut nici un fel de problema cu alaptatul, n-am facut rani cum am mai auzit. Acum mi-am luat din nou.
Sper sa nu fie considerata reclama chestia asta.


Anuc cu Ioana mica si BB din burtica (26S)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

anuc - da ce nu ti-a folosit?

ca am o lista kilometrica cu ce mai e de cumparat

29+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput